Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Karta parkingowa - do czego uprawnia, a do czego nie
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 27 Wrz, 2014   

Ja dostałem kartę parkingową ale przez rok nawet jej nie wyrabiałem to dla mnie bez różnicy zmiana przepisów ale ja nie jeżdżę samochodem ,no chyba że jako pasażer z kolegą który ma dwie endo i inne sprawy ale zawsze stawaliśmy na takim miejscu i on składa na nowo na kartę ja nie bo mi akurat nie trzeba
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 27 Wrz, 2014   

Tak mi przyszło do głowy....

Na początek :arrow: wydadzą karty tylko dla stopnia znacznego. Zobaczą ile to będzie kart.
I jezeli okaże się, że nie ma tłoku wtedy orzecznicy dostaną wytyczne aby wydawać karty rownież dla stopnia umiarkowanego.

Może tak jest teraz? Przecież wydawanie kart, tak naprawdę dopiero ruszyło.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Sro 01 Pa, 2014   

Witam jestem po komisji lekarskiej nie mam jeszcze decyzji pytałam grzecznie lekarza ortopedy
na komisji lekarskiej czy mam przyznane odpowiedział że dostanę nie pytałam o więcej .
Nawet zapytał się dlaczego nigdy z wnioskiem nie wystąpiłam byłam bardzo zaskoczona
poinformuje jak będzie decyzja 14 października pozdrawiam wszystkich oczekujących .
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pon 20 Pa, 2014   

grazynamackowiak napisa/a:
Witam jestem po komisji lekarskiej nie mam jeszcze decyzji pytałam grzecznie lekarza ortopedy
na komisji lekarskiej czy mam przyznane odpowiedział że dostanę nie pytałam o więcej .
Nawet zapytał się dlaczego nigdy z wnioskiem nie wystąpiłam byłam bardzo zaskoczona
poinformuje jak będzie decyzja 14 października pozdrawiam wszystkich oczekujących .


Ja także w tej chwili wróciłam z komisji. Także zapytałam i lekarz powiedział: "Spełnia pani wszystkie przesłanki więc dlaczego miałaby Pani nie dostać ? " O nic więcej nie pytałam. Po decyzję mam się zgłosić 28.10.

grazynamackowiak- a jak Twoja decyzja ?
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 20 Pa, 2014   

Tak czytam posty o karcie a przeczytałem wszystkie i nie wiem co zrobić gdyz mam rente socjalną tzn umiarkowany stopień niepełnosprawności "O" na stałe z dopiskiem ze niepełnosprawnosc datuje się przed 16 rokiem zycia . Niechce stawać na komisji bo róznie nanich bywa chodz po wypadku pytajac lekarza w krakowie o ilość procent uszczerbku na zdrowiu powiedział ze renta na 100 jest tylko zebym przyniósł druk n9 bo nie ma . Nie wiem tez czy kazdego taka komisja dotyczy

osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności i znacznie ograniczonymi możliwościami samodzielnego poruszania się,
osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, znacznie ograniczonymi możliwościami samodzielnego poruszania się i kodami w orzeczeniu 04-O (choroby narządu wzroku) lub 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna),
osoba do 16 roku życia ze znacznie ograniczonymi możliwościami samodzielnego poruszania się.
Czy poprostu wystarczy ozeczenie o danej grupie...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pon 20 Pa, 2014   

maaly-22 napisa/a:
osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, znacznie ograniczonymi możliwościami samodzielnego poruszania się i kodami w orzeczeniu 05-R (upośledzenie narządu ruchu) ,


Podczas "wywiadu" Pan głośno mówił (czytał) co zaznacza i właśnie użył słów: "znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się ".

Więc grupy mi nie zmienili, tylko zastanawiam się czy czas pozostał ten sam ? Miałam umiarkowany do 31.12.2015r. Nic - okaże się po odbiorze decyzji.

