Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak przygotować dom na powrót ze szpitala ?
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sob 22 Wrz, 2018   

lwie serce napisa/a:
Jak masz prysznic z brodzikiem to możesz ustawić taboret i wtedy myć głowę


A jak ma się wannę, to można zainwestować w rodzaj ławeczki, którą się na nią nakłada. Sprawdza się bardzo dobrze.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sob 22 Wrz, 2018   

U mnie z takim myciem głowy - pochylając się w przód lub w tył też był niestety problem:(. Kręgosłup też mam zajęty. A siedzenie na stołku pod prysznicem nie wchodziło w grę, bo było tam za mało miejsca:) Dlatego rozdzielenie u mnie mycia głowy i ciała to duże ułatwienie w moim przypadku. Przynajmniej na początku po zabiegu. Później już wszytko przebiegało "normalnie". :mrgreen:
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 22 Wrz, 2018   

ja mam inne zdanie, oczywiście nie dla wszystkich.
każde przystosowanie domu do specjalnego traktowania siebie - rozleniwia.

pamiętajmy, że okres pooperacyjny jest przejściowym do normalnego funkcjonowania. im będzie krótszy tym lepiej.

przyzwyczajenie się, zaakceptowanie mniejszej sprawności nie dopinguje do wysiłku na rzecz powrotu do sprawności.

w Lubaniu, gdzie mnie operowano toalety były jedne na piętrze, jak za Barei, ale (jak później stwierdziłem) takie ich umieszczenie zmuszało do spacerów.
 
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sob 22 Wrz, 2018   

Ja to czasem myślę, że jesteś Cyrylu jakimś nadczłowiekiem :lol:
Przeczytałam Twoją historię, widziałam jak w wielu wątkach pisałeś o swoim powrocie do sprawności, ćwiczeniach... ja mam do operacji ponad miesiąc a przemeblowanie chałupy już zrobiłam ;) . Oczywiście, że okres pooperacyjny jest czasem przejściowym, ale myślę, że wszelkie udogodnienia pomogą go łatwiej przejść. Ja np.zanim przeczytałam na bioderku nie wiedziałam, że po operacjach bioder stosuje się nakładki na wc. I pamiętam jak bolało mnie biodro kiedy zginałam się żeby skorzystać z toalety.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 22 Wrz, 2018   

Każdy sobie radzi jak umie pewne rzeczy są problematyczne po operacji. Jeżeli można sobie życie ułatwić po operacji - to nie ma to nic wspólnego z lenistwem. Ja nie przystosowywałam w domu niczego. Z tej przyczyny że nie wiedziałam. Teraz na pewno bym tak zrobiła. Po prostu ułatwiła bym sobie pewne sprawy zamiast się męczyć i kombinować - jak przysłowiowy Koń pod górę ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.