Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Diagnoza: leczenie tylko operacyjne - DLACZEGO OPEROWAĆ SIĘ?
gosia 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Sie 2009
Posty: 2
Wysany: Sob 22 Sie, 2009   

witam ,jestem tu nowa tzn dopiero co zarejestrowałam się ,ale posty na forum czytam juz od jakiegoś czasu . Mam problem w określeniu stanu moich bioder ...
We wczesnym dzieciństwie miałam je nastawiane ,wsadzone w gips na kilka m-cy ,pozniej długo poduszka rozwierająca stawy na boki (ponoć męczyłam się trochę ),poźniej kilka lat opieki ortopedy ,ale w wieku nastu lat nie odczuwałam żadnego bólu .Niestety obecnie mając
45 lat bóle bardzo nasiliły się (pewnie do tego przyczyniła się obecna waga ).Mieszkam obecnie w małym mieście ze słabym dostępem do opieki lekarskiej (trudno nawet o podstawowe badania ) ,lekarze nie mówią jednoznacznie jak na prawdę wygląda moja sytuacja .Ja również nie jestem wytrwała w tych wizytach (niecierpliwość mnie ogarnia w tych dłuuugich kolejkach do lekarza ) jak tylko trochę zaleczę moje bóle zabiegami rehabilitacyjnymi co jakis czas ,to poźniej trudno mi znowu wybrac się do lekarza ,bo wiadomo jaka kolejność : internista , błagania o RTG , następnie jak dobrze pójdzie to skierowanie do ortopedy ,ale to tak nie zawsze ....
Dlatego mam prośbę o to ,aby ktoś z forumowiczów (wiem ,że macie już sporą wiedzę i doświadczenie z własnego przykładu ) spojrzał na moje zdjęcie rtg stawów i wypowiedział sie czy z nimi tak żle ,jak z moim samopoczuciem (ból , nie wystepujący ciągle ,ale najczęściej przed snem ) .Wklejam link do zdjęcia i z góry dziękuję i przepraszam za nietypową prośbę http://wt02.wrzuc.to/obra...biodrowe_MG.JPG
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 22 Sie, 2009   

Witaj Gosiu na naszym forum!
Ja też jestem z małej miejscowości i wiem, jak trudno w takich miejscach leczyć się. Skoro czekanie tak Cię męczy to umów się koniecznie do prof. Czubaka prywatnie.
My osoby z małych miasteczek często musimy tracić wiele miesięcy cennego czasu zanim trafimy do lekarzy, którzy pokierują konkretnie naszym leczeniem.
Często ten czas decyduje o stanie naszych bioderek. Zamiast błąkać się po lekarzach pojedź od razu do wybitnego specjalisty, który napewno Ci pomoże i pokieruje leczeniem.
Co do zdjęcia RTG-nie znam się na tym ale...widać że bioderko nie jest zdrowe i radzę Ci aby to zdjęcie ocenił lekarz specjalista. Tylko wtedy ocena będzie prawdziwa. Samo RTG to nie wszystko - do oceny stanu pacjenta lekarz musi pacjenta zbadać, sprawdzić zakres ruchów, sprawność, może dodatkowo wykonać USG.
Dlatego moja rada - jak najszybciej umów się na wizytę u naprawdę dobrego ortopedy od bioder, szczególnie polecam Prof. Czubaka ( namiary w dz.kontakty do lekarzy ) Naprawdę warto być pewnym właściwej diagnozy i znać zdanie dobrych specjalistów.
Im szybciej zostaniesz zdiagnozowana tym lepiej dla Twojego zdrowia. Głowa do góry i działaj !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
gosia 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Sie 2009
Posty: 2
  Wysany: Sob 22 Sie, 2009   

Dziękuję Aga za miłe przyjęcie na forum i szybkie odpisanie na mój post :-)
Postaram się znaleźć namiary do tego specjalisty ,póki co mam niebawem wizytę u ortopedy na miejscu .Dotychczas zabiegi rehabilitacyjne pomagały mi na jakiś czas , przyznam szczerze ,ze gdyby specjalista wydał werdykt ,ze operacja .. to nie wiem czy bym się tak szybko zdecydowała (strach ! ) . Mam nadzieje ,że nie jest tak żle , że trochę się podreperuję i jakoś może uda mi się uniknąć drastycznych działań . Z moją operacją na woreczek zółciowy też tak było zwlekałam do czasu ,aż lekarze postraszyli mnie pęknieciem to poszłam szybko ,bez marudzenia ,taka już moja natura (okropna ,ale jestem cykor )...
Na razie muszę dokładnie zaznajomić się z tym forum ,dokładnie wszystko przeczytać , a czasu nie mam zbyt wiele w chwili obecnej . Dziękuję i pozdrawiam .
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 22 Sie, 2009   

gosia napisa/a:
Dlatego mam prośbę o to ,aby ktoś z forumowiczów (wiem ,że macie już sporą wiedzę i doświadczenie z własnego przykładu ) spojrzał na moje zdjęcie rtg stawów i wypowiedział sie czy z nimi tak żle ,jak z moim samopoczuciem (ból , nie wystepujący ciągle ,ale najczęściej przed snem ) .Wklejam link do zdjęcia i z góry dziękuję i przepraszam za nietypową prośbę http://wt02.wrzuc.to/obra...biodrowe_MG.JPG


