Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 29 Mar, 2010
nasz BIODERKOWY "DZIENNIK Z REMONTU"
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 20 Sie, 2009   

Jowi są takie specjalne gumy na kule nie takie standardowe jakie masz w momencie zakupu kul te są podwójne. tzn wyglądają jak normalne gumy ale po zdjęciu nakładki pod spodem masz kolce, Nadają się na plaże piach i na ślizkie powieszchnie ponieważ wbijają się w podłoże i kule są stabilniejsze sama takie mam super sprawa jak ściągam nakładke mam kolce a po założeniu nakładki mam normalne gumy. w zależności od potrzeby mówiłam o nich Katji podczas jej wojaży po górach, chyba

miała pecha bo nie mogła ich dostać.
A wiem że w sklepach medycznych są zapytaj sprzedawce o te gumy koszt około 6 zł za parę.

Niestety nie posiadam aparatu cyfrowego ale pomolestuje koleżankę jak będę mogła pożyczyć aparat zrobie zdjęcie w wrzuce na forum
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 20 Sie, 2009   

Bonia napisa/a:
Jowi są takie specjalne gumy na kule nie takie standardowe jakie masz w momencie zakupu kul te są podwójne. tzn wyglądają jak normalne gumy ale po zdjęciu nakładki pod spodem masz kolce, Nadają się na plaże piach i na ślizkie powieszchnie ponieważ wbijają się w podłoże i kule są stabilniejsze sama takie mam super sprawa jak ściągam nakładke mam kolce a po założeniu nakładki mam normalne gumy. w zależności od potrzeby mówiłam o nich Katji podczas jej wojaży po górach, chyba


O dziękuję Bonia za informacje, na pewno popytam w sklepach medycznych:)

Bonia napisa/a:
Niestety nie posiadam aparatu cyfrowego ale pomolestuje koleżankę jak będę mogła pożyczyć aparat zrobie zdjęcie w wrzuce na forum


Na życzenie:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 20 Sie, 2009   

Właśnie o takie gumy chodzi
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 21 Sie, 2009   

Prośba do moderatorki działu o zamieszczanie "kulo-kolców" z opisem i fotką w temacie "Przydatne gadżety". Dzięki :-)
Admin.
 
     
Ania 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 02 Lip 2009
Posty: 17
Wysany: Sro 02 Wrz, 2009   

Na wakacje nad morze byłam prawie 2 miesiacach po Ganzie :-) Oczywiście kule zapadaja sie w piasku, przez co nie spełnieją chyba swojej roli tak jak należy. Bardzo dobrze chodzi sie nad samym morzem, tam gdzie dosieraja fale bo jest twardsze podłoże, oczywiście gdy jest to wystarczajaco płaski teren. Gdy jest po skosie to dobrze idzie sie gdy noga operowana jest od strony plaży. Jeśli chodzi o chodzenie po plaży bez kul to mnie chodziło się bardzo dobrze i postronni plazowicze nie domyśliliby się że jestem po operacji. Na lądzie chodziłam bardzo asekuracyjnie czyli utykałam na noge operowaną, a na plaży idealnie :-D Tak, że polecam wszystkim wypoczynek nad morzem i morskie kapiele :lol:
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sro 02 Wrz, 2009   

Cytat:
Na wakacje nad morze byłam prawie 2 miesiacach po Ganzie :-) Oczywiście kule zapadaja sie w piasku, przez co nie spełnieją chyba swojej roli tak jak należy. Bardzo dobrze chodzi sie nad samym morzem, tam gdzie dosieraja fale bo jest twardsze podłoże, oczywiście gdy jest to wystarczajaco płaski teren. Gdy jest po skosie to dobrze idzie sie gdy noga operowana jest od strony plaży. Jeśli chodzi o chodzenie po plaży bez kul to mnie chodziło się bardzo dobrze i postronni plazowicze nie domyśliliby się że jestem po operacji. Na lądzie chodziłam bardzo asekuracyjnie czyli utykałam na noge operowaną, a na plaży idealnie :-D Tak, że polecam wszystkim wypoczynek nad morzem i morskie kapiele :lol:


Podpisuje się pod Twoją wypowiedzią Ania. Wróciłam z nad morza i faktycznie kule i piasek to udręka, że trzeba je wlec za sobą, zapadają się w piasek topią się we wodzie i w ogóle;/ I faktycznie po piasku bardzo wygodnie chodziło się bez kul tak samo jak po wodzie:) Kule były mi potrzebne we wszystkich innych miejscach i sytuacjach w których powyższych rzeczy nie było:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 02 Wrz, 2009   

Cytat:
.....dobrze idzie się gdy noga operowana jest od strony plaży.....
- to dlatego, że dzięki skośnemu ukształtowaniu terenu NOGĘ OPEROWANĄ ODCIĄŻASZ (!!!!) a FUNKCJĘ PODPOROWĄ w dużym stopniu pełni NOGA NIEOPEROWANA - jednym słowem noga operowana pracuje na 50%. Tak samo się dzieje podczas jazdy na nartach w poprzek stoku. Zapytaj Katji, w tym temacie (narciarstwo) to Ona jest specem.......

Cytat:
...Na lądzie chodziłam bardzo asekuracyjnie czyli utykałam na noge operowaną, a na plaży idealnie....

