Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 06 Kwi, 2010
Kondycja psychiczna
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 19 Maj, 2019   

Ojoj....co tu się wyprawia :( Rozumiem podejście Cyryla do tematu operacji i powrotu do formy ale nie każdy był czy jest sportowcem. Każdy z nas inaczej przejdzie operację - fizycznie i psychicznie i te dwie rzeczy powinny ze sobą współgrać. Po drugie rozumiem obawy Laury - po operacji będzie w większości zdana na siebie. Ja sobie tego nie potrafię wyobrazić... po mojej operacji miałam pomoc męża i córki. To nie tylko zakupy czy przyniesienie szklanki herbaty z kuchni do pokoju, to też choćby mycie się, ubranie i inne rzeczy. Dobre podpowiedzi napisała AgaW - Lauro skorzystaj z tych wskazówek.
Na forum był poruszany temat ćwiczeń dla osób po endo i wspominaliśmy, że nie podajemy takich uniwersalnych dla wszystkich bo każdy z nas jest inny więc dlaczego w tym temacie mamy wszyscy dostosować się do jednego wzorca?
Każdy z nas po trochę racji, każdy jakieś obawy i doświadczenia ale spróbujmy się nimi dzielić z rozsądkiem czyli np. ''skoro ja dałam/dałem radę po tylu dniach zrobić to i to, to ty też musisz''...to raczej dołowanie a nie motywacja.
Mimo wszystko mam nadzieję, że temat będzie aktywny bo jest on bardzo potrzebny - nie każdy może coś tu napisze ale może ktoś przeczyta i coś mu to pomoże? A jak będziecie mieli doła to też śmiało, po to tu jesteśmy. I ja wiele razy znalazłam tu różne wsparcie. A może oprócz dobrych rad ktoś będzie chciał komuś pomóc ''w realu''? Bo pomaganie to nie tylko słowa ale i czyny.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 19 Maj, 2019   

Myślę że Laura potrzebuje wskazówek jak się zorganizować będąc samemu.
Pomyślmy wspólnie, może potem zrobimy z tego nowy temat dla osób w podobnej sytuacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 19 Maj, 2019   

w normalnych krajach, gdy większość zawodników skacze w dal 6m, a jeden 7m, to pozostali starają się więcej pracować, trenować, aby dorównać temu najlepszemu.

w Polsce jest inaczej: pozostali zawodnicy skaczący po 6m zrobią wszystko leganie lub nie, aby ten najlepszy zamiast 7m zaczął znowu skakać 6m.

jak napisała Aga.t. każdy jest inny i intensywność ćwiczeń dla jednych średnia, dla innych może być poza zasięgiem.

ale co szkodzi spróbować stosować podobne ćwiczenia z intensywnością przystosowaną do siebie.
większość z nas jest dojrzałymi ludźmi i powinno znać możliwości swojego organizmu, znać swoje ograniczenia.

więc jeżeli jeden stosuje 10 powtórzeń jakiegoś ćwiczenia co godzinę, co nam broni zastosować dwa powtórzenia, co 3 godziny.

dodatkowo oprócz ćwiczeń fizycznych, dlaczego nie możemy wzorować się na motywacji i nastawieniu psychicznym, oczywiście w zakresie dostosowanym do nas.

jeżeli podejdziemy do problemu: jest źle, a będzie jeszcze gorzej, a czegoś na pewno nie da się zrobić, to faktycznie tak się stanie.

ideą operacji endo jest ZMIANA na lepsze, poprawienie życia pacjentów, więc jeżeli chcemy zmienić coś, to musimy w tą zmianę wierzyć inaczej z tego nie wyjdzie.
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 19 Maj, 2019   

Cyryl ja Cię popieram dziewczyny nie obrażajcie się ale ma rację jeżeli podchodzi się od razu z nastawieniem że się nie uda to lepiej z mety zrezygnować. Tu nie o to chodzi żeby Laurę K obrazić wbić jej szpilę czy zdołować tylko dać jej przysłowiowego kopa w tyłek i zmotywować ją do działania.



Cyryl a swoją drogą to szkoda - że nie mieszkamy bliżej siebie - bo mi się taki kop przydał by się dwa tygodnie temu. Na szczęście miałam kogoś kto mi takiego kopa zasadził skutecznie zamiast siedzieć i jojczyć że się nie uda musiałam ruszyć tyłek i coś z tym zrobić.


