Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: kinga
Sob 16 Mar, 2013
Endoproteza aktywnego człowieka
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 09 Pa, 2023   

od mojej pierwszej endo upłynęło 11 lat, od drugiej 6.

okazało się, że stałem się prekursorem w tej dziedzinie i w naszym gronie jest już czterech kolegów z endo aktywnie uprawiających sport, a w grudniu będzie szósty.

w sumie możemy wystawić całą drużynę siatkówki z endo.

w tym czasie w innych zespołach i młodszych kategoriach wiekowych (starszej jeszcze nie ma) pokazało się wielu zawodników z kapo i endo z powodzeniem grających.

przestało to już stanowić jakąś sensację i stało się codziennością.
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 09 Pa, 2023   

Brawo ! Brawo ! Brawissimo !!!
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
LaXiKk 
:)


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 26
Doczy: 21 Lut 2023
Posty: 45
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 11 Pa, 2023   

Super, bardzo mnie to cieszy że po operacji endoprotezy, która na pewno mnie w przyszłości czeka będę miał możliwość gry w siatkówkę :)
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Wto 17 Pa, 2023   

LaXiKk napisa/a:
Super, bardzo mnie to cieszy że po operacji endoprotezy, która na pewno mnie w przyszłości czeka będę miał możliwość gry w siatkówkę :)


Faajnie. Ale niestety to nie dla wszystkich realne. Każdy przypadek to indywidualna decyzja i możliwość???
[To że Idy marcowe nadeszły, nie oznacza że minęły..]
Nie chcę nikomu psuć humoru, ale dla mnie pozostaje spacer i pływanie.
I oby tak się stało. To nie jest niewiele. To bardzo dużo. Ocean.
Grałem w siatkówkę i dziś bym dołączył z entuzjazmem. Gdyby nie zagrożenie bezp.protez.
Ale już nie mam czasu na błąd. Będzie co będzie, ale niechciałbym być tym co do reopercji doprowadził bo chciał jeszcze sobie poskakać do piłki.
Bardzo się cieszę że odzywasz się Cyryl. Jesteś wzorem hartu i uporu.
No,cóż niektórzy sięgają niebios.
Ja pozostanę mrówką która chodzi. Potrzebni są przecież i herosi i mrówki :-)
 
     
Aiden7 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 22 Wrz 2023
Posty: 51
Skd: B-tów
Wysany: Wto 17 Pa, 2023   

Cyryl, janmar,

W zasadzie może ktoś z was opisać, lub pokierować do postu, gdzie najlepiej jest opisane codzienne życie z endo. Interesują mnie typy stawów jakie są, ograniczenia rotacji, ruchów, ryzyko ewentualnych urazów itp.?

Chciałbym po prostu wiedzieć co będę mógł ew. robić, jeśli staw wreszcie zawiedzie, i/lub jaką poduszkę finansową szykować jeśli lepsza endo wymaga jakichs dodatkowych nakładów w $.
 
     
Lee73 


Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczy: 15 Pa 2023
Posty: 29
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Sro 18 Pa, 2023   

Panowie kto z Was robił endo z przedniego dostępu, gdzie i czy zna ktoś obecne ceny? Jaka endo daje największe szanse na uprawianie sztuk walki bez kontaktowo albo z minimalnym kontaktem. Naturalnie najchętniej zrobiłbym kapoplastykę i najlepiej z przedniego dostępu....

Wiem, że z przedniego dostępu da się też zrobić kapoplastykę - czy wie ktoś z Was gdzie takim sposobem można to zrobić (Trójmiasto, Poznań, Warszawa, Szczecin - to najbardziej interesujące mnie lokalizacje)

Z racji, że zgodnie z poradami na forum nie zamierzam czekać zbyt długo z decyzją by nie pogłębiać dysfunkcji i osłabiać mięśni- zakładam niestety, że będę robił operację komercyjnie.... Ponoć w Carolinie MC w Warszawie mają spore doświadczenie w kapoplastyce jednak nie wiem z jakiego dostępu, kompletnie nie wiem nic o Medi Horizon Clinic w Warszawie - dr Andrzej Suwara - robią kapoplastykę i nic więcej nie wiem , Novum Ortopedia ze Szczecina robi przedni dostęp ponoć ale nie wiem czy kapoplastyke też i czy tym dostępem... Rehasport z Poznania - nie wiem kompletnie nic, znalazłem info że w Trójmieście Swissmed robią kapo, jednak nie wiem jaki dostęp i kto jest operatorem (na stronie jest lekarz z Carolina MC dr Jacek Laskowski, ale nie wiem czy on tam operuje)

Tu filmik z kapo z przedniego dostępu sprzed 2 lat https://www.youtube.com/watch?v=DG8cFS6lWv8 czyli skoro się da, to może i Polsce już ktoś robi ....