A i jeszcze doktor powiedział : jest Pani po endoprotezie i ciąg dalszy w poście powyżej. Więc jak widać - należy się nam bez dwóch zdań - jeśli , któryś lekarz nie przyzna to jest jego "widzimisię" i ...... .
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 20 Pa, 2014   

No właśnie z lekarzami róznie bywa a ta renta to aktualnie moje środki na zycie i mam ją na stałe poniewaz zdrowie się niepoprawia wręc odwrotnie do tez endo . Fiolet piszałem ze mam umiarkowany "O" czyli wzrok teraz doszła miednica z endo ale renta była przed wypadkiem
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pon 20 Pa, 2014   

Właśnie czasami "nie warta skórka wyprawki'. A lekarze niestety - "każdy lekarz na swój strój" ;-) Ty i inni Ci co mają na stałe macie dużo do stracenia. Lepiej z nami "czasowymi" bo w razie czego nie tracimy dużo a możemy zyskać.
 
     
gobla 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 44
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Wto 21 Pa, 2014   

fiolet...piszesz, że "każdy lekarz na swój strój " ...i tak faktycznie jest, dzisiaj otrzymałam list z odpowiedzią na moje odwołanie ( nie przyznano mi karty parkingowej, pomimo tego, że mam na orzeczeniu symbol niepełnosprawności 05-R ) , Miejski Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności w Bielsku-Białej podtrzymuje swoją decyzję i przekazuje sprawę do organu II instancji czyli do Wojewódzkiego Zespołu do Katowic.
To jakaś kpina, dowolna interpretacja przepisów.
 
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Wto 21 Pa, 2014   

gobla napisa/a:
fiolet...piszesz, że "każdy lekarz na swój strój "
- nie chciałam brzydko o nich pisać ale jak widzę czasami by trzeba było. Brak słów. :evil: Przykro mi. Trzymam kciuki za pozytywną decyzję z Katowic. Walcz bo jak widać do tej pory z osób, które tu piszą jesteś jedyną osobą, której odmówiono Karty (na nowych zasadach). Nie wiem jak Jola bo pisała o stopniu a nie napisała nic o tym czy przyznano kartę.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 21 Pa, 2014   

Skoro zus po kilu miesiącach po endo uznaje że jesteśmy zdrowi to niema co się dziwić że i tu karty się nie dostaje ,no chyba że ma się jeszcze jakieś inne dolegliwości ,bo po endo każdy ma 05-R
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Sro 22 Pa, 2014   

Drodzy Panstwo,

a moze by tak, korzystajac z istnienia Fundacji Bioderko, podjac jakas akcje protestacyjna w sprawie tych kart parkingowych? Wiem, ze sprawie przyglada sie Rzecznik Praw Obywatelskich. Mysle, ze wiecej zgloszen pomoze mu wyrobic sobie zdanie o skali problemu.

Ja tez czekam na ostateczne rozwiazanie - jak tylko juz bede znala final, opisze moja historie w kilku zdaniach.

Tymczasem zachecam do podjecia inicjatywy. I serdecznie pozdrawiam,

Magda
_________________
m.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 23 Pa, 2014   

Po jednej endo karta nie powinna się należeć tak udciwie moim zdaniem ,jam mam endo ,kolano też zrobione i na wiosne mam mieć drugie endo i chyba ludzie maja gorzej my tylko mamy endoprotezy to nie koniec świata
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Czw 23 Pa, 2014   

Wszystko zalezy od indywidualnego przypadku. Jesli choroba stawu biodrowego nie jest choroba podstawowa, wlasciciel chorego kregoslupa nie czuje sie komortowo na swoich dwoch (rowniez chorych) nogach, a operacja alloplastyki ma nie tylko poprawic komfort chodzenia , ale tez zapobiec dalszej degradacji calego ukladu narzadu ruchu, nie eliminujac wcale bolu (kregoslupa) i licznych ograniczen (np zakaz dzwigania, dlugiego stania i siedzenia) - to czy sie nalezy, czy tez raczej nie?

Pozdrawiam serdecznie,

m.
_________________
m.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pi 24 Pa, 2014   

bebe14 napisa/a:
Po jednej endo karta nie powinna się należeć

Nie mam jeszcze endo, ale uważam, że przed operacją karta się przydaje. Parkowanie "za płotem" przy markecie, albo dużo dalej od wejścia w innym miejscu jest koszmarem. Widzisz wolne miejsca a trzeba iść kawałek. Często po pierwszym endo czeka się na drugie. Gdybym czuła się dobrze, to mały spacerek byłby przyjemnością. Nie wiem, jak mi wyjdzie wymiana stawu, ale chętnie zamieniłabym kartę parkingową na zwykłe chodzenie. Osoby, które mają za sobą jakieś poważne problemy ze stawami powinny mieć możliwość korzystania z karty parkingowej.
_________________
Beata8
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.