Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ból po operacji
Dariusz1905 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczy: 13 Kwi 2012
Posty: 13
Skd: walbrzych
Wysany: Sro 16 Pa, 2013   

No jasne, że widzę efekty które co raz bardziej mnie napędzają. Motywacją jest to, że noga mocna strasznie sie robi;) Nie zapeszając nie boli, chodzę o dwóch kulach, czasami sobie o jednej pospraceruje bo mi wygodnie, bede informował i każdym mniejszym i większym sukcesie;) Pozdrowionka dla wszystkich twardzieli ;)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 16 Pa, 2013   

Dariusz i tak trzymać jeśli o rehabilitację chodzi. A co do Twojego spostrzeżenia co do wieku terapeuty chodzi uśmiechnełam się na to. Bo ja przy pierwszym spotkaniu z moim omal nie parskłam śmiechem wychodzi drobny szczupły chłopak, na oko okóło 29 lat i do mnie zapraszam do gabinetu , z moich ust padło nie zbyt mądre pytanie czy to Pan jest fizjoterapeutą? I następna moja myśl co taki młody chłopak może mi pomóc?

Dopiero w trakcie rehabilitacji się przekonałam ile ten moim zdaniem chłopak wie i potrafi :-D .
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sob 19 Pa, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Dariusz1905 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczy: 13 Kwi 2012
Posty: 13
Skd: walbrzych
Wysany: Sob 19 Pa, 2013   

Bonia chyba wolę nie pytać co on tam wie i potrafi :P jeszcze się okaże, że niezręczna sytuacja :D
Odnośnie mnie to ból w tym pasie biodrowo-piszczelowym praktycznie ustąpił, na razie mam zestaw ćwiczeń do domu i ćwicze sam bo złapałem jakąś infekcje i wole wyleczyć. Noga nie boli, co raz sprawniejsza, w czwartek zrobiłem 3km spacerek z przerwami oczywiście i jest pięknie. Teraz tylko czekam na ten magiczny moment aż położe kule za szafe :P
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 19 Pa, 2013   

Faceci he he jak zwykle kosmate myśli :lol:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pon 21 Pa, 2013   

Dariusz1905 napisa/a:
Teraz tylko czekam na ten magiczny moment aż położe kule za szafe

Czas szybko płynie i nawet się nie spostrzeżesz jak za tą szafą wylądują.
Ja dzisiaj spoglądam do bagażnika, a tam jeszcze leżą wciśnięte kule. Nie rozstawałam się z nimi przez dwa lata , ale teraz kiedy jestem 5 miesiecy po popatrzyłam na nie jak na coś z czym nie umiałabym już chodzić . I oby tak zostało czego Tobie równiez życzę :)
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Pi 29 Lis, 2013   

Witam,
jestem 12 tygodni po operacji. Oprócz lekkiego puchnięcia stopy i krótkotrwałego bólu kolana, nie odczuwałam żadnych dolegliwości bólowych. Ponad tydzień temu byłam na wizycie kontrolnej, wszystko w jak najlepszym porządku, rtg prawidłowe. Ucieszona wracałam do domku:)
Od kilku może 5 dni zaczęło się coś dziać. Kilka razy wciągu dnia odczuwam lekkie ciągnięcie w pachwinie, a to zakuje mnie w pośladku, innym razem w okolicy blizny na wysokości główki protezy. Czasem pojawia się lekkie kłucie albo chwilowe pieczenie w udzie lub pod pośladkiem. Dodam tylko,że wszystko to dzieje się kiedy siedzę lub leżę, czasem podczas stania. Kiedy chodzę nic mnie nie boli.
Dziś byłam u lekarza rodzinnego, złapałam jakieś przeziębienie. Podpytałam go o nogę stwierdził, że to pewnie przeciążenie i to minie. Ja jestem jednak dość nie spokojna i boje się żeby z protezą było wszystko ok. Na wszelki wypadek zrobiłam crp, sama nie wiem czy potrzebnie.
 
     
fizjol 
Mikrus Bioderkus



Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 34
Doczy: 13 Lis 2013
Posty: 15
Skd: Katowice
Wysany: Pi 29 Lis, 2013   

Agato,
czy ból ma swój początek i koniec tzn czy na przykład zaczyna sie w kregoslupie ledzwiowym konczy w udzie, czy raczej jest lokalizowany przez Ciebie w jednym miejscu?W przeszłości miałaś problemy z kregosłupem lędźwiowym?Czy w czasie lezenia lezysz z nogami wyprostowanymi w kolanach czy zgietymi?Siedzisz na fotelu czy krzesle?Czy podczas siedzenia k.ledzwiowy i posladki sa przysuniete do oparcia?Były jakies upadki urazy?Pracujesz uprawiasz sport?
_________________
Sprawy niemożliwe załatawiam od ręki.Na cuda trzeba chwilkę poczekać;-)
Fizjoterapeuta.Dyplomowany terapeuta metody PNF.
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Pi 29 Lis, 2013   

Problemów z kręgosłupem jako takich nie miałam, choć im biodro było bardziej zniszczone tym częściej dokuczał mi odcinek lędźwiowo- krzyżowy. Nie mogłam długo stać czy też siedzieć. W czasie leżenia to myślę, że tak jak każdy czasem z wyprostowanymi czasem ze zgiętymi. Siedzę na krześle, nadal podkładam sobie koc a co do pośladków i kręgosłupa to nie przysuwam ich do oparcia. Nie przechodziłam żadnych urazów, upadków. Aktualnie jestem na zwolnieniu, sport tylko rekreacyjnie.
Przez kilka pierwszych tyg po operacji kręgosłup dokuczał mi strasznie, głównie przy siedzeniu i w nocy. Od tygodnia odpuścił, a zaczęły mi dokuczać okolic biodra :cry:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 05 Gru, 2013   

Posty dotyczące chodzenia z dwiema kulami zostały przeniesione do działu rehabilitacja, a posty fiolet do Idea forum- czyli na co komu ta strona??

