Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Karta parkingowa - do czego uprawnia, a do czego nie
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

Reniaczek napisa/a:
Beata8.Super wiadomość,ale czy możesz wrzucić linka mówiącego o zmianie tego przepisu- nie mogę nigdzie znaleźć.Pozdrawiam:)


Proszę bardzo : np.

http://samorzad.infor.pl/...-2015-roku.html
lub
http://www.niepelnosprawn...77#.VE0I_PmG_yA
lub
http://prawo.gazetaprawna...arkingowej.html

Projekt przeszedł i jest już zatwierdzony.
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

fiolet napisa/a:
Projekt przeszedł i jest już zatwierdzony.


http://www.niepelnosprawn...39#.VE0bUCKG9pp Data opublikowania dokumentu: 2014-10-23, 12.12
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

Mijka i fiolet dziękuję Wam serdecznie:)
_________________
Renia
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 27 Pa, 2014   

Do czerwca 2015. Fantazja!!!! Malina, po prostu.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 04 Lis, 2014   

Wyjątek: Ustawodawca przewidział odstępstwo od zasady, zgodnie z którą karta parkingowa od dnia 1 lipca 2014 r. przysługuje na podstawie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności wydawanego także od 1 lipca 2014 r. Wyjątek dotyczy osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym, które posiadają orzeczenia wydane przed 1 lipca 2014 r. wraz z symbolem przyczyny niepełnosprawności 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna). Osoby posiadające tego rodzaju orzeczenia uzyskają kartę parkingową bez konieczności ponownego orzekania się - na podstawie dotychczasowego orzeczenia, jeżeli zawiera ono wskazanie do karty parkingowej.
tekst ze strony http://www.niepelnosprawn...rkingowych.html
poszukałem to bo poniewaz będąc ostatnio w PCPR po legitymacje był starszy Pan który wymieniał karte w linku jest wszystko opisane i myśle ze admini mnie nie ukazą za link pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 04 Lis, 2014   

maaly-22, przecież ten link to nie reklama a odnośnik do źródła.
Brawo za info :)
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 08 Lis, 2014   

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą ważność kart parkingowych
http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,fl83d
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Nie 16 Lis, 2014   

Drodzy, zajrzyjcie tutaj. Moze to jest jakis promyk nadziei dla takich jak ja...

Serdecznie, M.

http://www.sprawy-general...hp?pismo=248836
_________________
m.
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sob 29 Lis, 2014   

Wszystko o nowych kartach parkingowych :) http://www.kartaparkingowa.pl/
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Magda1985 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 38
Doczya: 30 Lis 2014
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Nie 30 Lis, 2014   

Cyrk z kartami parkingowymi zrobili... najlepsze jest to, że prawnie totalnie sobie nie poradzili. Już nie wspominam, że błędne informacje były kierowane do ogółu i ludzie gubili się. Przepisy w nowej ustawie są niekonstytucyjne i naruszają nabyte prawa. Nadto, stwierdzam, iż omawiane przepisy w rażący sposób naruszają Uchwałę Sejmu Kartę Praw Osób Niepełnosprawnych, która m.in. zapewnia niepełnosprawnym: swobodny dostęp do dóbr i usług, życie w środowisku wolnym od barier funkcjonalnych, powszechnego korzystania ze środków transportu także pełnego uczestnictwa w życiu publicznym, społecznym i kulturalnym. W tej Uchwale Sejm wzywa Rząd RP do podjęcia działań w celu urzeczywistnienia tych praw oraz zobowiązuje Rząd do corocznej informacji o realizacji tych zobowiązań. Według tej Karty to Rząd winien likwidować różnego rodzaju bariery a nie odwrotnie pozbawiać niepełnosprawnych nabytych wcześniej praw umożliwiających funkcjonowanie w świecie z dużymi i powszechnymi barierami.
Komisję już miałam i oczywiście była odmowna... aczkolwiek no zagmatwali się w tym po uszy. Odwoływać się nie ma sensu bo nawet nie wiadomo od jakiej decyzji się odwoływać... Bo decyzja jest jedna i ta sama co do stopnia niepełnosprawności... tylko punkt dotyczący karty. Zamiast odwołania napisałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich i do Prezesa Rady Ministrów odnośnie tej chorej sytuacji jaką wprowadzili.
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Pon 01 Gru, 2014   

Pisałam o tym już tydzień temu - RPO interweniował już w tej sprawie. Czekajmy dalej, co z tego wyjdzie.

Zajrzyjcie tu sami, prosze:

-----

Data wystąpienia/sprawy: 2014-10-22
Opis:
Wystąpienie do Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie zasad wydawania kart parkingowych.

