Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Sob 29 Sie, 2015
Proteza biodra bipolarna połowicza załozona po wypadku
pasja60 
pasja60
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 77
Doczya: 29 Sie 2015
Posty: 26
Skd: gliwice
Wysany: Pon 16 Lis, 2015   

Jak się przewraca .jak leżę na w znak wszystko jest ok .Sądzę że to tak ok 2 w nocy jak mam dość spania na w znak. Ale ból mnie nie budzi.jak wstaje z fotela tez, ale tylko jak po całym dniu jestem przecwiczona pływanie chodzeniem i gimnastyka.
_________________
pasja60
 
     
pasja60 
pasja60
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 77
Doczya: 29 Sie 2015
Posty: 26
Skd: gliwice
Wysany: Czw 26 Lis, 2015   

WITAM ZNOWU WSZYSTKICH,dZISIAJ jest juz 5 miesiecy i tydzien od operacji złamanej szyjki w wyniku urazu,Załozona polowicza bipolarna bezcementowa.Chodze normalnie,nie utykam z tym,ze nie potrafie jeszcze chodzic dłuzszych dystansow bez kuli,Dłuzszych to zna z 0,5 km,W domu i dookola domu poruszam sie juz normalnie bez bolu.Boli mnie np,jak wstaje z fotela zanim zrobie pierwszy krok ,potem mija.W nocy tez juz spie na bokach .Pisze to dlatego,ze nie byłam na rehabilitacji nie wydałam kasy a cwiczyłam sama w domu,ale chyba przesadzałam,bo mnie noga bolała.Jak przez trzy dni dałam spokoj z cwiczeniami bole ustapiły.Dodam tez ,ze w trakcie upadku [podparłam sie reka,potem miałam cała sina,lecz bez złaman.Wie4rzcie mi ,ale mineło prawie poł roku i jescze troche czuje w nadgarstku.Po urazie nie potrafiłam nawet kurzu zetrzec.Rehabilitant jest bardzo potrzebny,ale dla ludzi lezacych,siedzacych w wozkach,po wylewach MY bioderkowicze damy sami radeTrzeba tylko siły woli :-D Pozdrawiam
_________________
pasja60
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 26 Lis, 2015   

pasja60 napisa/a:
Rehabilitant jest bardzo potrzebny,ale dla ludzi lezacych,siedzacych w wozkach,po wylewach MY bioderkowicze damy sami radeTrzeba tylko siły woli

Niestety, ale mylisz się całkowicie.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 26 Lis, 2015   

Tak Kinga szczera prawda popieram Twój post obiema rękami bo gdy by nie rehabilitacja to nie wiem czym bym chodził pozdrawiam....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasja60 
pasja60
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 77
Doczya: 29 Sie 2015
Posty: 26
Skd: gliwice
Wysany: Pi 27 Lis, 2015   

oczywiscie,kazdy ma swoja racje.Zalezy to od człowieka,od rodzaju operacji,od tego jak długo sie było chorym przed operacja i jak długo mięsnie nie pracowały.Co przypadek to inna historja dochodzenia do zdrowia tez sie rozni.Poczytajcie o endo bipolarnej połowiczej.czytam Wasze historie to bardzo trudne i powazne przypadki,zwłaszcza pasiflory

kinga, jak sie moge mylic skoro chodze juz normalnie
_________________
pasja60
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 27 Lis, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 27 Lis, 2015   

pasja60 napisa/a:
kinga, jak sie moge mylic skoro chodze juz normalnie

Nie chodzisz normalnie. Opisujesz to w swoich postach. Piszesz, że nie jesteś w stanie przejść dłuższego dystansu niż 0,5km....To nawet nie jest długi dystans. Nawet nie zalicza się do średnich. Piszesz o bólu, a jesteś prawie pół roku po operacji.

To nie jest norma. Naciągasz rzeczywistość.
Oczywiście masz prawo robić co chcesz. Nie musisz się rehabilitować.

Jednak to Forum ma swoją misję i założenia. I dzięki temu wiele osób wzięło los w swoje ręce i mają lepsze życie.