Krótko jestem po poważnym ryzykownym zabiegu na który za Chiny ludowe nie chciałam iść.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
LauraK 
agema
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Doczya: 15 Maj 2019
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

Bonia napisa/a:

Krótko jestem po poważnym ryzykownym zabiegu na który za Chiny ludowe nie chciałam iść


To Ci opdowiem jak cyryl to rzeba było zrezygnować. Miło?
 
     
LauraK 
agema
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Doczya: 15 Maj 2019
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

Już wiem, dlaczego tak mało osób tu zagląda i pisze.
A Ci co wchodzą ciumkają dla Gwiazdy cyryla, co by się nie narazić i nie dostać od niego po uszach.


wybaczcie, ale psychoterapeutę Pan cyryl się nie nadaje. Przyjanmniej dla mnie nie. Pomimo swoich doświadczeń i rewelacyjnych, jak to pisze efektów.

Nie jest dla mnie motywacją tekst, jak się boisz to zrezygnuj.


Jestem rozczarowana, ogromne forum, na którym udziela się 3 osoby na krzyż.

Tak zwana elita, nowi zagladają i milkną. przykre to.
Jak widać nie tylko to są moje odczucia.

Bawcie się i ciumkajcie we własnym sosie.

Powodzenia.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

LauraK napisa/a:
...Nie jest dla mnie motywacją tekst, jak się boisz to zrezygnuj...


wydaje mi się, że albo mnie źle zrozumiałaś, albo nie doczytałaś tego co pisałem.

jak wspomniałem wcześniej przed operacją wszyscy się boją - nie ma odważnych, ale idziemy na operację przełamując strach po to, aby polepszyć swoje życie.

gdy czytam jak ktoś pisze, że jest źle, a po operacji będzie gorzej, to po co operacja?

z biodrem nieoperowanym na pewno będzie gorzej, więc operacja tu niepotrzebna.

nie wiem jaki teraz masz stopień sprawności, ale czy nie warto w imię pełnej sprawności, a operacja biodra to daje, bać się, spróbować przetrwać ten pierwszy okres pooperacyjny w niewiadomych warunkach?

tak naprawdę żadne z nas dokładnie nie miało pojęcia jak będzie w naszym wypadku wyglądał ten pierwszy okres po operacji. wszyscy rzucaliśmy się na niewiadome.

LauraK napisa/a:
...Nie mogę ludzi obciążać swoją chorobą-niepełnosprawnością...


a dlaczego nie?

myślisz, że tyko Ty będziesz miała operację, a jak ktoś z tych ludzi w przyszłości będzie potrzebował pomocy, to się wypniesz - odmówisz?

po to człowiek żyje w gromadzie, aby pomagać tym, którzy potrzebują pomocy.
 
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

Lauro, ja nie rozumie czego Ty oczekujesz. Dziewczyny pisały Ci kilka rad, poleciły poczytać poszczególne działy z forum, okazały wsparcie. Słowa Cyryla dla jednych będą motywacją a dla innych budujące nie będą, ale nikt mu tutaj nie "ciumka". Decyzja o operacji należy do Ciebie. Jeżeli widzisz w niej więcej negatywnych stron niż pozytywów to naprawdę lepiej zrezygnuj. Strach jest rzexzą ludzką. Mnie ogarnia wręcz panika. Jestem tutaj chyba "mistrzem" przekładania terminów właśnie ze strachu. Ja Ciebie rozumie doskonale, naprawdę. Ale Twój, mój czy kogokolwiek innego strach to nie wina forum. Każdy pisze po sobie, na podstawie swoich doświadczeń. Cyryl ma takie, ktoś inny ma inne. Mi też kiedyś napisał żebym wzieła się w garść i nie czekała na cuda tylko brała za siebie, ale ja to odebrałam jako chęć zmotywowania mnie przez człowieka, który ma to już za sobą i chce się podzielić SWOIM doświadczeniem. Przemyśl spokojnie jeszcze raz czy chcesz tej operacji, pomyśl może nad rehabilitacją, która potrafi przynieść dużą ulgę w bólu. I nie obruszaj się bo nikt nie życzy Ci źle. Ja życzę Ci jak najlepiej :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

LauraK Nie rozumiesz dobrze będę brutalna nawet jakby mi Cyryl tak napisał to nie wzięła bym tego jako atak wymierzony w siebie. Tylko trzeźwy osąd. Nie licytując się to podczas mojej operacji tydzień temu mogłam stracić wzrok i byłam w pełni tego świadoma - nie poddając się operacji- też wkrótce straciła bym wzrok. Operacje biodra kilka lat temu też miałam bardzo trudną.