Chodzenie po miękkim piasku automatycznie "buduje" napięcie mięśni naszego tułowia a to wpływa na jego statykę i lepszą jego kontrolę. Na tej właśnie zasadzie opiera się budowanie fazy podporowej dla nogi operowanej podczas terapii funkcjonalnej.

pozdrawiam,
Fizkom
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 03 Wrz, 2009   

Podsumowując można było by stwierdzić, że piasek jest swego rodzaju dobrym sposobem rehabilitacji???A co najlepsze człowiek chodząc po takim piasku podświadomie albo nie korzystał z kul, bo się zapadały w piasku, albo zwyczajnie ich nie brał;/ Kolejny przykład, który utwierdził mnie w przekonaniu, że człowiek - rozważny pacjent krzywdy sam sobie nie zrobi;) Przynajmniej nie powinien:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Ja jeszcze niewiele mogę powiedzieć..Ech, dzis sie spionizowałam, troszke pochodziłam (to chyba ciut za duze słowo jak na moje dzisiejsze wyczyny :-D ) ale juz do przodu. Stopa mi na razie ucieka we wszystkie strony ale to raczej normalne, no i cały czas "ryjem do przodu" :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

duska napisa/a:
Ja jeszcze niewiele mogę powiedzieć..Ech, dzis sie spionizowałam, troszke pochodziłam (to chyba ciut za duze słowo jak na moje dzisiejsze wyczyny :-D ) ale juz do przodu. Stopa mi na razie ucieka we wszystkie strony ale to raczej normalne, no i cały czas "ryjem do przodu" :mrgreen:


Zobaczysz z każdym dniem będzie coraz lepiej, małymi kroczkami a dojdzie się daleko:) Tylko pamiętaj nie wymagaj od siebie za wiele Warszawy od razu nie zbudowano:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Jagoda 
45 lat
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Lip 2009
Posty: 9
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   

Witam wszystkich Bioderkowiczów.
Dość długo nie odwiedzałam forum. Dzisiaj w końcu wybrałam się do ortopedy i usłyszałam to, czego się spodziewałam. Mam 45 lat i wrodzoną dysplazję obu stawów biodrowych. Moi rodzice wykryli to dopiero w momencie, kiedy zaczęłam chodzić. prawy staw został uratowany, a lewy trzeba było operować. Nie pamietam prawie niczego z tego okresu, jakieś niewielkie przebłyski. Potem żyłam "normalnie", nie licząc zwolnień z lekcji WF-u. Jakieś 6 lat temu zaczęłam odczuwać ból w chorym biodrze, myślałam, że tak ma być. Jeszcze wtedy nie wiedziałam tyle na temat mojej przypadłości, zmieniło się to dzięki forum, które faktycznie jest skarbnicą informacji, taką grupą wsparcia pozwalającą oswoić chorobę. Ale wracając do moich bioder - parę miesięcy temu pojawił się bół w drugim. Wtedy zaczęłam szukać informacji w internecie i trafiłam na tę stronę. Dzisiaj rozmawiając z ortopedą mogłam błysnąć całkiem imponującą wiedzą. Diagnoza - lewe biodro, endoproteza, prawe - tu wspomniał o doktorze Czubaku i jego metodzie, ale zasugerował, że jest to bardzo rozległa operacja i że decyzję muszę podjąć sama. Powiedział również, że nie powinnam się spieszyć z endoprotezą lewego biodra, im później tym lepej. Na moje pytanie, jak żyć z takim bólem - "trzeba polubić swoją chorobę"- patrząć na niego pomyślałam sobie, gdybyś tak doświadczył takiego bólu, to mógłbyś tak mówić. Nieważne. Teraz muszę się zastanowić co dalej.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   

Jagoda, no to masz szczęście w nieszczęściu, bo dr Czubak moze na te bardziej zniszczone biodro zaproponuje Ci kapoplastykę skoro na endo jeszcze za wcześnie. Zadzwoń i umów się na wizytę. Ja bym tak dokładnie zrobiła, ale tak komfortowej sytuacji nie mam, choć narzekać też nie mogę. Pozdrawiam
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   

Jagoda, koniecznie umów się na wizytę z prof. Czubakiem - bedziesz wiedziała na czym stoisz :-D i jaka jest Twoja sytuacja. Pozdrawiam
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Agatita32 
Agatita32
Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 46
Doczya: 20 Sie 2009
Posty: 25
Skd: Dolny Śląsk
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   

Jagoda, jak czytałam twój post, to przypomina mi się moja sytuacja.Teraz minął ponad rok od mojej osteotomii wg.Ganza,którą wykonał Prof.Czubak.Nie zastanawiaj się i
skonsultuj z Profesorem jeśli jest szansa na uratowanie jednego bioderka :-) pozdrawiam :mrgreen:
 
     
Jagoda 
45 lat
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Lip 2009
Posty: 9
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   

Dzięki za wsparcie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że muszę przeorganizować moje dotychczasowe życie. Jestem bardzo ciekawa co z Waszym życiem zawodowym, czy dziewczyny, które są już dłuższy okres po operacji pracują, czy jest jakaś alternatywa, czy tylko renta... Rozumiem, że wszystko zależy od wykonywanego zawodu.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.