Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przydatne i praktyczne gadżety
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Czw 14 Sty, 2010   

barbórka, najlepiej się przygotujesz pod względem zaopatrzenia w potrzebny po operacji sprzęt, jeśli już teraz poczytasz forum i kupisz jeszcze przed operacją. To dla Twojego świętego spokoju. Poza tym, może teraz udałoby się zrobić zakupy za niższą cenę, miałabyś większy wybór. W sklepie może być on ograniczony.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 14 Sty, 2010   

barbórka napisa/a:
Mam pytanie: czy w szpitalu w Otwocku funkcjonuje jakiś choćby mały sklepić z artykułami do rehabilitacji, żeby można było coś kupić na miejscu, jak lekarz czy fizjoterapeuta zaleci?


Tak, jest taki sklepik w budynku głównym szpitala, tuż przy wejściu. Łatwo go znaleźć. Są w nim kule i wiele gadżetów.
 
     
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

mam pytanie odnośnie do tych poduszek do spania:
1) trójkąt do spania na plecach - jakie powinien mieć wymiary? w sklepach pytałam, ale nigdzie akurat nie było, a poza tym panie mówiły, że są różne, o różnym kącie rozwarcia i że lekarz powinien powiedzieć, jaki to ma być. Czy poczekać na to, co mi dadzą po operacji i wtedy zmierzyć?
2) poduszka do spania na boku - j.w. - jakie wymiary, zwłaszcza grubość. Mam sprytnego męża, który zrobi mi dowolny wymiar. Rozumiem, że nie wystarcza taka kształtka jak prezentowana na zdjęciach powyżej, tylko ta podkładka powinna sięgać na długość całej nogi, aż do stopy, wtedy ułożenie jest optymalne?
może Fizkom by się wypowiedział, jakie wymiary byłyby najlepsze?
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Nie zawsze po zabiegu dostaje się trójkąt między nogi, gdyż owych trójkątów nie ma na stanie i dostajesz poduszkę, albo zwinięty koc, który jest o kant d....rozbić. Z tego co wiem, to nie są potrzebne konkretne wymiary, chodzi tylko o to aby podczas leżenia nogi i tym samym stawy były w odwiedzeniu (w rozkroku tak na 50 cm zwykły rozkrok)Ale zgadzam sie lepiej to skonsultować z lekarzem albo inną kompetentna osobą. A co do poduszki do spania na boku to może i są takie wynalazki ale to kwestia w jaki sposób śpimy na boku a nie z czym.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
tezem-1 
Mikrus Bioderkus



Doczya: 16 Lut 2010
Posty: 1
Skd: Gdańsk
Wysany: Wto 16 Lut, 2010   spanie na boku

barbórka napisa/a:
mam pytanie odnośnie do tych poduszek do spania:
2) poduszka do spania na boku - j.w. - jakie wymiary, zwłaszcza grubość. Mam sprytnego męża, który zrobi mi dowolny wymiar. Rozumiem, że nie wystarcza taka kształtka jak prezentowana na zdjęciach powyżej, tylko ta podkładka powinna sięgać na długość całej nogi, aż do stopy, wtedy ułożenie jest optymalne?
może Fizkom by się wypowiedział, jakie wymiary byłyby najlepsze?


Mam Mamę po operacji endoprotezy tydzień temu. Mama ma 85 lat jest jeszcze w szpitalu. Podobno przez najbliższe miesiące ma spać i leżeć tylko na wznak. Poproszę o informację, po jakim czasie od zabiegu pacjent może położyć się na boku (nieoperowanym)? czy trzeba używać poduszki-klina? W szpitalu ma tylko operowaną nogę w takim korytku, ale żadnej poduszki między nogi jej nikt nie dał i nie zalecil. Na tym forum dowiedziałam się o tym i nie wiem, co mysleć. Natomiast każą Mamie wstawać i powoli chodzić. Jest b. słaba. Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 16 Lut, 2010   

Tezem
Mamy na Forum : temat o starszej pani z endoprotezą Może będzie Ci pomocny.
Tymczasem trzeba mamę wzmocnić - zadbaj o warzywa i owoce, soki z buraków w jej diecie.
Poduszka klin jest bardzo wskazana - uniemożliwi mamie groźne zrotowanie nogi do wewnątrz - to ważna sprawa, bo proteza potrzebuje czasu, żeby się ułożyć w biodrze. Po to jest właśnie spanie na wznak.
Z tego co wiem - nie ma przeciwskazań do jej stosowania.
Piszesz, że mamie lekarze każą chodzić choć jest słaba - pionizacja jest konieczna, ważna a chód, aktywność zapobiega zanikom mięśni i odleżynom.
Mama może chodzić, dzięki temu szybciej będzie silniejsza, sprawniejsza, zadbaj też o dobre wietrzenie w pokoju mamy - świeże powietrze dobrze wpłynie na jej nastrój i apetyt.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 18 Lut, 2010   

