Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
boss22 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczy: 24 Pa 2014
Posty: 5
Skd: miasto
Wysany: Pon 27 Pa, 2014   

Zblokowac staw?? A czym to sie objawia?
Jakbym byl w polsce to zaden problem podejsc do terapeuty zeby rzucil na to okiem. Niestety tutaj leczenie kosztuje majatek...
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 27 Pa, 2014   

boss22 napisa/a:
A czym to sie objawia?

Miedzy innymi tym o czym pisałeś.

F.
 
     
Luk33 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczy: 28 Pa 2014
Posty: 3
Skd: Rawicz
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

Mężczyzna, 30 lat, praca siedząca, zaawansowany rowerzysta 6 tys. km rocznie. Brak chorób w rodzinie związanych z aparatem ruchu. Jak dotąd brak problemów z biodrami.
Problem:
Od początku września, czyli niecałych dwóch miesięcy problemy z biodrami, szczególnie prawym. Początkowy objaw to ból, pieczenie okolic biodrowo-krzyżowych przez ok. 1-3 godzin, słabość. Ataki niezależne od ruchu, w dzień i w nocy. Obecnie ataki zdarzają się sporadycznie, ale utrzymuje się wyraźny problem z prawym biodrem. Ból występuje podczas chodzenia i ruchów rotacyjnych, ale np. nie boli na rowerze czy truchtając. Gdy niefortunnie postawię nogę i ją obciążam czuje jakby wbicie igły w biodro, ból promieniuje do stopy. Jest to ból zlokalizowany po zew.stronie. Sporadyczne bóle kręgosłupa, ale nie przeszkadzające w niczym. Gdyby nie ból biodra pewnie bym o nim nie wspominał. Wyniki morfologi w normie, ob i crp również. Od tygodnia staram się wykonywać ćwiczenia, ale nic nie pomagają. Ból się nie zmniejsza, jak i nie wzrasta.
Czy mogę prosić o ocenę tego stanu? Co może być przyczyną. Ewentualnie do kogo powinienem się zgłosić. Lekarz rodzinny, ortopeda prywatnie, czy fizjoterapeuta?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

Luk33,

Doprecyzuj, co nazywasz bólem biodra/bioder. Gdzie dokładnie pojawia się ból ? Uwzględnij w opisie stronę lewą i prawą.
Napisz czy przebyłeś jakieś urazy (złamanie, skręcenie, zwichnięcie). Przebyte operacje?

Fizkom
 
     
Luk33 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczy: 28 Pa 2014
Posty: 3
Skd: Rawicz
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Żadnych urazów, złamań, większych problemów. Jedynie pobolewanie kręgosłupa, ale głównie w nocy. Częste zmiany pozycji w trakcie leżenia w łóżku. Kłopoty ze snem.

Ból, dyskomfort w obecnej chwili występuje w prawej nodze, z prawej strony, czyli zew. część nogi. Ból lokuje się pod talerzem biodrowym, bliżej kości udowej, czyli gdzieś w okolicach szyjki kości, a krętarz większy. Równie dobrze może promieniować z innego miejsca.
Odczuwam ból przy chodzeniu,lekko kuleje, jak wsiadam do auta, ruch rotacyjny, przy rozciąganiu. Ból przypomina wbijanie igły ale bardzo grubej. Nie jestem w stanie lepiej tego opisać. Jak już pisałem wcześniej na rowerze nic nie czuje, mogę silnie kręcić, czy stanąć na pedałach.
Pewnie internetowo niewiele zdziałamy, więc jeśli możesz poradzić do kogo się lepiej zgłosić. Będę wdzięczny. Muszę jeszcze w tym tygodniu coś z tym zrobić.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 30 Pa, 2014   

Luk33,
Objawy jakie opisujesz: piekący ból w okolicy stt. krzyżowo-biodrowych + "szpila" w okolicy bocznej uda nie sa specyficzne dla zmin strukturalnych w obrębie samego stawu biodrowego. Natomiast mogą w przyszłości je generować.

Na tę chwilę, odpuść sobie samodzielne ćwiczenia. Nie masz przecież postawionej jeszcze diagnozy. Co więc chcesz leczyć? Próbując leczenia w ciemno tracisz niepotrzebnie czas, zdrowie i spokój ducha. Moim zdaniem, zanim zaczniesz chodzić po lekarzach skontaktuj się z dobrym terapeutą, który spojrzy na Ciebie całóściowo i pracuje na powięziach w oparciu o łańcuchowy model. Czy dobrze mi się wydaje, że mieszkasz blisko Poznania?

Fizkom
 
     
Luk33 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczy: 28 Pa 2014
Posty: 3
Skd: Rawicz
Wysany: Czw 30 Pa, 2014   

Moje ćwiczenia obecne to tu był link, który usunięto wg regulaminu forum

Z charakterystycznych objawów zapomniałem napisać, że ból w czasie chodzenia czuję, gdy stawiam całą stopę na ziemie. W momencie gdy przechodzę na wybicie z palców, np. trucht to bólu nie ma.

