Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Tylko chwila historia Małego
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 08 Maj, 2018   

tolik24 napisa/a:
Mylisz osocze bogatopłytkowe tzw. PRP lug GPS z komórkami macierzystymi.


To nie ja się mylę, tylko osoby przeprowadzające tego typu zabiegi celowo wprowadzają w błąd i wykorzystują niewiedzę pacjentów. Komórki macierzyste to przyszłość medycyny, ale że obecnie procedury z nimi związane są bardzo drogie i nie są refundowane (tu mogę się mylić, ale nie sądzę), to pojawiła się spora grupa naciągaczy, którzy chcą zarobić na nazwie.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 08 Maj, 2018   

Widzę że wywiązała się dyskusja - ja nie jestem lekarzem pisze z pozycji tego co widzę. Moja znajoma leczy się na dystrofie mięśniową. Czyli choroba poważna Ale wniosek dla mnie - czy skoro metoda jest tak dobra - to czy po rocznym leczeniu efekty nie powinny być lepsze? Ja nie zauważyłam - żeby coś się u niej zmieniło, chodzi bardziej prosto i to tyle i wydaje mi się że bardziej zawdzięcza to pracy rehabilitacyjnej. A nie komórkom macierzystym.

Jak wejdzie się na jakąkolwiek stronę - klinik które reklamują - tą metodę leczenia - to wydaje się że nagle ludzkość odkryła cudowne panaceum na wszystkie choroby. A nie oszukujmy się - jak coś działa na wszystko - to nie działa na nic. Może w przyszłości - ta metoda będzie skuteczna - nie mówię że nie. Ale na razie to jest nie zła maszynka do robienia pieniędzy. I wyciąganie - pieniędzy od zdesperowanych ludzi - Tym bardziej że metoda tak naprawdę nadal jest w formie eksperymentów.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 09 Maj, 2018   

dokładnie zabieg był z krwi osocze plus leki
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 03 Cze, 2018   

Dziś mija 6 lat od godziny około 15:27 gdy dostałem od boga i losu dar zycia zyje ciesze się zyciem i zyjem normalnie.....chodz czasem są ograniczenia w ruchu np wychodząc malując dach przy kuciu konia itp itd gdzie staram się nie myśleć o wypadku i jego skutkach....Serio gdy bym o tym myślał nie wstał bym pewnie nawet z łózka bo sie wywruce potłuke itp itd a zycie toczy się dalej i poprostu cieszę się ze zyje i to zycie ma jakie kolwiek barwy ze moge normalnie wmiare zyć.......Tego wszystkiego i więcej z całego serca zycze kazdemu co przezyl taki wypadek jak ja NIECH SIĘ NIE ODDAJE WALCZY O SIEBIE...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 04 Cze, 2018   

Maly, kolejnych rocznic w zdrowiu i radosci zycia :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 04 Cze, 2018   

Dziękuje kolejna będzie za jakiś miesiąc 4 latka endo...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 04 Cze, 2018   

maaly-22 napisa/a:
są ograniczenia w ruchu np wychodząc malując dach przy kuciu konia
I sobie radzisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja też zrobiłam co można, żeby wrócić do pracy i też się udało :mrgreen:
Gratuluję! Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Beata8
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 14 Wrz, 2018   

Tak radze a niedawno mineła rocznica endo..... :-( ale chyba pora na drugie biodro bo kiedyś bolało czasem a teraz cały czas.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pi 14 Wrz, 2018   

Maly- gratuluje rocznicy i życzę kolejnych rocznic w zdrowiu. A co do drugiego bioderka... ono też jest chore? Ja czytałam, że miałeś wypadek i dlatego musiałeś poddać się operacji wszczepienia endo. Może to drugie jest przeciążone? W każdym razie przykro mi, że Cię boli i mam nadzieje, że się z tym uporasz.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 14 Wrz, 2018   

maaly-22 napisa/a:
chyba pora na drugie biodro bo kiedyś bolało czasem a teraz cały czas.....