Czytałem ten wątek - i wiem że są tu niezłe sportowe harpagany (gratuluje sprawności) poza tym co niektórzy z Was mają kolegów po kapoplatychach - wspomożecie wiedzą w temacie?

Z ciekawości zadam pytanie czy wybralibyście kapo z innego dostępu niż przedni, czy wolelibyście endo z przedniego dostępu?
 
     
Lee73 


Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczy: 15 Pa 2023
Posty: 29
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Sro 18 Pa, 2023   

Lee73 napisa/a:
Panowie kto z Was robił endo z przedniego dostępu, gdzie i czy zna ktoś obecne ceny? Jaka endo daje największe szanse na uprawianie sztuk walki bez kontaktowo albo z minimalnym kontaktem. Naturalnie najchętniej zrobiłbym kapoplastykę i najlepiej z przedniego dostępu....

Wiem, że z przedniego dostępu da się też zrobić kapoplastykę - czy wie ktoś z Was gdzie takim sposobem można to zrobić (Trójmiasto, Poznań, Warszawa, Szczecin - to najbardziej interesujące mnie lokalizacje)

Z racji, że zgodnie z poradami na forum nie zamierzam czekać zbyt długo z decyzją by nie pogłębiać dysfunkcji i osłabiać mięśni- zakładam niestety, że będę robił operację komercyjnie.... Ponoć w Carolinie MC w Warszawie mają spore doświadczenie w kapoplastyce jednak nie wiem z jakiego dostępu, kompletnie nie wiem nic o Medi Horizon Clinic w Warszawie - dr Andrzej Suwara - robią kapoplastykę i nic więcej nie wiem , Novum Ortopedia ze Szczecina robi przedni dostęp ponoć ale nie wiem czy kapoplastyke też i czy tym dostępem... Rehasport z Poznania - nie wiem kompletnie nic, znalazłem info że w Trójmieście Swissmed robią kapo, jednak nie wiem jaki dostęp i kto jest operatorem (na stronie jest lekarz z Carolina MC dr Jacek Laskowski, ale nie wiem czy on tam operuje)

Tu filmik z kapo z przedniego dostępu sprzed 2 lat https://www.youtube.com/watch?v=DG8cFS6lWv8 czyli skoro się da, to może i Polsce już ktoś robi ....

Czytałem ten wątek - i wiem że są tu niezłe sportowe harpagany (gratuluje sprawności) poza tym co niektórzy z Was mają kolegów po kapoplatychach - wspomożecie wiedzą w temacie?

Z ciekawości zadam pytanie czy wybralibyście kapo z innego dostępu niż przedni, czy wolelibyście endo z przedniego dostępu?


EDIT
Właśnie wykonałem telefony do:

Swissmed w Gdańsku (tam korzystając z obiektu podobno operuje Carolina MC) - czekam na info o możliwości kapoplastyki przez przedni dostęp i kto może być operatorem w Gdańsku - nie ukrywam, że chciałbym by była możliwość aby w Gdańsku robił to dr Jacek Laskowski. mają oddzwonić ze szczegółami jak coś to podam tu to czego się dowiem
Terść maila z Carolina MC:
Cytat:
"Zgodnie z wytycznymi dr McMinna kapoplastykę w Europie wykonuje się tylko z dostępu tylno-bocznego. Doktor Laskowski stosuje się do wytycznych, w związku z czym nie robi tej operacji z dostępu przedniego."