Do Poznania nie mam bardzo daleko, ale czy będę miał czas się wybrać to nie wiem. Rozumiem, że w Poznaniu łatwiej znajdę dobrego terapeutę i warto poświęcić na to czas?
Z góry dziękuje ci za zainteresowanie moim problem.
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Pi 31 Pa, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 30 Pa, 2014   

To ci fajnie że możesz je robić ja mogę o nich zapomnieć niestety
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 30 Pa, 2014   

Luk33,
Widzę, że przeszedłeś już do leczenia (ćwiczenia z internetu) choć nie masz postawionej diagnozy. To błędna droga. Żeby leczyć, trzeba wiedzieć co leczyć a przede wszystkim dlaczego ból się pojawił. W przeciwnym wypadku Twoje działania będą miały charakter chybił-trafił. Nie szkoda zdrowia ?
Jeśli nie będziesz miał czasu pojawić się u terapeuty w Poznaniu, nikt za Ciebie tego nie zrobi. W przypadku zmiany decyzji, odezwij się ponownie na Forum.

Fizkom
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 31 Pa, 2014   

Luk33, z Twojego powyższego postu usunęłam link pokazujący ćwiczenia. Jeżeli chcesz tak ćwiczyć to bardzo proszę. Jak ktoś będzie chciał ćwiczyć wg internetu to na pewno znajdzie i ten filmik. Natomiast wg regulaminu forum - "nie szkodzimy" a np mi takie ćwiczenia by zaszkodziły, podejrzewam że osobom ze zmianami zwyrodnieniowymi i z własnym stawem biodrowym również. Przede wszystkim każde ćwiczenie musi być ukierunkowane, na ślepo ćwiczyć byle ćwiczyć nie ma sensu. Skupić się przede wszystkim trzeba na problemie, a nie na "aerobiku".
 
     
Claude 
Claude
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 06 Lis 2014
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

Przeszłaś operację biodra?
Piszę artykuł o operacjach biodra. Chcę przedstawić ten temat od strony pacjenta - a dokładnie pacjentki (pismo kierowane jest do kobiet), która taki zabieg ma już za sobą i mogłaby podzielić się swoimi odczuciami/spostrzeżeniami z osobami, które na taki zabieg właśnie czekają.
Chodzi o krótką wypowiedź (+zdjęcie) o zabiegu.
Wszystkie zainteresowane proszę o kontakt - z chęcią podam szczegóły:)
Pozdrawiam!
Klaudia
klaudiaklukowska@gmail.com
tel.: 605-298-956
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

Claude napisa/a:
Piszę artykuł o operacjach biodra.

Opowiedz coś więcej, ośmiel niezdecydowane osoby, mamy na Forum mnóstwo osób z których każda ma swoją indywidualną historię. Możesz przejrzeć dział z historiami, poczytać i nawiązać kontakt z wybraną osobą :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

Claude, witaj na Forum. Czy mogłabyś napisać dla kogo będzie ten artykuł? Jakieś czasopismo, magazyn, strona internetowa? :) Dziś dużo osób jest bardzo ostrożnych. Jak napiszesz na Forum otwarcie, będzie łatwiej się zdecydować.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

Napisz też coś o formie artykułu, czy to będzie bardziej opowieść czy wywiad, jaki jest główny cel napisania go.
Dobrze by było abyś określił czy osoba powinna być z Wa-wy czy też może być cała Polska.
Nasza grupa użytkowników to osoby z całej Polski, w różnym wieku, po różnego typu operacjach na jedno biodro czy też na oba. Są osoby prowadzący spokojny tryb życia a są i osoby bardzo aktywne i sprawne.

W ogóle to miło że ktoś chce pisać o osobach jak my, ten temat jest bardzo istotny i szeroki.
Zanim znajdziesz osobę do artykułu to gorąco zachęcam Cię do poczytania chociaż ogólnie naszego Forum, przejrzyj sobie kolejne działy, poznaj nasze historie. Gdy lepiej zrozumiesz "bioderkową" rzeczywistość, najlepiej na konkretnych przykładach konkretnych osób będzie Ci łatwiej napisać naprawdę fajny trafiający do ludzi-a czytelnicy takie doceniają :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ToMaS 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczy: 12 Wrz 2014
Posty: 12
Skd: Przemyśl
Wysany: Sro 12 Lis, 2014   

Witam

Jestem już na tym forum od jakiegoś czasu jednak teraz zauważyłem ten wątek więc opisze mój przypadek.
Mam obecnie 24 lata od młodego mam zwyrodnieniowy stan po obustronnych zapaleniach stawów biodrowych.