Gosiu, nikt z Forumowiczów nie pomoże Ci w tej kwestii. To pytanie/prośbę powinnaś skierować wyłącznie do lekarza specjalisty.
Nie zwlekaj z decyzją. Odwlekanie w czasie tak istotnych kwestii jak zadbanie o własne zdrowie zwykle bywa kiepskie w skutkach - wiem co mówię :-)
Pozdrawiam Cię i zapraszam do dokładnego przeszperania forum - znajdziesz tu mnóstwo ciekawych dla Ciebie informacji.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   

Dziś nasza koleżanka Mała_Klara zamieściła wyjątkowo ważny post w dziale osteotomia - ważny dla wielu osób nie tylko zainteresowanych osteotomią - myślę, że może pomóc osobom kwalifikującym się do wszystkich typów operacji.
Dlatego kopiuję ten post napisany prosto z serca dla wszystkich wahających się nad rozpocząciem leczenia :

Mała_Klara pisze:
" Cieszę się, że powstała strona, na której mogłam dowiedzieć się, że jest w ogóle operacja ratująca stawy biodrowe bez konieczności montowania protezy. Nigdzie indziej nie dowiedziałabym się o tym i nie miała szansy sprawdzić czy i ja się kwalifikuję do tego zabiegu. Dzięki forum i dziale Osteotomia wg Ganza teraz wiem więcej, wiem już też ,że moje biodra są za bardzo zniszczone, żeby mogły być "ratowane" tą metoda Bardzo, bardzo żałuję, ale przynajmniej inni mają szansę. Mam nadzieję, że ta strona, forum będzie pomagać coraz większej ilości osób takim jak ja... Może inni, będa mogli mieć osteotomię Ganza, ale wiem jedno, nie ma co czekać i zwlekać. Jeśli ma się chore biodra, to one same nie wyzdrowieją! Dopiero teraz pojęłam,że gdybym zadziałała szybciej, może nie musiałabym mieć teraz protezy... może wystarczyłyby 3 śrubki... Także prosze innych, takich jak ja, których boli ale czekają na cud - nie czekajcie!!!! To najgorsze co można robić! Czekać! Idzcie i próbujcie, szukajcie rozwiązania, pomóżcie sobie. Ja zrobiłam to za późno... "
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sob 30 Sty, 2010   

Witam, miałam teraz komisje w ZUS i lekarz ortopeda zdziwił się strasznie że na operację u mnie za wcześnie i że jestem za młoda...ja mu mówię że mnie ciągle boli i rwie w pachwinie, że nie mogę spać..a on twierdzi że na moim miejscu by czekał z operacją i nigdy w życiu się nie zgodził w moim wieku...jestem w lekkim szoku..bo pierwszy raz słyszę taką opinię od lekarza...wszyscy mi mówią że kwalifikuje się już do operacji -do endo lub jak powiedział Prof Czubak na Ganza więc nie rozumiem o co chodzi..przecież ja wiem sama najlepiej jak się czuje i co mi dolega..skoro nie mogę spać a osteotomia może mi uratować biodro i pozbawić bólu..a od tego nie zamyka drogi na endo w przyszłości więc.. :roll:
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 30 Sty, 2010   

Ireno - powiem krótko - albo słuchasz ortopedów z ZUS - u, którzy każą Ci czekać w bólu, albo słuchasz wybitnego Profesora - autorytetu w swojej specjalizacji.
Wybór należy do Ciebie, ja nie miałabym cienia wątpliwości i go nie miałam.
Żyjąc bez bólu od czasu operacji wiem, że to była słuszna decyzja oddać się w najlepsze możliwe ręce do operowania !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 30 Sty, 2010   

Całym sercem podpisuje się pod postem Agi W ja również nie miałam wątpliwości czy oddać się w ręce Prof gdyby trzeba było operować 2 biodro nie zawachała bym się ponownie oddać w ręce Prof. Dzięki niemu chodzę bez bólu. I nigdy w życiu nie jestem w stanie mu się odwdzięczyć za to co dla mnie zrobił.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
astrala3 
sprawnym być...
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 14 Pa 2009
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Nie 31 Sty, 2010   

