Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Pon 03 Kwi, 2023
Artroskopia stawu biodrowego w ostatnim czasie
LaXiKk 
:)


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 26
Doczy: 21 Lut 2023
Posty: 45
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 30 Sty, 2024   

Ja po artroskopii miałem przepisana skudexe - nie wziąłem ani razu bo ból był lekki :)
 
     
Stella 


Status: Artroskopia x 1
Doczya: 03 Lis 2023
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 01 Lut, 2024   

dadu napisa/a:
Pytanie - czy spotkaliście się z przepisywaniem mocnych środków przeciwbólowych po operacji? To jest standard czy zależy od sytuacji?

Ja dostałam na 20 dni przeciwzapalno-przeciwbólowe, ale nic silnego jeżeli chodzi o efekt przeciwbólowy. Wydaje mi się, ze artroskopia nie jest zabiegiem, który standardowo wiąże się z jakimś silnym bólem pooperacyjnym i ze w związku z tym przepisywanie mocnych przeciwbóli nie jest standardem.
 
     
majkelloss 


Status: Artroskopia x 1
Doczy: 19 Lut 2024
Posty: 3
Skd: warszawa
Wysany: Pon 19 Lut, 2024   

Cześć!
Mam skierowanie NFZ na artroskopie biodra. Mam uszkodzony obrąbek i chrząstkę stawową panewki. Czy wiecie może w jakiś szpitalach wykonują ten zabieg i jaki jest mniej więcej czas oczekiwania?

Pozdrawiam
 
     
Aiden7 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 22 Wrz 2023
Posty: 51
Skd: B-tów
Wysany: Nie 25 Lut, 2024   

LaXiKk napisa/a:
Ja po artroskopii miałem przepisana skudexe - nie wziąłem ani razu bo ból był lekki


Przeciwbólowe i przeciwzapalne bierze się nie tylko ze względu na ból! Nie branie ich może prowadzić do komplikacji.

dadu napisa/a:
Pytanie - czy spotkaliście się z przepisywaniem mocnych środków przeciwbólowych po operacji? To jest standard czy zależy od sytuacji?
A to - https://medicante.com/pl/terapia-specjalistyczna/marihuana-lecznicza/ ?
Czy może być przepisywane w takiej sytuacji?


Różnie. Kiedy pierwszy raz mnie operowano to dostawałem silniejsze leki jednak to nie było artroskopia tylko typowe otwarcie stawu.

Przy Artroskopii miałem już lżejsze leki, ale przy obu przypadkach najważniejsze by leki były również przeciwzapalne z tego co mnie informowano (jak pamiętam).
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.