Medi Horizon Clinic - tam operatorem jest dr Andrzej Suwara (czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym lekarzem w temacie endo lub tym bardziej kapo? ) Z informacji jakie uzyskałem przez telefon dowiedziałem się, że jak najbardziej wykonują kapo przez przedni dostęp jednak wszelkie szczegóły dopiero na konsultacji z doktorem ... cena w przedziale 20-30 tys zł.

Rehasport (Poznań) - ponoć wykonują kapo - dostęp dopiero po konsultacji bo pani koordynator nie wie (dziwne no ale) koszt około 50 tyś zł - operatorzy kapoplatyki to dr Woźniak, dr Owczarski, dr Naczk

Novum Ortopedia (Szczecin) nie wykonują kapo tylko alloplastyka - koszt od 26 tyś terminy ok 3-4 tyg. ustalane na konsultacji

CM Gamma (Warszawa) - robią kapolastykę czekam na więcej wiadomości operator najlepszy chyba dr Szyszka. Czekam też na wiadomość priv od użytkownika forum, który przeszedł tam kapo

Jeśli ktoś wie więcej proszę o podzielenie się wiedzą :)

EDIT
dla nowych osób z bólami biodra/er fajny art przybliżający tematykę https://nowaortopedia.pl/zabiegi-operacje/operacje-biodra/endoprotezoplastyka-stawu-biodrowego
Ostatnio zmieniony przez Lee73 Czw 19 Pa, 2023, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Sro 18 Pa, 2023   

Aiden7 napisa/a:
Cyryl, janmar,

W zasadzie może ktoś z was opisać, lub pokierować do postu, gdzie najlepiej jest opisane codzienne życie z endo. Interesują mnie typy stawów jakie są, ograniczenia rotacji, ruchów, ryzyko ewentualnych urazów itp.?

Chciałbym po prostu wiedzieć co będę mógł ew. robić, jeśli staw wreszcie zawiedzie, i/lub jaką poduszkę finansową szykować jeśli lepsza endo wymaga jakichs dodatkowych nakładów w $.



Codzienne życie opisane w jednym poście? Chciałbym to umieć zrobić :-D

Generalizując to niczym się nie różni od życia Zdrowego człowieka.
Znika przyczyna operacji.Wskazane jest nieszukanie wypadków .
Jedni sprawni ,młodzi ,sportowcy etc. uzyskują lepszą formę inni w zależności od swoich chorób towarzyszących, zawansowanego wieku ,lenistwa lub braku rozsądku mają gorszą.
Ale zawsze jest to w naszych rękach.
Lekarz zrobi swoje,lecz ,żyć za nas nie będzie.
Na ogół to nie typ, rodzaj protezy decyduje o reoperacji. Przyczyną zwykle jest ryzykowne zachowanie, pech, wypadek lub stan naszego organizmu.
Waga ciała,mięśnie i ogólny dobrostan tworzą szansę na b.długie życie z endo.
Jeżeli nie ulegniemy np. wypadkowi, to mamy przeszło 90 procent na 15 do co najmniej 25 lat spokoju.
Nikt dziś nie powie ile za dwadziescia lat takie reoperacje będą kosztować.
Nie ma czegoś takiego jak "lepsze" Endo.
Uważałbym na niesprawdzowne nowości, Firmy nieobecne na naszym rynku,posiadanie zestawów reoperacyjnych, części,Kierowanie się dostępami,wielkością blizny etc.to jest sprawa lekarza.
Operacja to około dwóch godz, blizna jest w majtkach, 1cm mniejsza czy większa....daj sobie spokój.
 
     
Aiden7 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 22 Wrz 2023
Posty: 51
Skd: B-tów
Wysany: Sro 18 Pa, 2023   

janmar,

Broń boże nie chodzi mi o życie, a raczej o kwestie sportowe i niecodzinne właśnie. Zmiany, których człowiek sie np. nie spodziewa.

Po artroskopii jest np. organiczenie zgięcia biodra, po endo pewnie też kolana do klatki piersiowej nie dognę. Generalnie obecnie mogę się jeszcze oszukać i wyjść biodrem w odwodzeniu, rozciągając torebkę stawową, ale nie wiem jak jest z endo.

Pytam, bo różne sporty mają różną specyfikę, chciałbym też wiedzieć jakie są potem możliwości.

