Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Co trzeba zabrać do szpitala na operacje?
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 19 Sty, 2012   

- czy mam mieć z sobą kule? tak
- jak rozumiem koszula nocna i te superanckie majtki:) Koszule nocne tak piżamy nie i szlafrok na spacery po korytarzu może się przydać
- nakładki na toaletę nie- tam mają swoje
- ręczniki? Tak ze 3 sztuki
- rękawiczki do kul? nie widzę potrzeby
- chodzę teraz z wkładkami w butach, wziąć je? czy też po operacji mieć buty w których dam radę chodzić bez wkładek (z wkładkami mam rozmiar 39, bez 38) Myślę że bez wkładek. Teraz wszystko będzie sprawowało się inaczej w Twoim ciele
- ile średnio leżeliście w szpitalu po? w Piekarach leży się około 7 dni
- czy mam mieć też tę nakładkę podwyższającą na toaletę, czy szpital ma te toalety wyższe? W szpitalu mają swoje, a jak nie było to poprosiłam oddziałową o nałożenie ich. Oddziałowa nałożyła sama nie robiła problemu. Świetna kobieta
- czy dam radę wrócić po operacji do domu (Piekary- Wwa) samochodem osobowym? jako pasażer powinnaś dać radę
- czy naprawdę nie brać pigułek....? jak pomyślę o cewniku, kaczce i różnych innych to chce mi się wyć, więc jak pomyślę jeszcze że miałabym mieć @ to już wyję;) nie powinno się brać pigułek, ale to ustala lekarz. Pytałaś go o to? Nie cewnikują w Piekarach z reguły. W okresie nie operują w Piekarach
- o czym pamiętać jeszcze? przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi a na pewno coś dopiszesz do swojej listy niezbędnych
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Czw 19 Sty, 2012   

moje spostrzeżenia

PORADY
Ja skorzystałam z bardzo pomocnych rad podanych na forum, wielkie dzięki, bez Was bym zginęła :)
1. Zabrać ze sobą termos i kanapki, badania trwają długo, po pobraniu krwi można już zjeść mi przeleciał obiad niestety.
2. Kule mam związane długim sznurkiem, tak, że jak mi się jedna zsunie to sznurkiem ciągnę drugą, sznurek idzie od kuli przez szyję i ramiona do drugiej kuli
3. Zrobić sobie podnośnik do nogi – od razu do szpitala, bo ciężko nogę unieść i założyć na łóżko w postaci bandaża z pętlą na stopę i na głowę, żeby tym nogę unosić, bandaż zabrać do szp. pomoże to zrobić rehabilitant
5. Koniecznie mieć pomadkę bezbarwną i spakować ją na OIOM, picia z Dziubkiem – kilka sztuk, laptopa, książki itp.,kilka kubków, sztućce, można zabrać swoją małą miseczkę do mycia, można taką pożyczać szpitalną, papier toaletowy
6. Koszulę sukienkę koniecznie do połowy ud, zostawić sobie na czas pooperacyjny, darować sobie majtki,
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Pon 09 Lip, 2012   

dorka napisa/a:
. Do szpitala kupiłam ortopedyczne klapki, mocno zabudowane, są trochę wyższe i noga nie ucieka. Ktoś tu wspominał o nich, dlatego poszukałam, znalazłam i jestem b.zadowolona.


Dorka gdzie kupiłaś takie klapki, jakiej firmy ? Jeszcze nie mam żadnego obuwia do szpitala i póżniej do chodzenia w domu i bardzo się martwię, bo nic nie mogę na swoją nogę kupić (mam bardzo delikatne stopy, wszystko mnie obciera).
_________________
calaviolina
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Pon 09 Lip, 2012   

zozo napisa/a:
Jeśli chodzi o obuwie do szpitala, u mnie najlepiej sprawdzają się takie "chodaki" ze sztucznego tworzywa. Są bardzo wygodne, stabilne, nie ślizgają się, łatwo się je zakłada, bo tylko wsuwa nogi, higieniczne - łatwo się myje, wszędzie można w nich chodzić, na szpitalny dziedziniec i pod prysznic. Zauważyłam, że są bardzo popularne wśród personelu medycznego. Występują w różnych kolorach - ja mam białe i różowe :wink: . Chodzę w nich po domu i ogrodzie.

Ja mam takie :
Obrazek


czy te klapki są gumowe?, nie obcierają nóg jak jest gorąco
_________________
calaviolina
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 09 Lip, 2012   

Nie obcierają. W nich nie chodzi się na wycieczki. To raczej rodzaj pantofli i to takich luźnych. Występują w różnych wersjach - od najtańszych - z chamskiego plastiku, kosztują ok 14 zł, dostępne w każdym supermarkecie, trochę droższe, ok 38 zł - troche lepszy plastik (miększy) i oryginalne firmy Crocs - koszt ok 130-150 zł z fantastycznej gumy. W tych ostatnich można się na wycieczkę wybrać, bo są super wygodne i wyprofilowane. Ale jesli potrzebujesz tylko do szpitala to nie warto tyle płacić.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Pon 09 Lip, 2012   

duska napisa/a:
Nie obcierają. W nich nie chodzi się na wycieczki. To raczej rodzaj pantofli i to takich luźnych. Występują w różnych wersjach - od najtańszych - z chamskiego plastiku, kosztują ok 14 zł, dostępne w każdym supermarkecie, trochę droższe, ok 38 zł - troche lepszy plastik (miększy) i oryginalne firmy Crocs - koszt ok 130-150 zł z fantastycznej gumy. W tych ostatnich można się na wycieczkę wybrać, bo są super wygodne i wyprofilowane. Ale jesli potrzebujesz tylko do szpitala to nie warto tyle płacić.


