Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Czw 02 Maj, 2013
Konflikt udowo-panewkowy FAI CAM
yuitz 
Yuitz


Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 14 Gru 2020
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 28 Mar, 2024   

Aiden7 napisa/a:
Dlatego najlepiej wybierz się do jakiegoś wybitnego specjalisty od konfliktów na konsultację

Właśnie czy na forum mamy namiar jakiś mega speców od FAI'a właśnie?
Lekarzy ortopopedów czy jakiś sprawdzonych fizjo?
Czy jest jakiś taki ala "niezbędnik" do ćwiczeń w domu, czy z fizjo w przypadku FAIów (w moim przypadku CAM).

@maniu1982 doskonale Cię rozumiem, ten sam rocznik - amatorsko piłka nożna, choć już mnie prywatnie lekarz chciał na arto zapisywać na pocz. 2021 (ponoć dobry spec od bioder - Robert Mazek, Warszawa), to po przestudiowaniu forum zaniechałem na tę chwilę, gram do dzisiaj, 1 x w tygodniu (do tego basen, rower).

Biodra (bo w obu FAI CAM) bolą, głównie w spoczynku, po długim siedzeniu, ale nie jest to duży ból. Zakres ruchu nie za duży, ale tak miałem całe życie (kiedyś trenowałem karate w podstawówce i nie mogłem się do szpagatu rozciągnąć, po latach zrozumiałem dlaczego :P ).

Jutro idę na konsultację (kontrolnie, sam z siebie) do Otwocka, tam ponoć dobry oddział ortopedyczny (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy CMKP) tak bardziej pogadać z innym lekarzem po 3 latach od wykrycia, może nowe RTG zleci, może tomograf jak trzeba będzie, może coś o artroskopiach jeszcze powie więcej?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 29 Mar, 2024   

Widzę że jesteś z Wawy, w dziale z kontaktami są namiary na polecane gabinety rehabilitacji, osobiście znam i polecam umiejetności Piotra Komorowskiego i myślę że Tobie też mógłby pomóc bo z niejednym fai cam miał do czynienia (namiar w Dz z kontaktami do fizjo. Ortopeda Otwock to dobry kierunek, niezależnie od tego co powie zawalcz o siebie z fizjo. Nie ma ćwiczeń dobrych dla każdego, ale wiedząc co masz ćwiczyć i po co napewno poczujesz że masz wpływ na swoją sytuację i to doda Ci sił. Serdecznie pozdrawiam :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
yuitz 
Yuitz


Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 14 Gru 2020
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 02 Kwi, 2024   

Dzięki @AgaW, spróbuję z Panem Piotrem na pewno - okazało się, że przyjmuje 500 metrów od domu :) więc grzech nie skorzystać.

Wizyta u dr Dariusza Grzeleckiego w Otwocku dość sprawna, miły i rzeczowy lekarz. Zrobiliśmy na miejscu RTG (poprzednie miałem 3 lata temu), konflikt jak był tak jest :) (wiadomo, nie zniknie) ale co pozytywne w moim przypadku nie ma dużej progresji, zalecił kontrolę za rok i konsultację z kimś od arto. Dr Grzelecki mówi, że bardziej endo robi - mi powiedział, że ze względu na mój młody wiek (42 lata - sic!) + to że jestem aktywy i bólu oraz zwyrodnienia nie ma strasznego to endo nie zaleca na takim etapie.

Z kolei polecił mi ew. konsultację z dr Mazkiem skoro raz u niego byłem (ten chciał już kroić w 2021 roku) albo jak chce innego zdania posłuchać to polecił dr Łukasza Luboińskiego (Carolina Medical Center).
Właśnie chciałem zapytać tutaj - czy ktoś miał jakieś doświadczenia z dr Luboińskim? Jak szukam forum to nic nie widzę. Dr z Otwocka polecał i mówił, że jego znajomy ortopeda właśnie sam u niego robił arto.
Jak patrzę jest aktywny medialnie. Wrzucam poniżej fajne wyjaśnienie konfliktu właśnie przez dr.

LINK YOUTUBE:
https://www.youtube.com/watch?v=HaQ0aaJ-LX4
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Sro 03 Kwi, 2024   

yuitz napisa/a:
Dzięki @AgaW, spróbuję z Panem Piotrem na pewno - okazało się, że przyjmuje 500 metrów od domu :) więc grzech nie skorzystać.

Wizyta u dr Dariusza Grzeleckiego w Otwocku dość sprawna, miły i rzeczowy lekarz. Zrobiliśmy na miejscu RTG (poprzednie miałem 3 lata temu), konflikt jak był tak jest :) (wiadomo, nie zniknie) ale co pozytywne w moim przypadku nie ma dużej progresji, zalecił kontrolę za rok i konsultację z kimś od arto. Dr Grzelecki mówi, że bardziej endo robi - mi powiedział, że ze względu na mój młody wiek (42 lata - sic!) + to że jestem aktywy i bólu oraz zwyrodnienia nie ma strasznego to endo nie zaleca na takim etapie.

Z kolei polecił mi ew. konsultację z dr Mazkiem skoro raz u niego byłem (ten chciał już kroić w 2021 roku) albo jak chce innego zdania posłuchać to polecił dr Łukasza Luboińskiego (Carolina Medical Center).
Właśnie chciałem zapytać tutaj - czy ktoś miał jakieś doświadczenia z dr Luboińskim? Jak szukam forum to nic nie widzę. Dr z Otwocka polecał i mówił, że jego znajomy ortopeda właśnie sam u niego robił arto.
Jak patrzę jest aktywny medialnie. Wrzucam poniżej fajne wyjaśnienie konfliktu właśnie przez dr.

Luboński kogoś robil z forum dawno temu, efekty słabe, tak samo jak po Mazku.

LINK YOUTUBE:
https://www.youtube.com/watch?v=HaQ0aaJ-LX4
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.