Mały, gratuluję rocznicy. Co do drugiego biodra to dobrze by było żeby dobry terapeuta sprawdził Twój stan czy to nie wynik kompensacji i błędów ruchowych-w tym przypadku może nie trzeba by było myśleć o operacji ale o dorehabilitowaniu się.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 14 Wrz, 2018   

Mały kolejnych rocznic
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 17 Wrz, 2018   

Dzięki ze jesteście piszecie.....
Hmm myśle ze to biodronie jest przeciązone poniewaz nosze wkładki korygujące róznice kończyn jak i tez stabilizujące je w dodatku gdy je wykonywałem było sprawdzenie naciszku stóp i nóg wygląda to podobnie jak odciski palców po tym badaniu zostały jeszcze bardziej skorygowane i dopasowane....Wiem moge się mylić i nawet super mega wkładki mogą nie pomagać w 100%....Moze rehabilitacja pomoze w co nie wątpie bo to zawsze w jakimś stopniu pomaga....Co do tego biodra to mam mieszane uczucia poniewaz w wieku 11 lat miałem zapalenie tego biodra gdzie lekarze nie znali przyczyny i tak myśle czy to teraz nie wraca ból najczęsciej bywa po długim chodzeniu....2. 10 mam kontrol i wieze ze się dowiem co w trawie piszczy ...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Wto 18 Wrz, 2018   Biodro

Też muszę pojechać zapisać się na wizytę...bardzo niepokoi mnie ból w biodrze nie które było nieoperowane ,tylko że ból jest inny niż w tym w którym mam endoprotezę boli mnie cały pośladek i biodro na zewnątrz ..a w chorym bolało mnie kolano i w pachwinie rok temu lekarz mówił że odezwie się to biodro ale że tak szybko.. :-( mam nadzieję że to jeszcze nic poważnego..mam nadzieję że u ciebie i u mnie nie będzie potrzeba wymiany na endoprotezę,,,
_________________
pablo1971
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 18 Gru, 2018   

Hej Bioderka co do bólu zdrowego biodra to lekarz prowadzący po zrobieniu RTG na stojąco tym razem jak i zapoznaniu się z wynikiem rezonansu kręgosłupa lędzwiowego stwierdził ze to wina kręgosłupa tzn kozonki....aktualnie pomogła rehabilitacja .A lekarz od rehabilitacji zlecił rezonans ktory będzie w lutym i myśle ze wtedy będe wiedział więcej . Jak narazie biodro zadko boli no ale dało i daje do myślenia co myśle ze wyjaśni się po badaniach....Myśle ze nie jest ono przeciązone gdyz róznicza kończyn jest wyruwnana wkładkami które mam w butach a takze w papuciach i klapkach z wypełnienia wkładek zrobione kliny grubości róznicy kończyn o długości ponad pół stopy
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 01 Kwi, 2019   

Hej Bioderka dawno nie piszałem gdyz byłem w Busku w sanatorium no i zycie a dokładniej brak czasu dla tego zadko bywam....Dziś sam na własną ręke zrobiłem tomograf biodra i opis jest taki....
Stan po przebytym złamaniu talerza oraz panewki i szyjki biodrowej lewej (2012r)
Widoczne znaczne zniekształcenie oraz wtórna osteofitoza w obszarze przebytych złamań
Drobny odłamek kostny (lub element sztucznej panewki) wpukla się w części przyśrodkowej panewki mozliwy konflikt w tej okolicy
Zrost pełny Uszkodzeń przemieszczeń lub cech obluzowania endoprotezy nie stwierdza się
Zarośnięcie lewego st. krzyżowo-biodrowego
Świezych zmian pourazowych nie stwierdzono
Prawy staw biodrowy z cechami dysplazji,bez zmian pourazowych
W zakresie mięśni i tkanki podskurnej uwidocznionych w badaniu zmian patologicznych nie stwierdza się
Badanie zrobiłem z powodu dalszego i coraz to częstrzego i głośniejszego skrzypienia endo...
pozdrawiam wszystkich.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.