Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Nie 28 Lis, 2010
- A N K I E T Y - prośby studentów
glowa 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 03 Lis 2009
Posty: 1
Wysany: Pi 06 Lis, 2009   - A N K I E T Y - prośby studentów

Witam!! :nerd:
Jestem studentem fizjoterapii. Obecnie pisze prace na temat endoprotezy biodra.
Chciałbym Prosić osoby po takim zabiegu do wzięcia udziału w ankiecie. (ankieta oczywiście jest anonimowa)

Chętnych prosze o kontakt mój mail glowa.23@o2.pl ankietę wysłać na meila ;-)


Pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony przez kinga Nie 28 Lis, 2010, w caoci zmieniany 9 razy  
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

glowa Z pewnością endoposiadacze pomogą Ci w ankiecie :) Każdy z nas, Bioderkowiczów wie jak ważna jest edukacja nie tylko pacjentów, lekarzy, fizjoterapeutów ale także właśnie studentów - tych "przyszłych" lekarzy i fizjoterapeutów w tematyce tak nam bliskiej.

No kochani! Klawiatury w dłoń! Skrobnijcie do glowy po ankietę i pomóżcie mu w prowadzonych badaniach do swojej pracy. To wspaniały i jakże łatwy do wykonania gest. Zwykle Bioderkowicze otrzymują pomoc od "zdrowych szczęściarzy" - teraz my możemy pomóc "zdrowemu szczęściarzowi"! :-)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 18 Lis, 2009   

Kochani Forumowicze, zachęcam Was do pomocy "naszym" forumowym studentom. Pewnie wielu z Was obawia się, że to długie i zajmujące czas ankiety, ale każdy z nas może poświęcić dla drugiego człowieka przysłowiowe 5 minut. Za pomocą tych prac, te ankiet być może "opowiemy" wiele ważnych i interesujących rzeczy o życiu z endoprotezą. Być może te wywiady i badania będą wspaniałym plusem dla nauki :-)
Fundacja Bioderko wspiera badania naukowe, a te badania o które proszą Was studenci takimi są :-)

A tu prośba do studentów - miło nam, ze gościcie u nas na forum. Wspaniale gdybyście zechcieli włączyć się czynnie w tematykę i również "dać" coś dla forum. Oczywiście mam na myśli Wasze doświadczenie, wiedzę. Pytań pacjentów na portalu jest bez liku. Liczymy na Was :)
 
     
Madzia 
lenka434
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Wiek: 37
Doczya: 14 Sty 2010
Posty: 1
Skd: Warszawa
  Wysany: Czw 14 Sty, 2010   praca licencjacka

witam, jestem tu nowa i mam pytanie! Czy korzystając z tego forum moge czerpać wiadomości tu zawarte do mojej pracy licencjackiej? Tematem mojej pracy jest właśnie - różnice w typach endoprotez stawu biodrowego. Znalazłam tu wiele interesujących zagadnień i chciałabym je użyć! :-) czy to możliwe?
_________________
lenka434
 
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Czw 14 Sty, 2010   

Madzia napisa/a:
witam, jestem tu nowa i mam pytanie! Czy korzystając z tego forum moge czerpać wiadomości tu zawarte do mojej pracy licencjackiej? Tematem mojej pracy jest właśnie - różnice w typach endoprotez stawu biodrowego. Znalazłam tu wiele interesujących zagadnień i chciałabym je użyć! :-) czy to możliwe?


Witaj Madzia!
Oczywiście, jak najbardziej możesz korzystać z wiedzy ogólnej zawartej w forum. Jednak, jeśli masz zamiar posiłkować się czyimiś wypowiedziami czy zdjęciami RTG lub opisem konkretnej historii choroby - musisz zapytać o to daną osobę na PW!
Bardzo ważne jest, abyś podała w swojej pracy źródło wiedzy, z którego korzystałaś w tym zakresie!
Liczymy jednak, że podzielisz się z nami swoimi wnioskami, spostrzeżeniami. Myślę, że na pewno sporo osób będzie nimi zainteresowana!
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
e-milka22 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 05 Mar 2010
Posty: 2
Skd: Koszalin
Wysany: Pi 05 Mar, 2010   

witam!! chciałam dowiedzieć się wiecej informacji na temat rodzajów rehabilitacji po wszczepieniu endoprotezy, chodzi mi o dość szczególowy opis ponieważ zbieram informacje do pracy licencjackiej. interesuje mnie wszystko na temat zabiegow po takiej operacji, zalecenia przeciwwskazania. podaje swoj adres i czekam na wiele informacji za ktore bede naprawde bardzo wdzieczna :mrgreen: e-milka22@wp.pl
pozdrawiam :->
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 05 Mar, 2010   

e-milka22 napisa/a:
witam!! chciałam dowiedzieć się wiecej informacji na temat rodzajów rehabilitacji po wszczepieniu endoprotezy, chodzi mi o dość szczególowy opis ponieważ zbieram informacje do pracy licencjackiej. interesuje mnie wszystko na temat zabiegow po takiej operacji, zalecenia przeciwwskazania. podaje swoj adres i czekam na wiele informacji za ktore bede naprawde bardzo wdzieczna :mrgreen: e-milka22@wp.pl
pozdrawiam :->