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymuje liczne wnioski osób niepełnosprawnych o zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego przepisów ustawy z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, która nowelizuje m.in. regulacje określające zasady wydawania kart parkingowych. Wnioskodawcy kwestionują zgodność z Konstytucją przepisu ustawy nowelizującej, który przewiduje utratę ważnDokument ości kart parkingowych z dniem 1 grudnia 2014 r. Część wnioskodawców uważa, że niekonstytucyjny jest także przepis, który nie przyznaje prawa do karty parkingowej osobom z lekkim stopniem niepełnosprawności, mającym obniżoną sprawność ruchową, którym dotychczas przysługiwało uprawnienie do karty parkingowej. W ocenie wnioskodawców, nowe regulacje naruszają konstytucyjną zasadę praw słusznie nabytych. Zdaniem Rzecznika zachodzą wątpliwości, czy ustanawiając nowe kryteria warunkujące otrzymanie prawa do karty parkingowej, w wyniku czego część osób niepełnosprawnych posiadających dotychczas kartę parkingową utraciło uprawnienie do posługiwania się tym dokumentem, ustawodawca dokonał dopuszczalnej ingerencji w prawa nabyte tych osób. Analiza zapisów dokumentujących przebieg procesu legislacyjnego prowadzi do wniosku, że ograniczenie katalogu podmiotów uprawnionych do otrzymania karty parkingowej miało na celu zagwarantowanie osobom mającym zasadnicze problemy z poruszaniem się rzeczywistej możliwości korzystania z miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych poprzez zmniejszenie ilości kart parkingowych znajdujących się w obiegu, a w szczególności wyeliminowanie z obiegu kart podrobionych oraz wystawionych na osoby, które już nie żyją. Zamiar zracjonalizowania zasad wydawania kart parkingowych w celu wyeliminowania nadużyć i zagwarantowania realnej możliwości korzystania z przywilejów związanych z posiadaniem karty nie uzasadnia jednak znoszenia praw słusznie nabytych. W celu wyeliminowania nieprawidłowości, ustawodawca powinien stosować w pierwszej kolejności środki mniej ingerujące w prawa obywateli, a dopiero wówczas, gdy okażą się one nieskuteczne, korzystać ze środków o większej dolegliwości. Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się z prośbą o przedstawienie stanowiska w sprawie.

Wystąpienie dołączone do tego dokumentu: 248836.pdf

Dokument PDF dostepny tutaj:

http://www.sprawy-general...hp?pismo=248836
_________________
m.
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

Właśnie odebrałam nowe orzeczenie - nie dostałam prawa do karty parkingowej!
Po 9 operacjach tego samego biodra, z czwartym implantem, po wiszącym biodrze i zespalanej miednicy, z koszem antyprotruzyjnym.
Nie poruszam się o kulach, co uważam za wyjątkowe szczęście i cud właściwie.
Ale bez samochodu nie mogę funkcjonować, bo jednak noga jest dużo słabsza niż kilka lat temu. Tylko na krótkich odcinakach chodzę w miarę bez problemu, a bardzo często nie mam gdzie auta zostawić, bo wszystkie miejsca zajęte.
W zaświadczeniu o stanie zdrowia ortopeda napisał "trwałe kalectwo".
Jednak orzekający internista uznał, że mogę przejść duuużo. Ponoć teraz trzeba chodzić o dwóch ulach lub poruszać się na wózku, żeby kartę dostać.
Zamierzam się odwoływać. Orzecznik był ironiczny, stwierdził, że przecież w pracy samochodem nie jeżdżę. Kazał mi pokazywać blizny w obecności całej komisji, a ja gapa nie zaprotestowałam. Gabinet lekarski był obok. Zgięcie w biodrze badał na siedząco!!!
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

Koniecznie napisz o swojej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich!
pozdrawiam, Magda
_________________
m.
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

magdalenaa, na pewno napiszę, bo uważam, że moje prawa jako pacjenta i osoby niepełnosprawnej zostały rażąco naruszone.
Pani kierownik Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności także była zdziwiona, że tak zostałam potraktowana. Niestety, karty parkingowe są często pożyczane ludziom sprawnym przez niepełnosprawnych, w wyniku czego nasz nieszczęsny ustawodawca, który w znakomitej większości jest sprawny, nie ma pojęcia, jak to jest, kiedy człowiek ma trudności z przejściem kilkuset metrów.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

Alu .
Koniecznie odwołuj się . W komisji był niekompetentny orzecznik , który nie miał pojęcia o Twojej diagnozie i trudnościach w poruszaniu się . To, że chodzisz bez kul jest naprawdę cudem , ale nie znaczy ,że możesz pokonywać kilometry . Ciekawe na jakiej podstawie stwierdził ,że możesz przejść dużo. Zostałaś potraktowana żenująco . Opisz to wszystko i walcz o swoje prawa .
Pozdrawiam .
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.