Nożyczki do paznokci u nóg z długim ramieniem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze schylaniem się. Dzięki wydłużonemu ramieniu oraz bardzo wytrzymałej i stabilnej konstrukcji, nożyczki pozwalają dosięgnąć do stóp bez nadwyrężania kręgosłupa, czy ramion. Idealne rozwiązanie również przy naszych chorych bioderkach :-D

 
     
Grace 
Grace
Popularus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 61
Doczya: 09 Lut 2010
Posty: 75
Skd: Śląsk
Wysany: Pi 19 Lut, 2010   Materac do masażu ENABIO

Czy warto kupić materac ENABIO do masażu?
Może ktoś z Was używa tego materaca i mógłby podzielić się z informacjami o jego skuteczności?

Pytam dlatego, gdyż mąż chce mi go kupić a nie jestem pewna, czy przy naszych dolegliwościach to niepotrzebnie wydane pieniądze.
Pozdrawiam
_________________
Grace
Ostatnio zmieniony przez madzi_czer Pi 19 Lut, 2010, w caoci zmieniany 7 razy  
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sob 20 Lut, 2010   

Grace napisa/a:
Czy warto kupić materac ENABIO do masażu?

Grace, daj sobie spokój z masującym materacem. Wierz mi, że nawet jeśli masował będzie Ciebie cały dzień, to będzie to tylko masaż z nazwy, z instrukcji obsługi. Bo skąd materac może wiedzieć czy masować w poprzek włókien mięśniowych czy wzdłuż. Czy ma przeprowadzić ruch w kierunku wydłużenia, czy w kierunku rozróżnienia, czy może w kierunku przesunięcia poprzecznego tkanki łącznej? No powiedz, skąd materac do masażu może to wiedzieć? I skąd ma wiedzieć wogóle co masować? Spróbuj podpowiedzieć sobie na to pytanie. Jeśli nie znasz odpowiedzi to znaczy, że materac tym bardziej nie będzie jej znał.

Pozdrawiam,
Fizkom
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 20 Lut, 2010   

Czy ja dobrze rozumie że to takie mega drogie materace?
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 21 Lut, 2010   

pasiflora napisa/a:
Czy ja dobrze rozumie że to takie mega drogie materace
Pewno dobrze rozumiesz, taki jak ten kosztuje około 2000 zł, a niewiele pewno daje, tak jak wyżej Fizkom napisał. Niepotrzebne wydawanie pieniędzy :-D
_________________

 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Nie 21 Lut, 2010   

Zwykły materac przeciwodlezynowy, zmiennocisnieniowy, bąbelkowy, koszt niewielki a zdaje egzamin w pierwszych dniach po operacji i później również. Wygodny a przy tym i masuje :) Mowa o tym była na wcześniejszych stronach tego tematu.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 22 Lut, 2010   

Jowi, myślę że materac p/odleżynowy, o zmiennym ciśnieniu (najczęściej dwukomorowy) nie spisze sie dobrze jako masażysta. Jego zastosowanie jest zawarte w nazwie. Obserwowałem jego działanie i możliwości zastosowania przez 12 lat mojej pracy na odziałach geriatrycznych.

Pozdrawiam,
Fizkom
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 22 Lut, 2010   

Fizkom napisa/a:
Obserwowałem jego działanie i możliwości zastosowania przez 12 lat mojej pracy na odziałach geriatrycznych.

Fizkom ma rację i wie, co mówi.
Nie jesteśmy starzy, ale pewne zasady działania materacy obowiązują wszystkich pacjentów.
Ja ufam doświadczeniu Fizkoma - 12 lat pracy wystarczy w zupełności żeby być odpowiedzialnym za swoje słowa. Tym bardziej że doświadczenie Fizkoma nie ogranicza się do oddziału geriatrycznego.
Fizkomie - czy jest jakiś rodzaj materaca, który możesz polecić moim koleżankom z Forum? Jaki Twoim zdaniem byłby dla osób po operacji najodpowiedniejszy?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Grace 
Grace
Popularus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 61
Doczya: 09 Lut 2010
Posty: 75
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 22 Lut, 2010   

Fizkom-jesteś niezawodny :) Zawsze można liczyć na Twoją fachową poradę i cenne wskazówki.Wielkie dzięki-uratowałeś trochę pieniążków z mojego portfela :yes:

Pasifloro i Grażynko-ten materac- praktycznie już nowy-można kupić w przedziale cenowym od 600zł-800zł.

AgaW napisa/a:
Fizkomie - czy jest jakiś rodzaj materaca, który możesz polecić moim koleżankom z Forum? Jaki Twoim zdaniem byłby dla osób po operacji najodpowiedniejszy?

Fizkomie--byłabym również wdzięczna za odpowiedź na pytanie ,które zadała AgaW
Pozdrawiam wszystkich
_________________
Grace
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.