Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Karta parkingowa - do czego uprawnia, a do czego nie
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

pasiflora napisa/a:
fiolet, i tu się zgodzę z Tobą. Nie dość że niepełnosprawny nie ma za dużych profitów z tego tytułu to jeszcze nie małe koszty i te dojazdy (dla niektórych męczące). Powinno być chociaż darmowe.

Cytat:
Zniknie 3/4 kart parkingowych
Autor: Tomasz Przybyszewski, Źródło: inf. własna
...- Przypomnę, że nowo wprowadzone w marcu tego roku brytyjskie prawo przewiduje w tym zakresie karę tysiąca funtów [ok. 5070 zł – przyp. red.] – mówił przewodniczący podkomisji poseł Sławomir Piechota...


bardzo mi się podobało to odwołanie się do brytyjskiego prawa i poszedłbym dalej:
- zrównałbym zarobki do brytyjskich,
- to samo z rentami,
- rehabilitacja na poziomie brytyjskim,
- okres oczekiwania na endo też na tym poziomie.

dlaczego traktować jakieś prawo w sposób fragmentaryczny?

dobrze, że poseł Sławomir Piechota nie postraszył nas karami Szariatu.
 
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

Czyli mam rozumieć,że swoją kartę parkingową,będę musiał wymienić????mam ją ważną do połowy przyszłego roku!!
A czy ktoś wie,gdzie można dostać naklejki,emblematy,czy jak to nazwać,aby wkładać za wycieraczkę,autom osób nieuprawnionych do parkowania na kopertach???
Często widzę jak u mnie na osiedlu,na złość osobom chorym auta stawiają na kopertach-zdrowi brysie.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

mariusz napisa/a:
Czyli mam rozumieć,że swoją kartę parkingową,będę musiał wymienić????mam ją ważną do połowy przyszłego roku!!

a ja mam bezterminową....
ale co ich to obchodzi

Naklejki - musisz poszukać w sklepach internetowych. Sporo ich jest.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

mariusz napisa/a:
gdzie można dostać naklejki,emblematy,czy jak to nazwać,aby wkładać za wycieraczkę,autom osób nieuprawnionych do parkowania na kopertach???
Np. na allegro wpisz "karny k@@tas". 100 szt. 5,99 + przesyłka No i frajda z miny "oklejonego" kolesia murowana. Ja jestem bardziej radykalna. Telefon i wybieram 112 Zołza ze mnie :mrgreen:
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

Dzięki za podpowiedzi,już buszuje w necie,aby zobaczyć bezcenną minę nie uprawnionych do zajmowania miejsc na kopertach.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

112 lub straż miejska to lepsze moim zdaniem rozwiązanie, i przy okazji zgodne z prawem, w przeciwieństwie do naklejek.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

biedronne napisa/a:

112 lub straż miejska to lepsze moim zdaniem rozwiązanie, i przy okazji zgodne z prawem, w przeciwieństwie do naklejek.

Zgadzam się,z tym tylko jak to u nas w kraju bywa,wiele przy tym jest ,ZACHODU-i trzeba mieć czas na te wszystkie procedury.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 26 Mar, 2014   

Tylko brakiem czasu na szukanie miejsca parkingowego tłumaczą się też Ci, co parkują nielegalnie na kopertach. Jeśli wymagamy od innych stosowania się do przepisów prawa to wymagajmy też od siebie; naklejanie naklejek na czyjś samochód, nawet w szczytnym celu, zgodne z prawem nie jest.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 27 Mar, 2014   

mariusz napisa/a:
A czy ktoś wie,gdzie można dostać naklejki,emblematy,czy jak to nazwać,aby wkładać za wycieraczkę,autom osób nieuprawnionych do parkowania na kopertach???
dostać raczej nie można, ale można wydrukować (np na domowej drukarce.)
Była taka akcja
CZY NAPRAWDĘ CHCIAŁBYŚ BYĆ NA NASZYM MIEJSCU?

