Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Usunięcie śrub po osteotomii wg Ganza
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 18 Lis, 2010   

Wydaje mi się, że pacjent decyduje czy chce L-4 czy nie.
_________________

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 18 Lis, 2010   

Przemyśl sobie tylko czy aby napewno to dobre rozwiązanie. Bo w razie będziesz potrzebowć dłuższego zwolnienia a zabraknie Ci urlopu to co wtedy?
Nie zawsze po śrubach czujemy się dobrze, po ściągnięciu śrub dobrze jest utrwalić rehabilitację bo jednak niby to małoinwazyjny zabieg a jednak ingerencja w staw buodrowy. Nie zaniedbaj tego, bo możesz odczuwać dyskomfort w pracy, koniecznie po ściągnięciu śrub pokaż się u fizjoterapeuty sprawdzić czy coś się nie naruszyło co może mieć wpływ na prawidłową pracę mięśni przy chodzeniu :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 18 Lis, 2010   

Nie wiem jak po Ganzie, ale po "mojej" osteotomii miałam do wyjęcia aż 5 śrub i płytkę. Szwów chyba 15 i zdjęcie po 12 dniach. Nie bardzo wtedy daje się "normalnie" żyć. Conajmniej m-ca potrzeba na jakie takie wydobrzenie.
_________________

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 19 Lis, 2010   

Z punktu rehabilitacji po usunięciu śrub powinno się wracać po ok.2 mies. od zabiegu, po ustabililizowaniu od nowa stanu rehabilitacji po zabiegu.
Niestety wiele osób jak ja musi wracać do pracy wcześniej i jak na własnej skórze się przekonałalam wcale to nie jest dobre i nieprawdą jest co mówi lekarz że zaraz po ściągnięciu szwów można normalnie pracować.
Gdybym miała się decydować jeszcze raz to po tym jak mój organizm zareagował na powrót do pracy ( siedząca ) po 3 tygodniach i jak mi pokazał co to jest ból pleców i rozstabilizowanie to napewno nie wróciłabym tak szybko do pracy. Przez ponad miesiąc praca była męczarnią, nie miałam urlopu ani wolnych di " w kratkę". Ulgę przynosiły ćwiczenia po pracy, stopniowo wszystko się uspokajało, ale takiego osłabienia się nie spodziewałam. To nie zabieg dał mi w kość ale właśnie ten powrót, przemęczenie zwalało codzień z nóg i to dosłownie.
Mam nadzieję że z Tobą będzie inaczej, zniesiesz to lepiej. Jednak trzeba się liczyć z różną możliwością.
Zapalnuj sobie Marto wszystko biorąc pod uwagę różne możliwości tak abyś mogła wszystkiemu podołać. W końcu Twoje zdrowie jest najważniejsze :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Pon 03 Sty, 2011   

Mam pytanie do osób ktore usuniecie śrubek maja juz za sobą - czy musz mieć jakieś skierowanie od ortopedy do szpitala i jak wygląda procedura przyjęcia? czy tez musze rano przyjechac do tej odrębnej przychodni przy szpitalu w Otwicku czy od razu idę do Izby Przyjęć?
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
Renata 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 49
Doczya: 19 Sty 2010
Posty: 18
Skd: Grodzisk Maz.
Wysany: Pon 03 Sty, 2011   

Procedura przyjęcia do szpitala na usunięcie śrubek jest taka sama jak przed operacją - ze skierowaniem zgłaszasz się na Izbę Przyjęć.
 
     
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Nie 09 Sty, 2011   

Katja napisa/a:
Od dania przyjęcia do szpitala do dnia jego opuszczenia pacjent zostaje na sali bez możliwości wyjścia na tzw. przepustkę do domu


teoretycznie to prawda, w czasie obchodu trzeba być na pewno :>
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 11 Sty, 2011   

krzysio napisa/a:
Katja napisa/a:
Od dania przyjęcia do szpitala do dnia jego opuszczenia pacjent zostaje na sali bez możliwości wyjścia na tzw. przepustkę do domu


teoretycznie to prawda, w czasie obchodu trzeba być na pewno :>


;) Tak Krzysiu, złąpałeś mnie za słówko ;) Fakt, podczas obchodu na pewno ;)
 
     
kataryncia 
kasiulka
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 32
Doczya: 24 Maj 2010
Posty: 16
Skd: Radom
Wysany: Czw 07 Lip, 2011   

jak dlugo przebywa sie w szpitalu po usunieciu srubek ??
_________________
Katarynka
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 07 Lip, 2011   

Jeśli wszystko będzie w porządku i będziesz czuć się dobrze to już w 2 lub 3 dobie wypisują do domu :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1259
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 07 Lip, 2011   

To prawda Aga
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
kataryncia 
kasiulka
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 32
Doczya: 24 Maj 2010
Posty: 16
Skd: Radom
Wysany: Nie 10 Lip, 2011   

a dlugo czeka sie na termin?? :) bylam w srode u profesora na kontroli i powiedzial ze da mi jakis najblizszy ale nie za bardzo okreslil kiedy a chcialabym miec to za soba przed pazdziernikiem bo zaczynam 1 rok na studiach :)
_________________
Katarynka
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1259
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 10 Lip, 2011   

Jeśli sprawa jest pilna to Profesor ustala termin przyjazdu do kliniki już na pierwszej konsultacji u niego. W klinice jest następne konsylium i albo od razu zostaje się w klinice albo ustalają nabliższy termin na oddział co do operacji to ustalają grafik zabiegów. Ja po pierwszej wizycie u Profesora miałam ustalony od razu termin na wizycie byłam w pazdzierniku przyjazd do kliniki Profesor ustalił mi na 18 stycznia po konsylium zostałam przyjęta na oddział. i po dwóch tygodniach zabieg. Wszystko zależy od stanu biodra czy sprawa jest nagląca i poważna czy można spokojnie odczekać jakiś czas np jeszcze kilka miesięcy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
sylwia1792 
sylwia1792
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 31
Doczya: 16 Lut 2010
Posty: 20
Skd: okolice Radomska
Wysany: Pi 15 Lip, 2011   

Mam pytanie ...:) jestem juz po drugim Ganzu po pierwszym minelo juz 13 miesiecy po drugim niepelne 2 i czy to mozliwe żeby moje srubki zostaly wyciagniete osobno z bioder skoro te pierwsze juz ewidentnie mi przeszkadzaja przy poruszaniu sie????
 
 
     
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Pi 15 Lip, 2011   

sylwia1792 napisa/a:
Mam pytanie ...:) jestem juz po drugim Ganzu po pierwszym minelo juz 13 miesiecy po drugim niepelne 2 i czy to mozliwe żeby moje srubki zostaly wyciagniete osobno z bioder skoro te pierwsze juz ewidentnie mi przeszkadzaja przy poruszaniu sie????


czy śrubki naprawdę przeszkadzają w chodzeniu, jakie są oznaki?????
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.