nie tylko do szpitala, po operacji też nie mam nic w czym bym mogła chodzić w domu, bo rozumiem że wszelkie klapki odpadają. To może warto więcej zapłacić żebym potem nie cierpiała, bo stopy mam strasznie wrażliwe na wszelkie otarcia. A te oryginalne w jakich sklepach się kupuje, sportowych ?
_________________
calaviolina
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 10 Lip, 2012   

Wrzuć w googla. Może w Twojej okolicy w jakiejś galerii jest sklep firmowy. Ale jak nie ma to mozna też w sieci kupić, na allegro jest mnóstwo. Uważaj tylko, żeby kupić oryginalne. I dopytaj o rozmiarówkę, tzn. żeby sprzedawca podał Ci w cm długość wkładki. To amerykańska firma i oni tam mają trochę inaczej. I dopytaj o możliwość odesłania, gdyby Ci nie podeszły :-)
Ale zanim wydasz tyle kasy to może spróbuj zmierzyć takie za ok. 38-45 zł. Moje dzieci w takich ganiają po podwórku i nie narzekają. Ja mam oryginalne, bo mam lekki zjazd, że w nieoryginalnych butach będę wykręcać jeszcze bardziej stopy.. Nie wiem na ile to przewrażliwienie a na ile prawda :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Wto 10 Lip, 2012   

Calaviolina, swoje klapki kupiłam na targowisku pod Gubałówką. Są skórzane, ortopedyczne. Kupiłam od razu 2 pary po 48PLN. Do dzisiaj je noszę, jestem b. zadowolona.
Takie kangurki, jakie pokazywały dziewczyny też mam. Używałam je w ogrodzie sprawdzają się, ale nie na długie chodzenie. Podczas tych upałów cały dzień kosiłam ogród, dostałam od nich uczulenia a nie jestem alergiczką. Teraz boję się je założyć. Uważam, że buty muszą być jednak skórzane.
Moje są podobne. Wrzuć w google klapki ortopedyczne, na pewno coś znajdziesz.

http://193.23.48.135/heli...2465216977.html
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Wto 10 Lip, 2012   

duska napisa/a:
Wrzuć w googla. Może w Twojej okolicy w jakiejś galerii jest sklep firmowy. Ale jak nie ma to mozna też w sieci kupić, na allegro jest mnóstwo. Uważaj tylko, żeby kupić oryginalne. I dopytaj o rozmiarówkę, tzn. żeby sprzedawca podał Ci w cm długość wkładki. To amerykańska firma i oni tam mają trochę inaczej. I dopytaj o możliwość odesłania, gdyby Ci nie podeszły :-)
Ale zanim wydasz tyle kasy to może spróbuj zmierzyć takie za ok. 38-45 zł. Moje dzieci w takich ganiają po podwórku i nie narzekają. Ja mam oryginalne, bo mam lekki zjazd, że w nieoryginalnych butach będę wykręcać jeszcze bardziej stopy.. Nie wiem na ile to przewrażliwienie a na ile prawda :mrgreen:


Duska wielkie dzięki za namiary na te oryginałki; kiedyś przymierzałam podróbki i były bardzo niewygodne więc myślałam, że wszystkie takie same. Dzisiaj znalazłam sklep Crocs w galerii i kupiłam, sa rewelacyjne.


Podajecie linki na klapki, które nie mają umocowania na pięcie, czy faktycznie nie ma ryzyka że się w takich klapkach może się coś stać.
_________________
calaviolina
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 10 Lip, 2012   

To cieszę się. Ja je uwielbiam i mam nadzieję, że i Tobie się będzie chodziło wygodnie i stabilnie. Cóż, diabeł, jak zawsze, siedzi w szczegółach :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 10 Sie, 2012   

Dopiszę jeszcze dwie rzeczy, które mi się przydały:
:arrow: woda termalna (super odświeżenie i orzeźwienie)
:arrow: suchy szampon (praktycznie każda firma kosmetyczna już do wprowadziła)
:)
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Pi 10 Sie, 2012   

Dla mnie niezastąpioną rzeczą w szpitalu był chwytak do podnoszenia, zdejmowania oddalonych rzeczy a nawet przydał się do zakładania majtek i skarpet :-D
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
alunia 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Doczya: 02 Cze 2012
Posty: 16
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 12 Sie, 2012   

Witam , jak wygląda taki chwytak i gdzie można go kupić lub zrobić
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 12 Sie, 2012   

alunia napisa/a:
Witam , jak wygląda taki chwytak i gdzie można go kupić lub zrobić

Wystarczy, że w google-grafika wpiszesz "chwytak" - dużo różnych modeli się pokaże :)

Gdzie kupić? praktycznie w każdym sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym albo w sklepie dla seniorów :)
 
     
alunia 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Doczya: 02 Cze 2012
Posty: 16
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 12 Sie, 2012   

Piszecie na temat super majtek -czy wiązania po obydwu stronach czy tylko po stronie operowanej. :oops: :oops:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.