Zaczęło się od tego że miałem jakąś "maź, ropę" w biodrze i lekarz nie wiedział co mi jest 23 lata temu (a diagnozował mnie wtedy w Krakowie prof. Zarzycki.....a co najlepsze z opowiadań rodziców, w tamtych czasach miałem konsultację z amerykańskim lekarzem który stwierdził .... UWAGA... że TRZEBA SKRÓCIĆ DRUGĄ NOGĘ !!! ... ).
Zbyt długa diagnoza (dopiero po miesiącu stwierdzono u mnie prawidłowo chorobę) było już za późno i tak przez to mam krótsza nogę i "wysunięty tyłek" z biodra :) .

Wiadomo w młodych latach 10-13 lat rehabilitowałem się, basen itd... Teraz chce ostatecznie zrobić z tym porządek ponieważ nie mogę chodzić (dłuższy spacer 2,3,4 km, 15 minut) i bola mnie o dziwo plecy w dolnym odcinku. Jezdze co nawyżej rowerem , spacery omijam jak najdalej. Krótki spacer , 10 , 15 min i jestem cały mokry, tak samo w zimie (aż miałem takie przypadki że ludzie sie patrzyli na mnie jak nie wiadomo co :D że w zimie można być tak spoconym). Nie wiem czy przez to biodro mam ten problem czy nie. Mam 174 cm wzrostu i 66-68 kg wagi. Więc otyły nie jestem i pewnie przez to biodro jest związana moja nadpotliwość (chyba że znowu coś innego) stwierdzam jednak że te moje biodro ma w tym duży wpływ.

Kilka miesięcy temu zrobiłem tomografie komputerowa 3D z które wynikło takie coś:

"Tomografia komputerowa stawów biodrowych 22.08.14r
Ze skierowania - obustronna koksartoza będąca wynikiem dyspazji"

Miednica asymetryczna - nieco wyżej ustawiony prawy staw biodrowy.
Strome ustawienie panewki lewego stawu biodrowego z przemieszczeniem końca bliższego lewej kości udowej ku górze i nieco ku tyłowi. Głowa lewej kości udowej niewidoczna - niemal całkowicie zeszlifowana, szyjka znacznie skrócona, poszerzona. Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w lewym stawie biodrowym - szpara stawowa zwężona, w jej rzucie pęcherzyki gazu, struktura kostna stropu panewki oraz końca bliższego kości udowej przebudowana - rozległe obszary sklerotyzacji oraz drobnych torbielowatych rozrzedzeń rozległe nawarstwienia kostne na krawędziach powierzchni stawowych.

Zmiany podobnego charakteru lecz mniej nasilone widoczne są w prawym stawie biodrowym - dość stroma panewka, głowa kości udowej prawej przemieszczony nieco bocznie i ku górze, szpara zwężona, zwłaszcza w górnej części, głowa przypłaszczona, szyjka skrócona, struktura kostna przebudowana (obszary sklerotyzacji i torbielowatych rozrzedzeń), nawarstwienia kostne krawędzi powierzchni stawowych".

Tak wygląda opis mojego zdjęcia 3D.

Jestem jeszcze młody i chce zrobić operację ponieważ czas ucieka a chce jeszcze normalne się bawić na klubach czy normalnie wyjść na miasto nie martwić się że zaraz będę mokry i nie będą mnie bolały plecy i co chwile musiał odpoczywać... nie mówiąc już o podrywaniu dziewczyn...

Zamierzam nawet po wizycie u prof. Czubaka 3 grudnia zapytać o jak najszybsze zrobienie operacji licząc oczywiście się z tym że będzie potrzebne pieniądze do tego. Oczywiste są później rehabilitacje i pewnie 2 miesiące chodzenia o kulach. Jednak lepsze to niż zostawienie tego jak jest i dalej abym odczuwał ból.

Mailowo jakiś czas temu wysyłałem zdjęcia tomografii 3D wraz z tym opisiem i moim RTG do różnych doktorów i przytocze tutaj ich odpowiedzi (oczywiście anonimowo):

1) "Dziękuję za przesłane obrazy KT. Łatwiejsze do operacji jest biodro prawe. W obu biodrach wskazane są standardowe endoprotezy z krótkimi trzpieniami udowymi. Nie widzę możliwości wykonania kapoplastyk.
Pozdrawiam"

2)"Zapoznałem się z badaniem KT , no cóż sytuacja jest bardzo trudna, ale nie beznadziejna. Można założyć endoprotezy, najpierw prawe, gdzie jest panewka, a potem w stosunkowo krótkim czasie lewe. Jeżeli jest Pan zainteresowany to proszę umówić się na wizytę pod telefonem.."

3)"Witam
U Ciebie o kapoplastyce nie ma co myślec bo bedzie złe. Proteza zwykła u osoby ktora mocno sie na tym zna i ma bardzo duże doświadczenie bo bedzie mocno trudno"

4)"Witam serdecznie.
W Pana przypadku nie ma możliwosci założenia kapoplastyki. W grę wchodzi krótki trzpien ale dokładną ocenę mogę opracować po Pana wizycie.
Podaje namiary moich gabinetów .."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.