Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nareszcie nowe bioderka :)
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

Ja również mogłam obciążać nogę zaraz po operacji - oczywiście w asekuracji kul.

Jedynym wyjątkiem była operacja rewizyjna lewej nogi - miałam zastosowane przeszczepy do panewki i po operacji mogłam obciążać nogę jakieś 10%. W trakcie dostawałam zgodę na zwiększanie obciążenia, ale na pełne obciążenie dostałam zgodę 4 miesiące po.

Jeśli nie ma jakichś komplikacji to można obciążać nogę zaraz po operacji i dlatego trzeba zawsze o to zapytać swojego operatora.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

Kris1968 napisa/a:
No i wszystko jasne Dziękuję.
Kris1968,
Wręcz przeciwnie. Zalecenia, o których piszesz "nie trzymają się kupy".

zozo napisa/a:
i jeśli nie ma jakichś komplikacji to można obciążać nogę zaraz po operacji i dlatego trzeba zawsze o to zapytać swojego operatora.
Zozo,
Tutaj nie zgodzę się z Tobą. To co napisałaś jest nieprecyzyjne i nie uwzględnia opinii fizjoterapeuty. I to jest duży błąd :idea:

Fizkom
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

Fizkom, nadal uważam, że o obciążaniu nogi decyduje operator - w moim wypadku byłam 2 mies. po operacji na oddziale rehabilitacyjnym w Piekarach i fizjoterapeuta oddziałowy twierdził, że jego zdaniem mogłabym już w pełni obciążać nogę, ale skoro operator się nie zgadza, to on nie będzie w tą decyzję ingerował. Zgodę od operatora dostałam dopiero po 4 m-cach. Zresztą fizjoterapeuci do których chodziłam przed i po pobycie na oddziale rehabilitacyjnym również pytali się czy mam już zgodę na obciążanie nogi od operatora. Skoro miałam zakaz, to oni się do tego stosowali.

Oczywiście piszę o obciążaniu nogi a nie o odstawieniu kul - to są 2 różne sprawy.
Ostatnio zmieniony przez zozo Nie 15 Kwi, 2012, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

Kris1968 napisa/a:
saba napisa/a:
Ja na drugi dzień po operacji drugiej endo usłyszałam od operatora że mam obciążać operowaną nogę.Rehabilitant który mnie stawiał na nogi był chyba bardziej wystraszony niż ja.Po miesiącu chodziłam bez kul


No i wszystko jasne :) Dziękuję.

Co jest jasne?
Saba to Saba, która napisała zalecenia lekarza, a Kris to Kris który z tego co widać samowolkę robi :mrgreen:
bo pisze 03.04.2012 r
Cytat:
Nogę mogę obciążać już tak na 50 %

potem opisuje przypadek szaleństw innego pacjenta
Cytat:
Leżał obok mnie Pan około 50 lat który miał robioną rewizję po 2-ch miesiącach od operacji. Na zdjęciu RTG wyglądało to tak jakby trzpień wypadł i był obok. Żaden lekarz nie mógł uwierzyć że bez złamania kości czy dosłownie "wyrwania nogi " mogło wypaść około 13-15 cm z kości udowej bo pacjent spokojny nigdzie nie szalał ani nie zapił :) .
Po "otwarciu" okazało się że jest w kości ale się przekręciła bo nie obrosła kostniną ! Była bezcementowa.
Jak rozmawiałem potem z nim to mówił że w 3 tygodniu zaczął jeździć autem no i ma cukrzycę o czym nie mówił :-/
Dla mnie wszystko jasne: rana się zagoiła a kość jeszcze nie połączyła z ENDO przez cukrzycę do tego auto, sprzęgło bo to lewa noga :roll: . Jeszcze raz taki numer i dostanie ZMR -a :)


a kilka dni potem chwali się, że bez kul chodzi ... tak więc gdzie tu jest logika? :roll:
dodam jeszcze, że Kris nie potrafi odpowiedzieć na proste i grzeczne pytania zadane przez innych użytkowników forum...
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

Zozo,
Piszesz o całkowicie róznych sprawach choć dotyczących tego samego pacjenta.

Pisząc o braku precyzji w Twojej wypowiedzi i nie uwzględnieniu opinii fizjoterapeuty odnosiłem się do Twojego zdania ...."Jeśli nie ma jakichś komplikacji to można obciążać nogę zaraz po operacji i dlatego trzeba zawsze o to zapytać swojego operatora......"

Dla wyjaśnienia, nie wdając się w spór - raz jeszcze:
1. zgoda na obciążanie nogi - decyduje operator
2. zgoda na odstawianie kul łokciowych - decyduje fizjoterapeuta

Fizkom
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

saba napisa/a:
Ja na drugi dzień po operacji drugiej endo usłyszałam od operatora że mam obciążać operowaną nogę.Rehabilitant który mnie stawiał na nogi był chyba bardziej wystraszony niż ja.

Nie dziwię mu się, bo on wiedział czym to może się kończyć.