Po Artroskopii np. nie spodziewałem się, że będzie miało to tak znaczący wpływ na np. martwy ciąg, przysiad, siedzenia za kierownicą czy w zwykłym fotelu.

Obecnie głównie uprawiam wspinaczkę sportową i bouldering (odmiana wspinaczki), czy z endo skakanie wchodzi w grę? Upadki z wysokości czy raczej kategorycznie jest to zakazane?

Codzienność można zaakceptować, gorzej z tym z czego trzeba zrezygnować.

PS. Pytam, bo czeka mnie wizyta, w sumie nie wiem czego się spodziewać obecnie na kontrolnej, więc wolę się przygotować by być w stanie zadać też kluczowe pytania lekarzowi.

Lee73,

Artromedical, Konrad Malinowski. Przyjmuje chyba w kilku lokalizacjach - Wrocław, Bełchatów, Warszawa.

Kiedyś operował w Piotrkowie Tryb. Nie wiem czy tylko tam, bo mi tam było najbliżej. Nie wiem jak z kapoplastyką, bo robiłem atroskopię, ale lekarz wzorowy - warto zapytać.
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Czw 19 Pa, 2023   

Aiden7 napisa/a:
janmar,

Broń boże nie chodzi mi o życie, a raczej o kwestie sportowe i niecodzinne właśnie. Zmiany, których człowiek sie np. nie spodziewa.

Po artroskopii jest np. organiczenie zgięcia biodra, po endo pewnie też kolana do klatki piersiowej nie dognę. Generalnie obecnie mogę się jeszcze oszukać i wyjść biodrem w odwodzeniu, rozciągając torebkę stawową, ale nie wiem jak jest z endo.

Pytam, bo różne sporty mają różną specyfikę, chciałbym też wiedzieć jakie są potem możliwości.

Po Artroskopii np. nie spodziewałem się, że będzie miało to tak znaczący wpływ na np. martwy ciąg, przysiad, siedzenia za kierownicą czy w zwykłym fotelu.

Obecnie głównie uprawiam wspinaczkę sportową i bouldering (odmiana wspinaczki), czy z endo skakanie wchodzi w grę? Upadki z wysokości czy raczej kategorycznie jest to zakazane?

Codzienność można zaakceptować, gorzej z tym z czego trzeba zrezygnować.

PS. Pytam, bo czeka mnie wizyta, w sumie nie wiem czego się spodziewać obecnie na kontrolnej, więc wolę się przygotować by być w stanie zadać też kluczowe pytania lekarzowi.

Lee73,

Artromedical, Konrad Malinowski. Przyjmuje chyba w kilku lokalizacjach - Wrocław, Bełchatów, Warszawa.

Kiedyś operował w Piotrkowie Tryb. Nie wiem czy tylko tam, bo mi tam było najbliżej. Nie wiem jak z kapoplastyką, bo robiłem atroskopię, ale lekarz wzorowy - warto zapytać.




Rezygnując z czegoś ,otrzymujesz coś innego .Do niczego nie jesteś przyszyty :-)
Tu nie ma co żyć w przyszłości..przecież nieznanej i nieprzewidywalnej.
Jest tylko terażniejszość i na niej się skupiam.Co bedzie dowiem się w swoim czasie.Natomiast dziś przyjmij do wiadomości że nie jesteś i nie będziesz,a może nigdy nie byłeś,predystynowany do sportów które wymieniasz.
Są one b.niebezpieczne dla każdego zdrowego człowieka.Nie są i nie będą normalnymi zachowaniami.Pytasz"czy z endo skakanie wchodzi w grę? Upadki z wysokości czy raczej kategorycznie jest to zakazane?"

Wybacz,ale upadek z wysokości?
Najpierw się podlecz proponuję [ ani to łatwe ani szybkie ]a potem ,potem się zastanów innej drogi nie ma.Nie ma tu co kombinować ,do roboty.
Pozdrawiam serdecznie.
 
     
Lee73 


Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczy: 15 Pa 2023
Posty: 29
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Czw 19 Pa, 2023   

Aiden7 napisa/a:


Lee73,

Artromedical, Konrad Malinowski. Przyjmuje chyba w kilku lokalizacjach - Wrocław, Bełchatów, Warszawa.

