Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Mój BMHR - KOWAL
KOWAL 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 56
Doczy: 24 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: STALOWA WOLA
Wysany: Wto 22 Lut, 2011   

Mam sie zgłosic 7 marca po 8 tyg odrazu na rehabilitacje do Piekar. W wypisie napisali ze mam chodzić z dwiema kulami. Szczerze to najczesciej chodze z jedną kulą. Mysle iż Pasiflora ma racje trzeba zostawic decyzje lekarzowi czy całkowicie można już odstawić.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 22 Lut, 2011   

KOWAL napisa/a:
Mysle iż Pasiflora ma racje trzeba zostawic decyzje lekarzowi czy całkowicie można już odstawić.


Drogi Kowalu. Sprostuję troszkę - nie lekarz jako jedyny powinien o tym decydować :) Zaskoczony jesteś zapewne. Nie dziwię się. Gro, a prawdę mówiąc większość pacjentów wciąż za świętość uważa i traktuje słowa lekarza. A tymczasem o to wprawny fizjoterapeuta (mam na myśli rehabilitanta o dużym doświadczeniu i holistycznym spojrzeniu na pacjenta) bezbłędnie potrafi określić możliwośc i dobry moment na odstawianie kul przez pacjenta w oparciu o szereg badań, weryfikację chodu pod kątem poprawności względem wzorca chodu, baczne zwrócenie uwagi na ustawienie miednicy, stawu kolanowego i skokowego, warunki które pozwalają albo nie pozwalają na całkowite i co ważne równomierne obciążenie obydwu nóg. Jednym słowem - to czy dobrze i poprawnie chodzimy prawidłowo ocenić może tylko wykwalifikowany fizjoterapeuta. Szczerze mówiąc, lekarz ortopeda nie zwróci uwagi na ważne aspekty, które poruszyłam wyżej. Oczywiście, jego ocena jest ważna i wiążąca, ale nie ostateczna. Polecam na forum Kącik Rehabilitacji i bardzo dobry artykuł Fizkoma nt. odstawiania kul.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za mądre decyzje :)
 
     
lukmat 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 47
Doczy: 22 Gru 2010
Posty: 46
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 22 Lut, 2011   

witaj Kowal
cieszę się że tak dobrze ci idzie ale nie odpisałeś mi ile czekałeś na operację i napisz jeszcze jak to ma wyglądać z tą rehabilitacją w piekarach
_________________
lukmat
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 22 Lut, 2011   

Katja napisa/a:
Sprostuję troszkę - nie lekarz jako jedyny powinien o tym decydowa
Tak !!! Dokładnie !!!
Jak się dobrze zespoli proteza (działka ortopedy) to kolejnym krokiem na pewno będzie powierzenie się dobremu rehabilitantowi, który doprowadzi Cię do usprawnienia i zadecyduje co i kiedy robimy z kulami. Tylko i wyłącznie ten zestaw gwarantuje powodzenie "misji" :mrgreen:
 
     
KOWAL 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 56
Doczy: 24 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: STALOWA WOLA
Wysany: Sro 23 Lut, 2011   

Lukmat
na operacje czekałem ok 10 miesiecy.
W Piekarach jest oddział rehabilitacyjny stacjonarny i tam mam skierowanie z odziału. Turnus trwa 3 tygodnie.Bede miał możliwosć konsultacji i z lekarzem i rehabilitantem.
Mam nadzieje że wszystko o czym pisze KATJA będą tam wiedzieli. Kuli narazie nie odstawiam wolę poczekac jeszcze dwa tyg niz sobie coś popsuć.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.