Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
zwichnięcie biodra u dziecka z Zespołem Downa
Justka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 10 Cze 2012
Posty: 2
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   zwichnięcie biodra u dziecka z Zespołem Downa

Witam wszystkich;
potrzebuję pilnie informacji, dlatego piszę w skrócie.Moja córka(ma zespół Downa-toważna informacja w urazie zwichnięcia biodra) ma stwierdzony tzw.zastarzałe zwichnięcie biodra lewego(miałmiejsce ok.3 miesiące temu)Jest po1 operacji -nieudanej repozycji stawu, która miała miejsce w SZpitalu Klinicznym we Wrocławiu ul.Borowska.Ztego ,co usłyszałam od lekarza(dr Szybiński), z powodu zadawniwnia urazu,jest duży przykurcz mięśni i nerwów.Zaproponował mi 2 operację , która ma polegać na ucięciu paru cm uda, aby umożliwić nastawienie stawu., przy czym ostrzega przed wysokim prawdopodobieństwem ponownego zwichnięcia, co wiąże się ze zwiększonym skrótem nogi.
Nic nie powiedziało innych możliwych metodach, twierdzi, żę to jedyny możliwy realnie sposób;Czekam teraz na przyjęcie do Klinikiw Poznaniu,(ul18 czerwca 1956r) na oddział do prof.Jóżwiaka,ale dopóki nie będę na oddziale nic nie wiem o proponowanym leczeniu(mam umówioną wizytę prywatną u prof.Jóżwiaka dopiero17 lipca).Tą operację ze skrótem uda (noga będzie wtedy krótsza) traktuję jako ostateczną,możę ktoś wie, czy są inne możliwości?(wiem, że ten przypadek jest nietypowy,w dodatku opisany w skrócie);możę ktoś słyszał o podobnym przypadku tzn leczenie zastarzałego zwichnięcia?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   

Witaj radzę się jeszcze udać do kliniki prof Adama Grucy w Otwocku do profesora Jarosława Czubaka ma on doświadczenie w leczeniu bioder u dzieci jak i również u dzieci niepełnosprawnych. I u niego zasięgnąć opini w sprawie bioderka córki.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Justka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 10 Cze 2012
Posty: 2
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   

Tak,czytałam o nich,ale zdaję sobie sprawę, żę czas oczekiwania na konsultacje jest dość długi;ja mam wyznaczony termin do Poznania na 27 lipca, może zadzwonią wcześniej,;operacja musi być w miarę szybko,widzę już zanik mięsni pośladkowych i nogi;jestem umówiona też u dr Shadii z POznania,który pracuje na tym oddziale dziecięcym, więc mam nadzieję ,że będę miała jakieś informacja, zanim pojadę do KLINIKI.sŁYSZAŁAM, ŻE pOZNAŃ JEST TEŻ DOBRY, NIE MOGĘ CZEKAĆ W NIESKOŃCZONOŚC NA OPERACJĘ;
Ale dzięki za radę,kto wie , czy nie będę musiała jechać az do Otwocka
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Sro 18 Lip, 2012   

Justka, Może warto prywatnie udać się do profesora Czubaka bo jest to sytuacja nie codzienna.Pomyśl o tym bo Poznań jest pełny fachowców ale im wiecej opcji tym lepiej dla Twojej córki.To są poważne operacje i musisz wszystko dobrze przemyśleć.

Pozdrawiam ciepło
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.