Jak się bałam i w trakcie czekania na Osteotomie i teraz przed tą operacją wiem tylko - ja byłam na granicy totalnego rozklejenia się - a im bardziej ktoś się nade mną rozczulał tym było gorzej bo tylko coraz bardziej się nakręcałam negatywnie że się nie uda i milion innych jeszcze powodów żeby nie iść.

Osoba która - mi powiedziała coś takiego jak Cyryl - nie była bezduszna tylko postawiła sprawę jasno wiem że się boisz rozumiem. I masz dwa wyjścia albo się poddasz operacji - albo zrezygnuj.

LauraK tu nie chodzi o to że my Cię nie rozumiemy - że Cyryl na Ciebie napada - chodzi nam o to żebyś się pozbierała i po prostu podjełą decyzję albo w jedną albo w drugą stronę. Bo ta decyzja należy do Ciebie. Tak jak moja nalezała do mnie owszem wspierali - mnie i nadal wspierają wspaniali ludzie i przede wszystkim mądrzy ludzie - czyli nie nakręcali mnie jak reszta negatywnie tylko dali mi przysłowiowego - kopa w dup...ę ponownie tydzień temu. Nie pozwalając na to żebym się rozleciała totalnie.


I to samo zrobił Cyryl w stosunku do Ciebie i nie myśl że Cyryl Cię nie rozumie ani ktokolwiek z nas - bo kazdy z tu obecnych przechodził przez to samo wiemy jak jest. I ile kżdego z nas to kosztowało stresu strachu nerwów. Każdy z nas przez to przeszedł.


Wypłacz się wyżal - masz do tego pełne prawo - ale my też nie chcemy żebyś złapała totalnego doła Tylko trzezwo oceniła sytuację i to Cyryl i ja mieliśmy na myśli w poprzednim poście.


Nie wiem czy będzie to dla Ciebie wsparciem pocieszeniem w tej chwili jestem tydzień po poważnej operacji i jest dobrze nie komfortowo bo na to trzeba czasu ale operacja się udała - pomimo miliona czarnych przewidywań - które ja miałam w głowie i naprawdę realnego - zagrożenia medycznego- że podczas zabiegu mogę oślepnąć.



Pozdrawiam Cię ciepło i na koniec napiszę Ci zdanie - które mi kiedyś powiedziano Ja nie powiem Ci że napewno będzie dobrze - ale mam nadzieję że będzie dobrze.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pon 20 Maj, 2019, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

Lauro, nie ma co się obrażać.
Tu nie ma "elity", każdy ma prawo pisać tak jak czuje.
A że mało osób pisze to tak często jest, nie każdy gotów jest pisać.
Jedno jest pewne: z każdego wpisu można wyciągnąć coś motywującego lub demotywujacego. Wszystko zależy jak na to spojrzeć a każdy ma inny punkt widzenia.
Czasem warto przyjrzeć się sobie i zadać pytanie : czemu kogoś odbieram negatywnie?
Jestem na forum od początku i wierz mi że tu nikt nie na złych intencji.
Ile głów tyle rozumów i każdy radzi jak umie.
Może zamiast narzekać że mało osób pisze ciesz się że są piszący i w sumie z każdego posta można cos wyciągnąć, jakieś podpowiedzi, coś dobrego.
Nie mamy prawa osądzać innych ale możemy zastanowić się czy z czyjegoś wpisu nie wynika cos ważnego, pomocnego.
Myślę że wynika i życzę byś wyniosła to co najlepsze.
A że ludzie mają różne zdanie, ekspresję, sposób przekazywania? No cóż, różnimy się i bardzo dobrze bo świat byłby koszmarny gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo jak agenci w filmie matrix.
W stresie przed zabiegiem łatwo o nerwy i negatywizm-jednak zobacz ile osób tu jest, pisze, chce pomóc, znajduje chwilę na wpis.
Szanujmy ten wzajemny czas i siebie nawzajem bo Forum budujemy wszyscy- i piszący i czytający.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
LauraK 
agema
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Doczya: 15 Maj 2019
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

