Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
zdjęcie biodra rtg
dawi12 


Status: Inne
Doczy: 18 Sie 2020
Posty: 9
Skd: Lublin
Wysany: Wto 18 Sie, 2020   zdjęcie biodra rtg

Witam serdecznie mam 36 lat
Ostatnio od jakiś 8 m boli mnie biodro, wcześniej zaczęły się bóle kręgosłupa(od kilku lat)
zrobiłem rtg biodra i kręgosłupa, w kręgosłupie wszystko ok.
W opisie biodra:szpara stawowa stawu biodrowego prawego prawidłowej szerokości. Drobne zaostrzenia na krawędziach stawowych panewki. Odwodzenie w stawie pełne. Lekarz rodzinny skierował na rehabilitacje, teraz chodzę i mam basen, prądy, fango.
Rehabilitantka ze szpitala mówi ze to zwyrodnienie stawu biodrowego, (czy oby na pewno?),do ortopedy dopiero się wybieram, dodaje zdjęcia rtg bardzo proszę o opinie i czy jest bardzo źle.
Co z tym działać dalej, może wykonać jakieś dodatkowe badania.
Ogólnie jestem przerażony i widzę wszystko w czarnych barwach.
Dziękuje serdecznie i pozdrawiam.
zdjecia:
1. https://megawrzuta.pl/download/589e1b04c00e57d76fc50eb9231a224c.html
2. https://megawrzuta.pl/download/ca26d6ca5c07602d69a6a6ed1ce10b70.html
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 08 Wrz, 2020, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Wto 18 Sie, 2020   

Samo zdjęcie to za mało a i ciężko o diagnozę przez Internet ale.. poczytaj o FAI - konflikt udowo-panewkowy.
Skonfrontuj objawy z tym, co wyczytasz, dla mnie wygląda znajomo ;)
Najlepsza droga postępowania według mnie: rodzinny --> skierowanie do ortopedy ---> wizyta u ortopedy i koniecznie skierowanie na rezonans OBU bioder --> rezonans i z wynikiem do ortopedy który zna się o OPERUJE biodra w zakresie zarówno artroskopii i endoprotezoplastyki.
Klasycznie dodam, że nie ma czasu do stracenia, działaj.
W razie pytań pisz tu bądź wiadomość prywatna.
 
     
dawi12 


Status: Inne
Doczy: 18 Sie 2020
Posty: 9
Skd: Lublin
Wysany: Sro 19 Sie, 2020   Dziękuję

tolik24 napisa/a:
Samo zdjęcie to za mało a i ciężko o diagnozę przez Internet ale.. poczytaj o FAI - konflikt udowo-panewkowy.
Skonfrontuj objawy z tym, co wyczytasz, dla mnie wygląda znajomo ;)
Najlepsza droga postępowania według mnie: rodzinny --> skierowanie do ortopedy ---> wizyta u ortopedy i koniecznie skierowanie na rezonans OBU bioder --> rezonans i z wynikiem do ortopedy który zna się o OPERUJE biodra w zakresie zarówno artroskopii i endoprotezoplastyki.
Klasycznie dodam, że nie ma czasu do stracenia, działaj.
W razie pytań pisz tu bądź wiadomość prywatna.



Witam
Poczytałem o FAI i zeczywiscie by się zgadzało.
Początki były takie, że bolało czasami, teraz już cały czas. Ból właśnie w okolicach krętacza, pachwiny, uda.
To teraz tylko znaleźć dobrego ortopedę z Lublina lub okolic,
Dała mi Pani chodź trochę nadziei, że uda się z tym coś zrobić.
Bardzo dziękuję za podpowiedź
Pozdrawiam i "ściskam" gorąco
 
     
dawi12 


Status: Inne
Doczy: 18 Sie 2020
Posty: 9
Skd: Lublin
Wysany: Wto 08 Wrz, 2020   Badanie RTG - opis proszę o pomoc i sugestie

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Ostatnio od jakiś 8 m boli mnie biodro, wcześniej zaczęły się bóle kręgosłupa(od kilku lat)

Zrobiłem rtg biodra i kręgosłupa, w kręgosłupie wszystko ok.