Zrobiliśmy tak na naszej wspólnocie. Wierzcie, nie wierzcie ale.... działa!
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Sob 29 Mar, 2014   

A ja mam pytanko: co trzeba zrobić, gdzie iść itd. żeby taką kartę dostać?
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 29 Mar, 2014   

Do tej pory wyglądało to tak:
Cytat:

Kartę parkingową, za opłatą, wydaje starosta.
Kartę parkingową można otrzymać tylko na podstawie wydawanych przez Powiatowy/Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności:

orzeczeń o niepełnosprawności lub
orzeczeń o stopniu niepełnosprawności lub
orzeczeń o wskazaniach do ulg i uprawnień.


Osoby zaliczone do lekkiego stopnia niepełnosprawności mogą otrzymać kartę parkingową tylko w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroby neurologiczne).

Dokumenty wymagane do wydania karty parkingowej:

wypełniony wniosek o wydanie karty parkingowej,
załączona kserokopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (oryginał do wglądu),
dowód opłaty,
aktualna fotografia o wymiarach 35 mm × 45 mm,
upoważnienie do złożenia wniosku o wydanie karty parkingowej i jej odbioru (jeśli podanie o kartę będzie składać i odbierać inna osoba niż uprawniona do jej otrzymania),
dowód osobisty wnioskodawcy,
dowód osobisty osoby upoważnionej przez wnioskodawcę.


Karta parkingowa uprawnia osoby niepełnosprawne do parkowania na miejscach specjalnie wydzielonych i przeznaczonych dla tych osób, w tym na miejscach wyznaczonych w strefie płatnego parkowania.

Karta parkingowa co do zasady nie zwalnia z opłat za parkowanie.


Ważne informacje!
Opłata za wydanie Karty Parkingowej wynosi 25 zł.
Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie (odczytanie pierwszej strony - z symbolem wózka inwalidzkiego).
Korzystając z przywilejów wynikających z posiadania karty parkingowej, osoba niepełnosprawna może kierować pojazdem, lub może być wieziona przez innego kierowcę, innym pojazdem. Kierowca tego pojazdu, w momencie przewożenia osoby niepełnosprawnej przejmuje wszystkie przywileje właściciela karty.
Karta obowiązuje na terenie naszego kraju, oraz w krajach Unii Europejskiej. Kierowca pojazdu oznakowanego tą kartą może parkować pojazd na miejscach parkingowych oznakowanych znakiem drogowym: na niebieskim tle wózek inwalidzki i tzw. koperta. dla osób niepełnosprawnych, został opracowany wspólny dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej wzór karty parkingowej, który te kraje, w tym Polska, dobrowolnie przyjęły.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   

A jak ma się karta parkingowa,do orzeczenia lekarskiego?Trzeba od nowa iść na komisję?Przecież karta jest wydawana na podstawie orzeczenia lekarskiego?Czy prawo,tzn-ustawa zadziała wstecz,czy tylko dla osób które,będą się starać o niepełnosprawność?
Nie tak dawno byłem w ZUS-na dniu osób niepełnosprawnych,byli tam przedstawiciele PCPR-jak o to zapytałem,stwierdzili że jak mi kończy się termin w przyszłym roku,to nie muszę podejmować żadnych kroków,aż do następnej komisji lekarskiej.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   

mariusz, jakiś niedouczony ten przedstawiciel wydaje mi się.
To jak ja mam dożywotnią to w ogóle nie muszę wymieniać?
Prawo zadziała wstecz.
Każdy będzie musiał wymienić.
Wymiana ma spowodować by najbardziej potrzebujący korzystali z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
Szybko zweryfikują pseudo niepełnosprawnych.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   

Konkretnie moje pytanie dotyczyło,tego,iż jeżeli ja mam kartę parkingową , na czas określony,jeszcze rok,a ustawa wchodzi w życie,od bodajże 30 Listopada tego roku,czy ja muszę do tego czasu wymienić kartę-Panie z PCPR-powiedziały że nie,więc sam już nie wiem,zadzwonie lub pojadę do PCPR-i dopytam jeszcze raz,być może do Zusu-przysłali niekompetentne osoby?
Ale z drugiej strony jak teraz polecę wymieniać kartę,to zapłacę teraz i ewentualnie za rok.
Inna sprawa z osobami które posiadają kartę na stałe.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 23 Maj, 2014   

mariusz, a czy na stronie karty widocznej przez szybę samochodu, widać termin ważności? Nie! Tak, więc chyba wymienić będą musieli wszyscy. Bo niby skąd będzie wiadomo czy ważna, ile ważna etc.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.