Kiedyś operował w Piotrkowie Tryb. Nie wiem czy tylko tam, bo mi tam było najbliżej. Nie wiem jak z kapoplastyką, bo robiłem atroskopię, ale lekarz wzorowy - warto zapytać.


jak możesz sprawdzić na podst. moich postów sam szukam kapoplastyki bo ponoć ona daje największe szanse na uprawianie sportów w tym także tych high impact. Niestety nie wszędzie to oferują a termin na na nfz to kolejny ciężki temat. Artroskopia już została mi wybita z głowy (strata czasu, kasy, niepotrzebne cierpienie). Z racji że kapo wykonuje się z dostępu tylno bocznego (info z Carolina MC: Zgodnie z wytycznymi dr McMinna kapoplastykę w Europie wykonuje się tylko z dostępu tylno-bocznego.) pod rozwagę biorę alloplastykę z dostępu przedniego. Szukam info w temacie protez dwumobilnych inaczej bipolarnych....

Ciekawe co zamontowali Cyrylowi - bo jego wygibasy mnie zadziwiają - czekam może odpisze niestety w chwili obecnej nie mogę wysyłać PW
 
     
Aiden7 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 22 Wrz 2023
Posty: 51
Skd: B-tów
Wysany: Czw 19 Pa, 2023   

Lee73,

Daj znać jakbyś uzyskał wiadomość o Cyrylu. :)
 
     
szelma89 


Status: Endo x 1
Doczya: 10 Lut 2023
Posty: 10
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 20 Pa, 2023   

Doktor Konrad Malinowski polecił mi doktora Bogdana Naszkiewicza do operacji endoprotezy biodra. Przyjmuje niestety jak dla mnie na końcu świata (Jasło) ale jest to niesamowicie spokojny i kompetentny lekarz. Ma swój gabinet gdzie również wykonuje operacje prywatnie (z tego co pamiętam nie tylko endo biodra).
Ja jestem tydzień po zabiegu wstawienia endo z dostępu przedniego. Ze względu na poprzednie operacje i spore zwyrodnienie stawu biodrowego byłam operowana przez niego w szpitalu w Nisku na NFZ. Czuję się bardzo dobrze, nic oprócz mięśni (trochę ciągną, ponieważ lewa noga była krótsza o ok. 4,5cm) mnie nie boli. Noga w 3 dobie od biodra do kolana trochę spuchła, nic więcej, żadnych zasinień, rana leczy się bardzo ładnie. Nie jestem jeszcze w stanie podnieść nogi z pozycji leżącej do góry ale to pewnie kwestia czasu i rehabilitacji.
Doktor powiedział mi, że nie muszę się przejmować zasadą nie zginania nogi w biodrze na 90 stopni ale na razie podchodzę do tego ostrożnie:) Nie uważam jednak, że to działa w każdym przypadku.
Bardzo polecam i doktora Naszkiewicza i szpital w Nisku.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Nie 22 Pa, 2023   

Lee73 napisa/a:
Lee73 napisa/a:
Panowie kto z Was robił endo z przedniego dostępu, gdzie i czy zna ktoś obecne ceny? Jaka endo daje największe szanse na uprawianie sztuk walki bez kontaktowo albo z minimalnym kontaktem. Naturalnie najchętniej zrobiłbym kapoplastykę i najlepiej z przedniego dostępu....

Wiem, że z przedniego dostępu da się też zrobić kapoplastykę - czy wie ktoś z Was gdzie takim sposobem można to zrobić (Trójmiasto, Poznań, Warszawa, Szczecin - to najbardziej interesujące mnie lokalizacje)

Z racji, że zgodnie z poradami na forum nie zamierzam czekać zbyt długo z decyzją by nie pogłębiać dysfunkcji i osłabiać mięśni- zakładam niestety, że będę robił operację komercyjnie.... Ponoć w Carolinie MC w Warszawie mają spore doświadczenie w kapoplastyce jednak nie wiem z jakiego dostępu, kompletnie nie wiem nic o Medi Horizon Clinic w Warszawie - dr Andrzej Suwara - robią kapoplastykę i nic więcej nie wiem , Novum Ortopedia ze Szczecina robi przedni dostęp ponoć ale nie wiem czy kapoplastyke też i czy tym dostępem... Rehasport z Poznania - nie wiem kompletnie nic, znalazłem info że w Trójmieście Swissmed robią kapo, jednak nie wiem jaki dostęp i kto jest operatorem (na stronie jest lekarz z Carolina MC dr Jacek Laskowski, ale nie wiem czy on tam operuje)

Tu filmik z kapo z przedniego dostępu sprzed 2 lat https://www.youtube.com/watch?v=DG8cFS6lWv8 czyli skoro się da, to może i Polsce już ktoś robi ....