Dziwię się takiej wymianie zdań co czytam.
Skoro Kris wie najlepiej jak jest, wystarcza mu opinia lekarza i wypełnia bez namysłu tylko jego zalecenia nie potrzebując nauki chodu, konsultacji z fizjoterapeutą, nie odpowiadając na pytania użytkowiników chcących mu podpowiedzieć coś to chyba czas skończyć tą dyskusję.
Mam wrażenie że nasze sugestie odbijają się jak od ściany bo ktoś wszystko już wie. Niech i tak będzie, ja odpuszczam, jak ktoś chce sobie chodzić bez kul tak szybko to niech sobie chodzi na swoje ryzyko. Czas pokaże czy była i na ile była to słuszna decyzja.
Kris, powodzenia !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
saba 
saba
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 09 Kwi 2012
Posty: 3
Skd: Bochnia
Wysany: Nie 15 Kwi, 2012   

[quote="AgaW"]
saba napisa/a:
Ja na drugi dzień po operacji drugiej endo usłyszałam od operatora że mam obciążać operowaną nogę.Rehabilitant który mnie stawiał na nogi był chyba bardziej wystraszony niż ja.

Nie dziwię mu się, bo on wiedział czym to może się kończyć.

Skończyło się dobrze.Oczywiście w moim przypadku i nikogo nie zachęcam do naśladowania.Każdy pacjent jest inny i powinien się stosować do zaleceń.Miałam szczęście,że wybrany przeze mnie operator wierzy w siłę rehabilitacji.Byłam w sytuacji komfortowej bo przez ten miesiąc do odstawienia kul byłam pod okiem specjalistów.W 9 tym dniu po operacji zmieniłam oddział ortopedyczny na rehabilitacyjny tego samego szpital, spędziłam tam blisko miesiąc i wyszłam na własnych nogach.Nie byłoby to pewnie możliwe gdybym była w domu i na pewno nie ryzykowałabym samodzielnie podejmując decyzję.To nie zawody na czas.Przychylam się do głosu większości i apeluję o ostrożność.Ważne jest nie to, że chodzę tylko jak.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 16 Kwi, 2012   

Dzięki Sabo za szczególowe wyjaśnienie jak to o Ciebie było :)
Oby Kris dzięki temu był ostrożny i pomyślał o współpracy z fizjoterapeutą.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pon 16 Kwi, 2012   

Kris to Ci sie oberwało od dziewczyn :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 16 Kwi, 2012   

Nie chodzi, żeby ktoś oberwał.
Te wszystkie wpisy to wynikają z "bioderkowej" troski i chęci ustrzeżenia Krisa przed ryzykiem kłopotów, które mogą mieć znaczący wpływ na efekt operacji, w końcu na Forum mamy dobre intencje.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pon 16 Kwi, 2012   

Jasne AgaW, że tak. Dlatego bardzo dobrze, że strażnicy czuwają i Kris ma zmytą głowę :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Kris1968 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 01 Wrz 2011
Posty: 76
Skd: Zgorzelec
Wysany: Pi 13 Lip, 2012   

Witam Wszystkich serdecznie.
U mnie z bioderkami wszystko w porządku :)
Od 3,5 tygodnia od operacji odstawiłem przeklęte kule ale w sumie to przez lewy bark bo zrobiła mi się tam cieśnia i chodzić na nich już nie mogłem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
W kwietniu 28 czyli miesiąc po zabiegu byłem z synem na zawodach w Downhill Contest Wisła - Stożek ale spokojnie nie zjeżdżałem :) , zająłem się swoją pasją czyli fotografowaniem tu efekty https://picasaweb.google.com/108460660104805334075/DownhillContest28042012WisAStozekTRENINGI.
Potem następne zawody na Czarnej Górze, Czarna Góra Puchar Polski DH.
https://picasaweb.google.com/108460660104805334075/CzarnaGoraPucharPolskiDH3Niedziela
Teraz najlepsze :) ... skończyłem właśnie remoncik w mieszkanku ! (malowanie , tapetowanie wchodzenie po drabinie, klekanie, kucanie itd. itd.
Za tydzień 19 to znaczy w czwartek jedziemy z synem na Mistrzostwa Polski 2012- Zawoja, potem Dzikowiec koło Wałbrzycha.
Jak widać moja rehabilitacja jest super :)
Pozdrawiam i życzę zdrówka
_________________
Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz stracisz życie !
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 16 Lip, 2012   

Kris1968, piękna fotorelacja :D
 
     
Kris1968 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 01 Wrz 2011
Posty: 76
Skd: Zgorzelec
Wysany: Czw 26 Lip, 2012   

Dziękuję :)
U mnie nadal wszystko Ok jutro jedziemy na górę zawody koło góry Dzikowiec w Boguszów-Górce a tymczasem daję Wam linki z zawodów w Zawoi :)
piątek
https://picasaweb.google.com/108460660104805334075/ZawojaPucharPolskiDH2012PIATEK20Lipca#
sobota
https://picasaweb.google.com/108460660104805334075/ZawojaPucharPolskiDH2012SOBOTA21Lipca
niedziela
https://picasaweb.google.com/108460660104805334075/ZawojaPucharPolskiDH2012NIEDZIELA22Lipca

Pozdrawiam Wszystkich !
_________________
Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz stracisz życie !
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 27 Lip, 2012   

***
Ostatnio zmieniony przez Cyryl Nie 14 Pa, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.