Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Zdrętwiała stopa po wstawieniu endoprotezy
Piotrek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 18 Lut 2012
Posty: 16
Skd: Trójmiasto
Wysany: Pon 19 Mar, 2012   [PYTANIE] Zdrętwiała stopa po wstawieniu endoprotezy

Dzień Dobry Wszystkim!

Mam problem, polegający na tym że po wstawieniu endoprotezy i komplikacjach (o mojej historii możecie przeczytaćtutaj )
mam od 2 operacji (czyli na dziś od 2 tygodni) cały czas zdrętwiałą stopę. Ogólnie sam ją dotykam, to jeszcze w miarę znośnie - ale jak ktoś, to strasznie mnie to denerwuje i drażni. Nawet założony but jest nieprzyjemny. Czasami mam wrażenie - że mam na palcach za mało skóry :)

Moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was też miał podobne problemy? Czy to minie z biegiem czasu i co robić aby pomóc temu procesowi:)

Pozdrawiam Was serdecznie, i życzę zdrowia!
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Wto 20 Mar, 2012   

Piotrek, po ostatniej operacji też miałam dziwną stopę tz czucie i ciągle była zimna w sumie cała noga ale u Ciebie chyba wygląda to inaczej.
Może zapytaj swojego operatora bo nie wiadomo co to a pytać tu na forum hmm każdy z nas ma inny organizm,nogi,stawy itd nie sądzę abyś tutaj znalazł odpowiedż.Możesz też udać się do innego lekarza.

Życzę powodzenia Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
Piotrek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 18 Lut 2012
Posty: 16
Skd: Trójmiasto
Wysany: Sro 21 Mar, 2012   

Piedra, po walce z moim operatorem o druga operacje oraz po tych wszystkich przezyciach nie mam zaufania do lekarzy :) Dlatego wolałem zapytać tutaj. Lekarze mowia "to tak moze byc, minie za kilka tygodni" ;-) Więc po prostu czekam, ale wole sie tutaj zapytac czy ktos mial podobnie i jak dlugo to trwało.

Noga moja czasami bywa zimna takze i stopa.
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 21 Mar, 2012   

Piotrek napisa/a:
Noga moja czasami bywa zimna takze i stopa.


To wynik słabszego ukrwienia. Może trwać dłużej niż samo drętwienie.
Dobrze, że zbliża się cieplejsza pora roku, bo ja przy problemach z nerwami po operacjach miałam wrażenie, że zimą wszystko szło gorzej, wolniej. Pewnie dlatego, że nerwy potrzebują ciepła do regeneracji, ono ją nawet przyśpiesza. A drętwa skóra np. głaskania. Pomagały mi masaże klasyczne, może nawet wirowe w ciepłej wodzie dobre by były. Tylko że dopóki masz tak silną przeczulicę, to może być problem.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Sro 21 Mar, 2012   

Piotrek,co do zaufania lekarzom to znam temat - ale czasami trzeba.

Co do nogi - używałam koca ocieplanego na prąd bo moja noga była długo jak lód polecam :)

Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
zetasj55 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczy: 21 Pa 2013
Posty: 1
Skd: canada
Wysany: Pon 21 Pa, 2013   

A drętwa skóra np. głaskania. Pomagały mi masaże klasyczne, może nawet wirowe w ciepłej wodzie dobre by były. Tylko że dopóki masz tak silną przeczulicę, to może być problem.
_________________
oracle braindumps oracle braindumps
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 21 Pa, 2013   

Alicja napisa/a:
A drętwa skóra np. głaskania. Pomagały mi masaże klasyczne, może nawet wirowe w ciepłej wodzie dobre by były. Tylko że dopóki masz tak silną przeczulicę, to może być problem.


zetasj55 napisa/a:
A drętwa skóra np. głaskania. Pomagały mi masaże klasyczne, może nawet wirowe w ciepłej wodzie dobre by były. Tylko że dopóki masz tak silną przeczulicę, to może być problem.


zetasj55, witaj na Forum :) a w jakim celu przytoczyłeś słowa Alicji z marca 2012r. bez żadnego komentarza?

Napisz coś o sobie, pewnie masz bogatą historię bioderkową, bo w statusie wykazujesz; endo x 2.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
paulinka307 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 27 Mar 2014
Posty: 1
Skd: bydgoszcz
Wysany: Czw 27 Mar, 2014   dziwny objaw po operacji

Witam, jestem miesiąc po operacji endo, wszystko wyglądałoby wspaniale bo bioderko nie boli, rana sieladnie goi ale mam problem ze stopą:( W trakcie operacji lekarze wydłużyli mi noge ok 3 cm z tym wiąże sie też nastawianie miednicy, znieczulenie ladnie zeszlo a stopa po stronie operowanego biodra byla zdretwiała:( na początku byo to tylko odretwienie i mrówki, po czasie mrowki zeszly ale za to nastąpily straszne prądy wirujące po całej stopie, skupiające sie na głownym palcu, minelo 4 tyg a cały czas prady mnie nie opuszczaja a bol jest tak tragiczny ze wije sie nocami i dniami z płaczem. Po konsultacji z lekarzem wiem ze nerwy nie zostaly uszkodzone ani kulszowy ani piszczelowy, czucie w stopie mam chodz caly czas jest przewrazliwiona nawet jak klade na ziemi, i czuje ze mam skorupe zamiast stope ktora mi ja naciąga:( Czy ktos mial moze cos podobnego? Męcze sie z tym juz miesiac a to jak nie znika tak nie znika:( zaczynam popadac w depresje ze juz nigdy nie odzyskam stopy z przed operacji:(
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 27 Mar, 2014   Re: dziwny objaw po operacji

paulinka307 napisa/a:
Witam, jestem miesiąc po operacji endo, wszystko wyglądałoby wspaniale bo bioderko nie boli, rana sieladnie goi ale mam problem ze stopą:( W trakcie operacji lekarze wydłużyli mi noge ok 3 cm z tym wiąże sie też nastawianie miednicy, znieczulenie ladnie zeszlo a stopa po stronie operowanego biodra byla zdretwiała:( na początku byo to tylko odretwienie i mrówki, po czasie mrowki zeszly ale za to nastąpily straszne prądy wirujące po całej stopie, skupiające sie na głownym palcu, minelo 4 tyg a cały czas prady mnie nie opuszczaja a bol jest tak tragiczny ze wije sie nocami i dniami z płaczem.

Po konsultacji z lekarzem wiem ze nerwy nie zostaly uszkodzone ani kulszowy ani piszczelowy, czucie w stopie mam chodz caly czas jest przewrazliwiona nawet jak klade na ziemi, i czuje ze mam skorupe zamiast stope ktora mi ja naciąga:( Czy ktos mial moze cos podobnego? Męcze sie z tym juz miesiac a to jak nie znika tak nie znika:( zaczynam popadac w depresje ze juz nigdy nie odzyskam stopy z przed operacji:(


Nerw może nie być uszkodzony ale jego funkcja może być zaburzona jak najbardziej. Wydłużenie nogi o 3 cm mogło zdestabilizować cały układ kopensacji, które wytworzyłaś sobie jeszcze przed zabiegem po to, by możliwie najlepiej radzić sobie z dolegliwościami biodra w codziennychi czynnościach.

Znajdź osteopatę/fizjoterapeutę pracującego z całym ciałem, takiego, który będzie mógł powiązać mechaniczne zależności układu ruchu z wydłużeniem nogi i parestezjami.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.