Aministrator
 
     
kroslonska 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 12 Lut 2015
Posty: 3
Skd: warszawa
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   [PYTANIE] Bol po operacji stawu biodrowego

Witam wszystkich,
Mój tata jest już tydzień po operacji stawu biodrowego i wstawieniu endoprotezy. Jednak od samego początku po operacji już od pierwszych prób w szpitalu jego pionizacji odczuwa bardzo silny ból mięśniowy w zewnętrznej stronie operowanej nogi. Lekarz,który operował powiedział iż może to potrwać nawet kilka tygodni.
Problem w tym, ze przy prowadzonej już rehabilitacji teraz w domu, ból ogranicza go i nie pozwala na poprawne prowadzenie ćwiczeń, nie jest w stanie tej nogi obciążyć i poprawnie stawiać kroków przy balkoniku-ambonie.
Przy zmianie opatrunku nie widać by działo się coś niepokojącego z raną, udo jak i cala noga jest opuchnięta lecz powoli opuchlizna schodzi, widoczny jest ogromny siniak na około szwa.
Generalnie odczucia taty są takie że nawet przy najdelikatniejszym dotyku pojawia się silny ból. Do tego dochodzi tez "rwanie"w mięśniu udowym.
Trudno mi powiedzieć ile w tym wszystkim może jest histerii taty i tego ze nie może sobie w głowie sobie przetłumaczyć, że ta noga jest już zdrowa i że po tylu latach może już normalnie jej używać a ile faktycznie ostrego bólu i być może dzieje się coś niedobrego czego na zewnątrz nie widać.
Z informacji jakich udzielił nam lekarz operując wynika że nie powinniśmy się martwic i nic złego się nie dzieje, ale przyznaje ze po nieprzespanych nocach już sama nie wiem co myśleć i może powinniśmy zadzwonić po karetkę i zawieźć go do szpitala.

Być może ktoś z Państwa miał podobne doświadczenia. Będę wdzięczna za odpowiedź.
_________________
Pozdrawiam,
Kasia
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

kroslonska napisa/a:
Z informacji jakich udzielił nam lekarz operując wynika że nie powinniśmy się martwic i nic złego się nie dzieje
Napiszę wprost i bez ogródek tak aby mój przekaz był jednoznaczny.
Zacytowane przez Ciebie słowa lekarza to kompletna bzdura. Opisywany przez Ciebie ból jest zawsze objawem patologii. Zawsze jest sygnałem, że napięcie tkanek i ich ruchomość jest nieprawidłowa. Należy poszukiwać przyczyn tej nieprawidłowości a nie szukać "usprawiedliwienia dla niej"..........

Czy ktoś określił (lekarz, fizjoterapeuta) dlaczego pojawia się ból podczas obciążenia nogi ?

Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
kroslonska 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 12 Lut 2015
Posty: 3
Skd: warszawa
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

Lekarz operujący wyjaśnił iż jest to spowodowane przykurczem mięśni po tylu latach kiedy noga była krótsza o 6 cm, i może to trochę potrwać zanim się "przyzwyczają" do nowej sytuacji.
_________________
Pozdrawiam,
Kasia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

Kroslonska, zajrzyj do działu o rehabilitacji w temat o krótszej nodze-znajdziesz tam wiele informacji, jak też pomoże Ci ten temat zrozumieć rolę rehabilitacji w tej sprawie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

kroslonska napisa/a:
......."może to trochę potrwać zanim się "przyzwyczają" do nowej sytuacji....".

Lekarz jest w błędzie. Pojawiający się ból świadczy właśnie o tym, że tkanki nie mogą / "nie potrafią" zaadoptować się do nowej sytuacji.
Szukaj terapeuty, który określi przyczynę powstania bólu (na poziomie funkcji i struktury anatomicznej). Ból powtarzający sie podczas terapii lub tuż po jej zakończeniu świadczy o źle postawionej diagnozie lub źle wykonanych ćwiczeniach lub o jednym i drugim jednocześnie.

Powodzenia,
Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
kroslonska 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 12 Lut 2015
Posty: 3
Skd: warszawa
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

"Lekarz jest w błędzie. Pojawiający się ból świadczy właśnie"

Własnie jesteśmy po konsultacji z zaprzyjaźnionym lekarzem rodzinnym i czekamy na konsultacje domową chirurga naczyniowego. Jest niestety duże prawdopodobieństwo ze tata będzie musiał wrócić do szpitala.

Dziękuję za odpowiedzi.
_________________
Pozdrawiam,
Kasia
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.