Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Leczenie zębów po protezoplastyce stawów biodrowych
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 31 Lip, 2017   

Powiem tak każdy stan zapalny zębów ma wpływ na wszystkie organy. Mi uświadomił to ostatnio dentysta i normalnie pacjent nie zdaje sobie sprawy z tego faktu. Stan zapalny z zęba przenosi się na cały organizm kości nerki serce. Im dłużej to trwa tym większe spustoszenie sieje. Oczywiście nie zejdziemy od razu śmiertelnie ale stan zapalny w zębie może się skończyć sepsą.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Pon 31 Lip, 2017   

Dlatego idę do dentysty ale dopiero termin za tydzień.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 31 Lip, 2017   

beer napisa/a:
Dlatego idę do dentysty ale dopiero termin za tydzień.


W takim razie spróbuj zadzwnonić do innych stomatologów, może ktoś przyjmie Ciebie szybciej. Niektóre szpitale mają własnych dentystów, które przyjmują wyłącznie w trybie pilnym. Warto spróbować i podczas zapisu koniecznie powiedzieć o niedawno przebytej operacji endo.
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Pon 31 Lip, 2017   

Tylko że tam się już długo leczę prywatnie.Zadzwonie do nich jutro i powiem że mam silny ból (może inny dentysta mnie przyjemnie albo ten co mnie leczył).
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Wto 01 Sie, 2017   

dziś wieczorem mnie przyjmą :) powiedziałem że z silnym ból i że jestem po operacji biodra.Więc widzisz jak pociśnie człowiek to od razu znajdą wolny termin :)
 
     
memejson 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 02 Sie, 2017   

dorotabeata napisa/a:
beer, Miałam ostatnio leczenie kanałowe.
Na wizycie tylko recepta na antybiotyk, na drugi dzień rozpoczęcie leczenia po dwóch dawkach antybiotyku.


Jak długo brałaś antybiotyk? Tylko przed wizytą i koniec?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 02 Sie, 2017   

memejson, Jeszcze przez kilka dni, miałam wziąć całość, ale wyjeżdżałam i zapomniałam. Podobno kilka dni wystarczy, bo to profilaktycznie. Zawsze dostaję Amoksiklav, chyba nie reklama, bo i tak na receptę.
_________________
Beata8
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Czw 03 Sie, 2017   

Ja dostałem informację, że antybiotyk jest zbędny przy leczeniu zębów.Żaden stan zapalny się nie wda w żadną protezę ale dostałem antybiotyk. W gabinecie przyjmuję z 10 dentystów i każdy powiedział to samo no ale profilaktycznie można wziąć :) Więc już sam nie wiem... ale lekarze to sami też nie wiedzą - maskara jakaś.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 03 Sie, 2017   

beer, Moja p. doktor przyjmuje prywatnie i powiedziała, że bakterie ze stanu zapalnego zęba bardzo szybko atakują stawy, nerki i serce, szczególnie sztuczne zastawki.
Jeżeli zostaną znalezione na zastawce bakterie z zęba stomatolog musi płacić odszkodowanie. Podobno są już takie roszczenia.
Dentyści nie martwią się o pacjentów z endo, tylko o odpowiedzialność finansową za zaniedbanie.
_________________
Beata8
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Czw 03 Sie, 2017   

dorotabeata napisa/a:
beer, Moja p. doktor przyjmuje prywatnie i powiedziała, że bakterie ze stanu zapalnego zęba bardzo szybko atakują stawy, nerki i serce, szczególnie sztuczne zastawki.
Jeżeli zostaną znalezione na zastawce bakterie z zęba stomatolog musi płacić odszkodowanie. Podobno są już takie roszczenia.
Dentyści nie martwią się o pacjentów z endo, tylko o odpowiedzialność finansową za zaniedbanie.



U mnie też prywatnie.Oni wiedza o tym i dali mi ten antybiotyk. Ech muszę poprawić te kanałowe tylko myślę i brać ten antybiotyk bo kanałowe to kilka wizyt.
 
     
meteor 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 56
Doczya: 20 Cze 2017
Posty: 5
Skd: Tychy
Wysany: Sob 12 Sie, 2017   

Nie wiem czy to co napiszę jest tak do końca na temat, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego.

Otóż moja pani stomatolog poradziła mi płukanie jamy ustnej płynem Eludril, przez 2 tygodnie przed zabiegiem bo zęby mam zdrowe, ale czasem zdarza się problem z dziąsłami. Podobno to płukanie ma zapobiegać stanom zapalnym dziąseł. No to płuczę :-)
 
     
gardenia 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 29 Cze 2018
Posty: 1
Skd: Czempiń
Wysany: Pon 18 Mar, 2019   

Tyle chorób bierze się od nie leczonych zębów. Jeszcze nie tak dawno w ogóle nie zdawała sobie z tego sprawy. Podam jeden przykład - zawał. Dlatego tak ważne jest chodzenie do dentysty, sprawdzanie uzębienia przynajmniej dwa razy do roku. Moge Wam polecić dobrą klinikę w Gdańsku *******
Zajmują się również ortodoncją, poczytajcie sobie jakie nowości pojawiły się na rynku, w jaki sposób stomatolodzy i ortodonci mogą nam pomóc.




Edit 18.03.2019. od moderatora: usunięto link (gdy ktoś będzie chciał skorzystać z niego to proszę to załatwiać w pw).
Proszę zapoznać się z regulaminem. Dziękuję, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Pon 18 Mar, 2019, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.