Jesteś studentką i czekasz na gotowe ??? To nie taka kolej rzeczy. Poczytaj sobie Forum, tu jest dużo informacji. Na złotej tacy info na e-maila nie dostaniesz.
 
     
e-milka22 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 05 Mar 2010
Posty: 2
Skd: Koszalin
Wysany: Pi 05 Mar, 2010   

chodzi mi o to jak przebiega taka rehabilitacja ze strony pacjenta a nie jakies ksiazkowe informacje.
 
     
danka 

Bioderkus!!!




Status: Przed
Doczya: 03 Lut 2010
Posty: 209
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 05 Mar, 2010   

Właśnie to Ci powiedziała Kinga-wszystko jest na forum!
_________________
Budowałem na piasku,zawaliło się.Budowałem na skale,zawaliło się.Teraz budować zacznę od dymu z komina...Staff.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 29 Mar, 2010   

Kochani studenci!
Miło mi, że szukacie wiedzy również na Bioderku. To żywa wiedza i doświadczenie pacjentów, więc z pewnością cenne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Patrząc z boku na ilość informacji jaką można tu znaleźć - starczyłoby jej na niejedną pracę dyplomową i to górnych lotów! Jednak przyglądając się Waszym zainteresowaniom, tym o czym piszecie... jak na dłoni zauważam, że wszyscy "maglujecie" ten sam temat ;-)
Cytat:
jakosć zycia osob po endoproetzeoplastyce stawu biodrowego
Straszne! Czy na wyższych uczelniach w naszym pięknym kraju nadal naprawdę uczą, że pacjent z problemem stawu biodrowego równa się endoproteza? A endoproteza to już na pewno inny świat i inne życie? I ową jakość życia skrupulatnie trzeba zbadać, bo nic ciekawszego w tym temacie się nie znajdzie? Strasznie to archaiczne i stereotypowe. Czy ktoś w ogóle wspomina, że istnieje cały arsenał różnorakich metod i zastosowań w leczeniu chorób stawów biodrowych? Czy Wy szanowi studenci, przyszli terapeuci, a może lekarze (?) nie zastanowiliście się nad tym nigdy dłużej? Nawet tu na Bioderku?? Czemu nie pochylicie się głębiej nad tematem i nie napiszecie czegoś z ikrą? Czegoś co zainteresuje wreszcie szacownie przysypiającą komisję na waszej obronie licencjackiej czy też magisterskiej? Nie marzy wam się temat inny niż wszystkie? Świeży, poruszający głębszy a może inny problem? A nie na jedno kopyto jak setki innych prac? Głowa mnie boli jak pomyślę o waszych smutnych i sklonowanych pracach. O ich treści, nierzadko pasującej do minionej epoki... A tu tyle wiedzy! Tyle wiadomości, tyle nowości... tylko chcieć, czerpać, pytać, pochylić trochę grzbietu nad klawiaturą....
Ah....! Aż łza się w oku kręci, jak człowiek przypomni sobie własną obronę i nietuzinkowy, jedyny w swoim rodzaju na uniwersytecie temat... poprzedzające go badania, mnóstwo zapału i poświęconego mu czasu oraz radochę która temu towarzyszyła! Ale teraz studenci widać idą na łatwiznę ;-) Jaka szkoda! Bo ci sami studenci będą nas niebawem leczyć!

Wybaczcie sarkazm.. tak jakoś po urlopie w pięknym kraju zgryźliwość mnie obezwładniła ;-)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 30 Mar, 2010   

Katja to nie sarkazm tylko święta racja nie można porównywać rehabilitacji pacjenta po endo czy kapo czy ganzu. A tu wszystko jest na jedno kopyto. Ostatnio jak byłam w szpitalu to jako rehabilitacje zaproponowali mi podwieszki. I wielce zdziwieni że się na to nie zgodziłam no bo przecież pacjenci po endo tak ćwiczą i nie narzekają więc o co mi chodzi?
Wiesz nie dziwi mnie że nie którzy rehabilitanci starej daty mają takie a nie inne poglądy bo jak się mówi starego psa nie nauczysz nowych sztuczek no przynajmniej jest to trudne. Ale młodzi rehabilitanci powinni być otwarci na nowoczesną rehabilitacje. A u mnie mimo że dałam im plakat wisi w szpitalu na rehabilitacji ale niestety zero zainteresowania że strony rehabilitantów lekarzy forum. Nie wiem jak pacjenci. W każdym razie szlag mnie trafił jak rehabilitant z oddziału ortopedii polecony mi przez kol Prof dr Naumczyka zobaczył zdjęcia po Ganzu i szczęka mu obwisła aż zdjęcie do góry nogami oglądał. Bo 1 raz coś takiego widział. O nowoczesnej rehabilitacji miał zero pojęcia dla niego biodro to biodro. Nie ważne po jakiej operacji.

