Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kto tu zagląda? Poznajemy się :-)
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

Witam nowe osoby :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
danusiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 17 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Oslo
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

To i ja się przedstawię :-) Mam na imię Danka. Za miesiąc mam operację. Endo. Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie stawu biodrowego prawego. Chodziłam na fizjoterapię, dostawałam jakieś zastrzyki w biodro, schudłam nawet kilkanaście kg, ponieważ niestety jestem dość pokaźna :-P ale niestety, to wszystko zadziałało na krótką metę. Pół roku temu wysiadło mi biodro do tego stopnia, że przestałam normalnie funkcjonować. Ból stał się nie do zniesienia, łykałam tabletki, jak cukierki, zaczęłam ciąnąć nogę za sobą, co skończyło się bólem jeszcze w kolanie i krzyżu. Teraz chodzę o kulach, jestem na zwolnieniu lekarskim i czekam z utęsknieniem na tę operację. Patrzę z nadzieją w przyszłość, że odzyskam swoje życie. Dzięki waszym historiom wierzę, że tak będzie :->
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

danusiek, Na pewno będzie lepiej ;-)
 
 
     
GieGie 
Mikrus Bioderkus



Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 37
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 3
Skd: Rzeszów
Wysany: Pon 14 Lis, 2016   

Dzień dobry wszystkim. Nazywam się Grzesiek, jestem fizjoterapeutą, który w dzieciństwie przebył chorobę Perthesa. Niestety pojęcie przebył nie jest najlepiej dobranym ponieważ aktualnie cierpię na reperkusje związane z moją wcześniejszą chorobą i wygląda na to, że choroba znowu/dalej? toczy mój staw i przeszkadza mi w funkcjonowaniu. Czekam na wynik MRI ponieważ od jakiegoś czasu jest coraz gorzej. Wstępne badanie RTG wskazało na odszczepienie fragmentu kostnego z głowy kości udowej. Moją historię opisuję w zakładce historie pacjentów. Szukam pomocy i wsparcia. Pozdrawiam.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 14 Lis, 2016   

Czesc Grzesiek, mam nadzieje ze znajdziesz na forum to czego szukasz.Pozdrawiam!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
goniaf 
Gonia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Lis 2016
Posty: 1
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 17 Lis, 2016   Nowy użytkownik

Hej,
Jestem tutaj, bo mam problemy z biodrami i szukam namiarów do Profesora Czubaka.
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 17 Lis, 2016   

Prof. Czubak przyjmuje prywatnie w przychodni Orto w Warszawie w środy. Żeby się umówić na wizytę trzeba dzwonić w pierwszy czwartek miesiąca, umawiane są wtedy wizyty na kolejny miesiąc, czyli w grudniu umówisz się na styczeń. Radzę dzwonić wcześnie rano, bo terminy wyczerpywane są w trybie błyskawicznym :-D Uzbrój się w cierpliwość, bo telefon niemal ciągle zajęty i trzeba "wbić się" między jednym telefonem, a drugim ;-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Lis, 2016   

Zajrzyj do dz.z kontaktami do lekarzy,tam jest wszystko.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jajko
[Usunity]


Wysany: Wto 22 Lis, 2016   

Cześć
Mój pierwszy post u Was.
Mam nadzieje, że znajdę tutaj dużo informacji o operacji, która mnie czeka.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 23 Lis, 2016   

Jajko napisa/a:
Cześć
Mój pierwszy post u Was.
Mam nadzieje, że znajdę tutaj dużo informacji o operacji, która mnie czeka.


Znajdziesz ...znajdziesz...tylko ostrzegam, czeka cię wiele godzin buszowania :P
 
 
     
Inox 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 25 Lis 2016
Posty: 1
Skd: Koszalin
Wysany: Pi 25 Lis, 2016   [PYTANIE] Endoproteza - Szpital

Witam, jestem nowy na forum. Dostałem właśnie skierowanie na wykonanie endoprotezy biodra. Mieszkam w Koszalinie i bardzo proszę o poradę/opinię do jakiego szpitala próbować się dostać. Bardzo obawiam się tej operacji.
 