Czytałem ten wątek - i wiem że są tu niezłe sportowe harpagany (gratuluje sprawności) poza tym co niektórzy z Was mają kolegów po kapoplatychach - wspomożecie wiedzą w temacie?

Z ciekawości zadam pytanie czy wybralibyście kapo z innego dostępu niż przedni, czy wolelibyście endo z przedniego dostępu?


EDIT
Właśnie wykonałem telefony do:

Swissmed w Gdańsku (tam korzystając z obiektu podobno operuje Carolina MC) - czekam na info o możliwości kapoplastyki przez przedni dostęp i kto może być operatorem w Gdańsku - nie ukrywam, że chciałbym by była możliwość aby w Gdańsku robił to dr Jacek Laskowski. mają oddzwonić ze szczegółami jak coś to podam tu to czego się dowiem
Terść maila z Carolina MC:
Cytat:
"Zgodnie z wytycznymi dr McMinna kapoplastykę w Europie wykonuje się tylko z dostępu tylno-bocznego. Doktor Laskowski stosuje się do wytycznych, w związku z czym nie robi tej operacji z dostępu przedniego."


Medi Horizon Clinic - tam operatorem jest dr Andrzej Suwara (czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym lekarzem w temacie endo lub tym bardziej kapo? ) Z informacji jakie uzyskałem przez telefon dowiedziałem się, że jak najbardziej wykonują kapo przez przedni dostęp jednak wszelkie szczegóły dopiero na konsultacji z doktorem ... cena w przedziale 20-30 tys zł.

Rehasport (Poznań) - ponoć wykonują kapo - dostęp dopiero po konsultacji bo pani koordynator nie wie (dziwne no ale) koszt około 50 tyś zł - operatorzy kapoplatyki to dr Woźniak, dr Owczarski, dr Naczk

Novum Ortopedia (Szczecin) nie wykonują kapo tylko alloplastyka - koszt od 26 tyś terminy ok 3-4 tyg. ustalane na konsultacji

CM Gamma (Warszawa) - robią kapolastykę czekam na więcej wiadomości operator najlepszy chyba dr Szyszka. Czekam też na wiadomość priv od użytkownika forum, który przeszedł tam kapo

Jeśli ktoś wie więcej proszę o podzielenie się wiedzą :)

EDIT
dla nowych osób z bólami biodra/er fajny art przybliżający tematykę https://nowaortopedia.pl/zabiegi-operacje/operacje-biodra/endoprotezoplastyka-stawu-biodrowego


Mojego kolegę operował Szyszka w Gamma. Szczerze nie polecam, założył mu kapo, po roku musiał wyciągać i zakładać endo. Z endo tez jest nie ciekawie, 6 miesięcy po operacji doszło do zwichnięcia. Jego historia jest na forum.
 
     
Lee73 


Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczy: 15 Pa 2023
Posty: 29
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Pon 23 Pa, 2023   

Witek83 napisa/a:


Mojego kolegę operował Szyszka w Gamma. Szczerze nie polecam, założył mu kapo, po roku musiał wyciągać i zakładać endo. Z endo tez jest nie ciekawie, 6 miesięcy po operacji doszło do zwichnięcia. Jego historia jest na forum.


Zgodnie z Twoją radą z innego wątku kapo odpada - zbyt wiele możliwości żeby poszło coś nie tak, a do tego dostęp tylko-boczny, który nie jest tak bezinwazyjny jak daa. Sam z resztą wspominałeś, że z endo zwłaszcza przez daa daje niewiele odbiegające możliwości od kapo :) Wybieram się na konsultacje do novum ortopedia w Szczecinie dr Kominiak.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.