Jeszcze jemu się nie dziwie bo to rehabilitant starej daty i dobrze mu na ciepłej posadzce po co ma się wysilać. Ale uwierz mi jest tam sporo studentów przyszłych rehabilitantów i gdy rozmawiałam z nimi np o rehabilitacji po Ganzu to owszem mają jakąś wzmiankę w podręczniku ale jest tego nie wiele. A wysilać się na naukę o nowoczesnej rehabilitacji to po co sobie tym głowę zawracać najważniejsze żeby zdać egzamin i zarabiać kasę. Takie odniosłam wrażenie normalnie ręce mi opadły. :-(
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Michalina6238 
Michaina6238
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 03 Mar 2010
Posty: 1
Skd: Zamość
Wysany: Wto 06 Kwi, 2010   Ocena jakości zycia - ankieta

Jestem studentką fizjoterapii i w ramach pracy magisterskiej podjęłam badania w zakresie jakości życia pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego. Uprzejmie proszę o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia poprzez wypełnienie anonimowej ankiety.
Osoby zainteresowane wypełnieniem ankiety proszę o kontakt na adres mailowy:wpm0@onet.eu lub numer GG:7832107.
_________________
Michalina
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 26 Kwi, 2010   

Ah! I znów ta jakoś życia pacjentów z endo! Kochani Bioderkowicze, czy macie jeszcze siły aby wypełnić dziesiątą z rzędu zapewne identyczną ankietę? Dlaczego studentów interesuje tylko życie po endo!? Ludzie! My naprawdę jesteśmy trochę bardziej skomplikowani i mamy więcej do zaoferowania w imię badań i nauki!

A Wy drodzy studenci wybaczcie - ale naprawdę Wasze prośby do nas po zaledwie muśnięciu tematyki problemów i schorzeń stawów biodrowych oraz pobycie na naszym forum średnio 4 minut (!!) .... są dla nas irytujące. Dla mnie - na pewno.
 
     
fizjoterapeuta 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 26 Kwi 2010
Posty: 1
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 27 Kwi, 2010   

Przeczytałam ten wątek i jest mi okrutnie wstyd:) Drodzy forumowicze, mogliście się poczuć potraktowani " z góry", pobieżnie, wręcz instrumentalnie,a ja się do tego przyczyniłam, prosząc o kolejne wypełnienie "ankiety". Co gorsza, na (chyba zbyt często poruszany) temat dot. jakości życia po ... ;) Po pierwsze, nie sądziłam,że to tak "pospolity temat" prac licencjackich i wszelakich, a po drugie, nie myślałam,że ktoś jeszcze wpadł na pomysł,by w ten sposób pozyskać ankietowanych. Nie osądzajcie proszę nas wszystkich (nas: studentów) jedną miarą i nie wrzucajcie do jednego "worka". Często temat jest wybrany "z listy" podanych przez promotora (owszem, można go zmienić, zmodyfikować...racja), a ankieta jest częścią pracy. Troszkę nie rozumiem, czemu tak irytuje Was, czemu chcemy zajmować się JAKOŚCIĄ życia. Otóż to właśnie cel naszej pracy z Wami - dołożyć wszelkich starań, byście mogli, na ile to możliwe, najlepiej funkcjonować,a nie tylko zlikwidować "przykurcze",czy wzmacniać. Przepraszam Was wszystkich! :) Dobrze,że nie milczycie! Pozdrawiam serdecznie.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 27 Kwi, 2010   

Droga Fizjoterapeutko :)
fizjoterapeuta napisa/a:
Otóż to właśnie cel naszej pracy z Wami - dołożyć wszelkich starań, byście mogli, na ile to możliwe, najlepiej funkcjonować,a nie tylko zlikwidować "przykurcze",czy wzmacniać.

Tylko taka ankieta wg mnie dużo nie pomoże.
Druga sprawa: endoprotezoplastyka nie jest jedynym wykonywanym zabiegiem :wink:
Czemu nikt nie napisze pracy i się nie zainteresuje tematem: "Znaczenie rehabilitacji przed operacją"...a co za tym idzie jakość życia chorego? Czy rehabilitacja przed zmienia jakość życia?

Ankieta jej nie zmieni. Jedynie zmienić to może Wasze podejście do sprawy. Podążanie do przodu, zainteresowanie rehabilitacją nastawioną na jednostkę, na dany problem. :) Ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań :) a nie po najmniejszej linii oporu....

O jakości życia można poczytać na Forum: historii ludzi jest ogrom.

Zachęcam do poczytania KĄCIKA REHABILITACJI na naszym Forum :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.