W opisie biodra:
Szpara stawowa stawu biodrowego prawego prawidłowej szerokości. Drobne zaostrzenia na krawędziach stawowych panewki. Odwodzenie w stawie pełne.
Lekarz rodzinny skierował na rehabilitacje, miałem basen, prądy na kregodlup, ultra dźwięki na biodro i fango na biodro, ale ból nie ustąpił, występuje w pachwinie, udzie i przedniej partii mięśni nogi,oraz w okolicach krętarza wielkiego, jest coraz gorszy. Wcześniej zgodnie z zaleceniami lek. ogólnego bralem aglan codziennie, wtedy ból nie występował w ogóle.
Rehabilitantka ze szpitala mówi ze to zwyrodnienie stawu biodrowego, (czy oby na pewno?),do ortopedy dopiero się wybieram, w razie czego mogę dodać zdjęcia RTG.
Co z tym działać dalej, może wykonać jakieś dodatkowe badania.
Ogólnie jestem przerażony i widzę wszystko w czarnych barwach.
Dziękuje serdecznie za wszystkie sugestie i pozdrawiam.
Ps: mam obecnie 36lat...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 09 Wrz, 2020   

Dawid, przejrzyj dział o rehabilitacji.
Poszukaj terapeuty który popracuje z Tobą całościowo, określi przyczyny powstania problemów na poziomie głębokim bo same zabiegi i rehabilitacja na NFZ to za mało by się z tego wylizać.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dawi12 


Status: Inne
Doczy: 18 Sie 2020
Posty: 9
Skd: Lublin
Wysany: Sro 09 Wrz, 2020   

AgaW napisa/a:
Dawid, przejrzyj dział o rehabilitacji.
Poszukaj terapeuty który popracuje z Tobą całościowo, określi przyczyny powstania problemów na poziomie głębokim bo same zabiegi i rehabilitacja na NFZ to za mało by się z tego wylizać.


Dziękuję ślicznie za podpowiedź, idę do lekarza za 4 dni zobaczymy co powie, bo prawdopodobnie to najwyższa liga wśród ortopedów na moim rejonie..
A o rechabilitacji właśnie myślałem, tylko.musze poszperać i poszukać odpowiedniej osoby...
Pozdrawiam serdecznie
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 09 Wrz, 2020   

W razie problemów z odpowiednią osobą - u mnie w Biłgoraju przyjmuje terapeuta który mnie prowadzi i ma odpowiednio rozległą wiedzę oraz umiejętności. Namiar jest na forum.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dawi12 


Status: Inne
Doczy: 18 Sie 2020
Posty: 9
Skd: Lublin
Wysany: Sro 09 Wrz, 2020   

AgaW napisa/a:
W razie problemów z odpowiednią osobą - u mnie w Biłgoraju przyjmuje terapeuta który mnie prowadzi i ma odpowiednio rozległą wiedzę oraz umiejętności. Namiar jest na forum.

O super, dziękuję za info, jak nic tu nie znajdę w pobliżu, to na pewno skorzystam, bo w sumie nie jest tak daleko, godzina drogi autem 😄
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Sob 10 Pa, 2020   

Masz konflikt FAI, widać to na pierwszym zdjęciu.
Nie jest powiedziane, że boli Cię FAI, nie masz żadnej gwarancji że będzie lepiej jak usuniesz konflikt.
 
     
dawi12 


Status: Inne
Doczy: 18 Sie 2020
Posty: 9
Skd: Lublin
Wysany: Nie 11 Pa, 2020   

Witek83 napisa/a:
Masz konflikt FAI, widać to na pierwszym zdjęciu.
Nie jest powiedziane, że boli Cię FAI, nie masz żadnej gwarancji że będzie lepiej jak usuniesz konflikt.


Dziękuję ślicznie za odpowiedź

Ja już nie wiem co mam robić
Lekarz też stwierdził konflikt, do tego sklerotyzacje podchrzestna i lekkie zwęrzenie szpary , pozatym w kręgosłupie też jest jakieś zwyrodnienie na kręgu chyba L4,L5 ...
Nie wiem czy robić to operacyjnie czy poprostu z tym żyć, teraz byłem prywatnie u reh i działa na tkankach miękkich jest trochę lepiej. Nie wiem czy nie lepiej było by się poddać artroskopi?, puki nie jest jeszcze za późno, bo potem co tylko endoproteza ?
W sumie gwarancji nie mam , ale może poprzez usunięcie konfliktu operacyjnie , nie będzie dochodziło do dalszych spustoszeń w obrębie biodra?.
Może podzielicie się ze mną swoimi opiniami ?
Dziękuję.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.