Bardzo trudno zdecydować sie na operacje, zwłaszcza tę dotyczacą stawów biodrowych. Przeciez to najsilniejsze nasze stawy, najwazniejsze, wszak to one "decyduja" czy jestesmy sprawni czy nie. Czy będziemy się przemieszczać w przestrzeni, czy tylko obserwowac, jak przestrzeń przez nas przenika bez naszego udziału, lub jezcze gorzej: wyrzuceni poza nią!
Ale przychodzi taki moment, że decyzja jest podejmowana natychmiast! Ja tak miałam:ból był taki, że postanowiłam: albo operacja, albo eutanazja!
Lekarz pierwszego kontaktu zareagował na to: "haaahaha, w Polsce nie przeprowadza się eutanazji"-a ja na to, że eutanazję to sama sobie przeprowadze, chodzi mi o operację, jak na teraz, bo tego to sama nie zrobię!
No i dzięki takiej postawie dostałam skierowanie, a specjalistę to sobie sama mnamierzyłam, w POLSAT- ZDROWIE I URODA- był taki program jeszcze w
2007. Tam poznałam NASZEGO WSPANIAŁEGO PROFESORA JAROSŁAWA CZUBAKA I JEGO CUDOWNĄ METODĘ - OSTEOTOMIĘ GANZA. Reszte załatwiłam przez internet, (czyli kontakt, adres itp). To było w pazdzierniku 2007, a na 20 marca 2008 miałam termin do szpitala w Otwocku. Taką siłę ma nasza determinacja, oczywiście, jezeli jest zgodna z planami "u góry".Kto tkwi w tematach z P . Colho, to wie o czym mówię.
_________________
"Nie ma tragedii, jest tylko nieuniknione. Wszystko ma swój sens."-P.Coelho
 
     
danka 

Bioderkus!!!




Status: Przed
Doczya: 03 Lut 2010
Posty: 209
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Witam ponownie!
Codziennie czytam Wasze opinie i doświadczenia od początku istnienia Forum,no i dzisiaj dotarłam na tę stronkę.Szukałam odpowiedzi,czy lepiej wcześniej,czy później decydować się na operację.Już mi odpowiedzieliście,wcześniej.A moja lekarka rodzinna radziła mi,żeby jak najpóźniej,bo nie ma to,jak własne biodro,najlepiej "nie ruszać"! Boże,jak dobrze,że jesteście...
_________________
Budowałem na piasku,zawaliło się.Budowałem na skale,zawaliło się.Teraz budować zacznę od dymu z komina...Staff.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

danka napisa/a:
A moja lekarka rodzinna radziła mi,żeby jak najpóźniej,bo nie ma to,jak własne biodro,najlepiej "nie ruszać"!

Lekarka rodzinna to lekarka rodzinna; ona nie jest specjalistą w dziedzinie ortopedii :-|
Szkoda, że przy okazji nie pomyślała iż środki p/bólowe uszkadzają narządy wewnętrzne :-| Nie wspomnę już o innych aspektach. Jeśli zabieg jest konieczny !!! to trzeba do niego przystąpić jak najszybciej :)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

Wiadomo, że najkorzystniej jest jak najdłużej funkcjonować na swoich bioderkach, ale to nie oznacza, że trzeba tym samym jak najpóźniej poddać się operacji. Niestety w wielu przypadkach im później tym gorzej, bo zastaje się spustoszenie w stawach i czasem zwyczajnie nie wiadomo za co się w nich wziąć :-/ A lekarz rodzinnych niech nie zgrywa bohatera i zajmuje się swoją działką.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
danka 

Bioderkus!!!




Status: Przed
Doczya: 03 Lut 2010
Posty: 209
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

No właśnie a ja jej uwierzyłam.Ostatnio przepisała mi NOAX uno 100mg,który pomagał mi,w miarę skutecznie,tylko przez 4 noce.O samopoczuciu porannym-potabletkowym, wolę nie pisać.Co prawda dała mi skierowanie do ortopedy,ale mam termin w Raciborskim szpitalu na 29czerwca.Nic z tego! Po tym,co dzisiaj przeczytałam,od poniedziałku biorę sprawy w swoje ręce.No i podstawa: pójdę wreszcie zrobić te zdjęcia.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
A zresztą w Raciborzu i tak nie ma prawdziwych specjalistów ortopedów :-(
Na razie mam pustkę w głowie " w tym temacie",ale do poniedziałku się pozbieram!
_________________
Budowałem na piasku,zawaliło się.Budowałem na skale,zawaliło się.Teraz budować zacznę od dymu z komina...Staff.
Ostatnio zmieniony przez Jowi Pi 05 Lut, 2010, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

zasuwaj robić te rtg i na konsultację do dobrego ortopedy - najgorsze to żyć źle, albo żyć w niepewności, albo nie żyć wcale, bo co to za życie, co życie przypomina.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 05 Lut, 2010   

danka napisa/a:
.A moja lekarka rodzinna radziła mi,żeby jak najpóźniej,bo nie ma to,jak własne biodro..

Mnie też tak radzili i zupełnie zdruzgotałam sobie kręgosłup. Ponadto zamiast endoprotez zaproponował mi lekarz inne rozwiązanie i skutki są opłakane. Szukaj mądrego lekarza, który rozważy wszystkie za i przeciw. Powodzenia ;-)
_________________

 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.