     
Marso 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Doczy: 01 Gru 2016
Posty: 2
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 01 Gru, 2016   

Witam wszystkich ! Jestem po horrorze a raczej przeczytaniu historii Passiflory oraz artroskopii ( frezowanie) w 2011 roku i endo w październiku 2016 . Moja droga do endo była długa , ( ok. 23 lata ) a zaczęło się od podniesienia sporego ciężaru po którym poczułem trzask w biodrze . Oczywiście zwolnienia w pracy i podejście ortopedy po ostatniej z kontuzji ( zwichnięcie stopy - ortopeda stwierdził że mam jeszcze drugą nogę żeby chodzić ) odwodziło mnie od wizyty u lekarza dzięki czemu jestem wśród Was :-D . Pół roku trochę kulałem chodząc do pracy przez ok. kilometr , po czym biodro się rozchodziło i było dobrze . Przy okazji wizyty w 2009 roku u ortopedy R. Stroki zrobił mi rtg biodra. Po zobaczeniu zdjęcia powiedział że to musiało porządnie strzelić. W 2010 roku poczułem wieczorem ostry ból w biodrze który sam ustąpił po dwóch ,może trzech dniach . Na wizycie u doktora Stroki i zrobieniu nowego zdjęcia ,okazało się że mam osteofity , które trzeba usunąć ponieważ powodują brak pełnej ruchomości. To samo zdjęcie zabrałem ze sobą do przychodni ortopedycznej w swoim mieście i z ciekawości zapytałem co lekarz o tym sądzi ( mając już termin artroskopii w klinice). Powiedział że tu nic nie ma . Ja mu na to że jak nic nie ma jak mam już termin zabiegu . On na to - no chyba że jako zabieg kosmetyczny ,a lekarz który będzie mnie operował pewnie robi doktorat i potrzebuje mnie do swojej pracy . :lol:
 
     
donald1209 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 72
Doczy: 01 Gru 2016
Posty: 1
Skd: Krosno
Wysany: Pi 02 Gru, 2016   

Witam wszystkich.
Wspaniałe forum, mnóstwo wiadomości. Żałuję że wcześniej Was nie znalazłem. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.
20-go października miałem operację lewego biodra, endo bezcementowa ABGII - Stryker w szpitalu specjalistycznym w Brzozowie u dr Guzika. Wygląda, że wszystko w porządku, ćwiczę pilnie zgodnie z broszurką jaką mi dali w szpitalu, zaczynam chodzić o jednej kuli.
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
     
Gosia_1223 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Kapo
Wiek: 36
Doczya: 05 Gru 2016
Posty: 1
Skd: Brodnica
Wysany: Pon 05 Gru, 2016   osteotomia derotacyjna

Witam Was Wszystkich zalogowałam się dzisiaj na forum . Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat osteotomii derotacyjnej 30 stopni. Miałam taki zabieg 18 października za 2 dni jadę na kontrolę. Moje pytanie brzmi takie czy ktoś z "Was miał taki zabieg i jak się czuliście po 7 tygodniach? Przyznam , ze jestem trochę zaniepokojona dlatego, że nie mogę postawić pięty ból jak cholera

Pozdrawiam :-)
_________________
Gosia
 
     
jędrek13 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 07 Gru 2016
Posty: 3
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 12 Gru, 2016   

Cześć wszystkim,

trafiłem tu drogą okrężną, ponieważ szukałem info o endo u ludzi młodych, aktywnych. Co prawda młodość mam już za sobą (49) to nadal jestem a raczej byłem aktywny.
Wiadomość o konieczności endo przyszła na mnie , jak wszystkie niemiłe wiadomości, z zaskoczenia.
Koniec końców jestem w ósmej dobie po prawostronnej endo u doc Ł.Kołodzieja w Szczecinie (duża Corin/Trinity). Wszystko poszło ok.
Na razie noga sztywna jak belka, obrzęknięta, już tak bardzo nie boli, jeszcze stany podgorączkowe, ale generalnie jest ok. Chodzę o kulach wokół domu.

jędrek
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.