AgaWDziękuję Ci za odpowiedź
Mam nadzieję, że przeczyta ten Twój post Was heros. Bo z tego co mam na privie to tylko ja wiem.
Tak szanujmy się nawzajem, mysle, że to nie mnie się tyczy bo ja nikogo nie dołuję. I nie mam w tym dołowaniu doświadczenia.Nie mam się czym lasnować... Nie mam parcia na "szkło" jak co poniektórzy tutaj. Ja nikogo nie osądzam, może zaadrasujesz ten post do odpowiedniej osoby tak by wypadało. Młody chłopak usunął swój post dzieki cyrylowi nie widzisz tego, że ten człowiek dominuje wszystkich jak mój pies reproduktor? przeczytaj posty zastanów się i dopiero napisz proszę. Ja chcciałam tu wsparcia, rad, poomocy a nie swojego LASNU to co nie ja....jaki jestem piękny, zdolny, sprawny że ho ho....i sportowiec jestem, a Ty jesteś nikim..
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

Widzisz Laura...każdy widzi sytuację z swoich doświadczeń i każdy radzi po swojemu.
Najważniejsze abyś Ty wybrała co dla Ciebie jest pomocne, nieocenianie innych tylko wybieranie tego co potrzebne jest sztuką ale warta nauki i przyznam że to niełatwa lekcja.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

czuję się wywołany.

nigdzie nie napisałem: "boisz się to zrezygnuj", ale napisałem, że każdy się bał, ja też i jest to zupełnie normalne.
ale napisałem, że: "jeżeli ktoś nie wierzy, że po operacji będzie lepiej, niech lepiej z niej zrezygnuje".

jak już wspominałem, ważne jest nastawienie.
każda operacja, biodra również, niesie za sobą ryzyko, niewielkie ale zawsze jakieś.
można się nie obudzić z narkozy, można umrzeć z powodów naczyniowych, można mieć uczulenie na metal, który Ci wszczepią, może noga wyjść dłuższa lub krótsza.

jednak zdecydowana większość operacji daje taką ulgę pacjentom o jakiej nawet nie marzyliśmy.
powrót do całkowitej sprawności.

pod jednym warunkiem trzeba w to wierzyć, jeżeli skupimy się na negatywnych skutkach, to z tego nic nie wyjdzie.

nie chcę nikogo dominować.
przed pierwszą operacją myślałem, że już więcej w życiu nie zagram w siatkówkę, a zagrałem i to dobrze. rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania i każdego będę zachęcał, do jak najszybszego podjęcia decyzji.

przed Tobą jest miesiąc, może dwa życia z pewnymi utrudnieniami, ale za to ze 20 lat w sprawności.

czy nie lepiej w imię tych 20 lat sprawności przecierpieć ten pierwszy okres, jaki by nie był zły?

nie lepiej pomyśleć jak to fajnie będzie być całkowicie sprawnym?

ps. za porównanie do psa reproduktora - dziękuję

bardzo fajne
 
 
     
LauraK 
agema
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Doczya: 15 Maj 2019
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

cyryl Weź wyluzuj ....moje porównanie jest dla tego takie, że własnie Ty tak dominujesz na tym forum jak mój reproduktor nad całym moim stadem. wyluzuj chłopie i trochę więcej empatii od ciebie sie oczekuje. Nie jesteś wyroczniąm prxzynajmniej nie dla wszystkich, szkoda, że tego nie widzisz, raniąc po swojej dordze ludzi....Bo to nie jes tylko moje wrażenie, ze jesteś osobą, która nie wspiera a dołuje. Jedynie ja mam odwagę to napisać na opgólnym forum.

Jak się z tąd usunąć? może mi ktoś odpowiedzieć.?
Ja nie będę usuwała spwoich postów jak chłopak, któremu cyryl dokopał, ja się chcę z tąd usunąć.!
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 20 Maj, 2019   

LauraK napisa/a:
Weź wyluzuj ....moje porównanie jest dla tego takie, że własnie Ty tak dominujesz na tym forum jak mój reproduktor nad całym moim stadem. wyluzuj chłopie i trochę więcej empatii od ciebie sie oczekuje.!


Tak się zastanawiam, jeżeli Cyryl jest niczym pies reproduktor, to kim są piszące tu kobiety? Faktycznie kultura dyskusji aż wali po oczach :-/
Wracając do meritum dyskusji - szkoda, że skoncentrowałaś się jedynie na wpisach, które odebrałaś jako atak na siebie, a inne całkowicie pominęłaś.
Konto zawsze można zlikwidować. Pytanie tylko czy warto obrażać się na wszystkich?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.