Poczytaj sobie o rehabilitacji; kto korzysta, jak ona działa, co można dzięki niej osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 28 Lis, 2015   

Pasja Twój wybór Twoje życie ale przemyśl co robisz bo póżniej możesz żałować , ból nie bieze się z nikąd a ćwicząc można narobić sobie szkód .Styl i jakość chodzenia niech oceni lekarz lub rehabilitant uwiez my nie jesteśmy te go wstanie stwierdzić sami mi tez przed endo wydawało się ze chodze ok a pielęgniarki na rehabilitacji mówiły mi ze utykam żle chodze .Po zabiegu endo tez myślałem chodze ok a rehabilitant powiedział nie i zmiezył długość nóg i róznica prawie 2 cm . Rehabilitowałem się na nfz nie zapłaciłem ani grosza i jest ok co potwierdził lekarz prowadzący jak i inni lekarze . Zycze zdrowia i te go abyś pomyślała o sobie a nawet dwie czy czy wizyty prywatnego reh. to nie majątek
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 28 Lis, 2015   

pasja60 napisa/a:
czytam Wasze historie to bardzo trudne i powazne przypadki,zwłaszcza pasiflory
Przeczytaj historie ludzi po artroskopii lub osteotomii. Nic im nie dali do środka czyli w zasadzie mają jeszcze lepiej jak Ty, a jednak mądrze korzystają z rehabilitacji.

Ja pisząc swoje posty w Twojej historii nie chcę Cie już przekonać do wizyty u fizjoterapeuty, choć na początku faktycznie tak było. Chcę byś realnie spojrzała na swoją sytuację w pół roku po operacji.

Nie chodzisz dobrze !!! , bo nie chodzisz np tak jak moja teściowa która jest prawie w Twoim wieku, a która potrafi przejść wiele kilometrów. Tak ONA chodzi dobrze !!! , a Ty nie !!! . Nazwałabym to nawet że chodzisz dostatecznie. Chodzisz, a w zasadzie przemieszczasz się na krótkich odcinkach.
Owszem w porównaniu do biodrekowiczów którzy mieli jakieś tam zawiłości to pewnie Ty chodzisz lepiej, ale np. ja mogę chodzić kilometry. W 3 miesiące po operacji zwiedziłam Sandomierz wraz z podziemiem. A jak sama napisałaś ja miałam ciężki przypadek. Na tym poziomie to ja czuję się zwycięzcą.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 28 Lis, 2015   

Pasiflora brawo Gratuluje i życzę aby każdy Twój dzień był zwyciężony i dobrze przeżyty a Pasja sama wybierze co dla niej dobre a co złe.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasja60 
pasja60
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 77
Doczya: 29 Sie 2015
Posty: 26
Skd: gliwice
Wysany: Sob 28 Lis, 2015   

pasiflora, zgadzam sie,tylko Wy kochane Panie macie wszystko sztuczne ,panewke zwłaszcza ,a ja nie.Jest Wam o wiele łatwiej.Jak pisałam przewaznie osoby z całosciowa sztuczna proteza po 2 miesiacach nawet bez rehabilitacji chodza juz do pracy.Poczytajcie Panie sobie w necie jak wyglada dochodzenie do zdrowia po bipolarnej połowiczej bezcementowej.Pisze ,ze do 6 mie4siecy powinno sie chodzic o jednej kuli.Tesciwa ma z pewnoscia proteze austin Moora ,szybki jest powrot do sprawnosci dot,poruszania sie.Duzo starsze kobiety chpdza szybcciej niz ja ,bo maja prote4zy cementowe i moga szybko obciazac noge.Jestem bardzo sprawna osoba i jezeli wszystko było zrobione ok a nogi mam rowne to wiem,ze co dzien bedzie lepiej.Dodam,ze spadłam z roweru i nie mam osteop[orozy,dlatego mam zrobione tak,ja dla ludzi młodszychPozdrawiamps .mam nadzieje,ze za miesiąc bede chodziła na coraz dłuzsze dystans
_________________
pasja60
 
     
pasja60 
pasja60
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 77
Doczya: 29 Sie 2015
Posty: 26
Skd: gliwice
Wysany: Sob 28 Lis, 2015   

pasiflora, dodam jeszcze,ze dwa razy byłam na rehabilitacji,to co tam robiłam ,potrafie wykonywac sama.Oprocz podwieszek.
_________________
pasja60
 
     
pasja60 
pasja60
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 77
Doczya: 29 Sie 2015
Posty: 26
Skd: gliwice
Wysany: Sob 28 Lis, 2015   

pasiflora, za 4 lata to bede biegac heheheh pozdrawiam,trzeba miec optymistyczne podejscie do problemu.A jak pisałam juz to,ze w lutym jade na rehabilitacje do Rept,a moze w styczniu,czekam własnie na wiadomosc i czuje,ze po niej zalicze jeszcze bieg przez płotki :mrgreen:
_________________
pasja60
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.