Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Miesiączka a operacja/ a ból bioder
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

Mi jak ustawiali termina operacje to bylo przed wakacjami a teraz sie okazlo ze 26.10 to jednoczesnie czas nadejscia miesiaczki i teraz co???? Ja nie bralam ostatni miesiac tabletek anty,ginekolozka kazala mi odstawic na czas przed operacja i po. Czy ktos sie orientuje jak to jest w piekarach??? No bo wlasnie tam sie wybieram za dwa dni, nie chce niespodzianek bo mam do przebycia pponad 300km :/ To operuja z miesiaczka czy odsylaja do domu i zmieniaja termin?
 
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 29 Pa, 2018   

nie operują jak jest okres. A pillsy trzeba odstawić ze względu na zwiększone ryzyko zakrzepicy.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Czw 01 Lis, 2018   

Cytat:
nie operują jak jest okres. A pillsy trzeba odstawić ze względu na zwiększone ryzyko zakrzepicy.

No wiem , okresu nie dostałam i operacja była :) jak wroce do domu i opadna emocje pewnie sie pokarze :)
 
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 27 Sty, 2019   

na dwunastego lutego mam termin operacji, wypada mi tez wtedy mniej więcej środek okresu. Mniej więcej, bo mam baardzo nieregularne i możliwe ze dostane zaraz i zdąży mi się skończyć, a możliwe, że do tego dwunastego w ogóle nie zdąży się zacząć.. kalendarzyk w telefonie wyliczył, że będzie właśnie akurat na operację.. ale pewna być tego nie mogę. Co powinnam zrobić?
Nie mogę przełożyć terminu operacji, bo wcisnęli mnie mega fartem, kolejne wolne terminy to dopiero marzec, a ja mam studia, więc jedyny możliwy termin to ferie,inaczej wylece z uczelni za nieobecności.. także jestem w kropce...
Powinnam iść do gina i poprosić o jakieś tabsy? bo czytałam że przed operacjami tabletki się odstawia...
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

Ciężko stwierdzić Kasia. Miałam kilka operacji robionych przez różnych lekarzy i spotykałam się też z różnym zdaniem w tej kwestii. Jeden lekarz poinformował mnie że miesiączka jest przeciwwskazaniem - przyjmowana do szpitala byłam w trakcie jej trwania. Poinformowałam jednak że do czasu zabiegu się ona zakończy, ale gdyby mi się nie skończyła to miałabym zabieg w innym dniu operacyjnym - przeczekałabym po prostu na oddziale, do kolejnego dnia operacyjnego. Inny lekarz, przy innym zabiegu powiedział że ważne aby nie były to pierwsze dni miesiączki, a jeszcze kiedyś usłyszałam że miesiączka nie jest przeciwwskazaniem i że mogę iść na blok bez względu na to czy ją będę miała czy nie.
Na szczęście pomimo tego że niektóre zabiegi wypadały kiedy miałam dostać miesiączkę, ani razu jej nie miałam. Albo mi się przesuwała, tak że kończyła mi się tuż przed, albo dostawałam ją tuż po ( np. dzień po zabiegu). Stres zrobił swoje. Ale wyszło mi na plus.
Generalnie w tych wszystkich przypadkach jest to kwestia indywidualna, zależy od tego jaki zabieg masz mieć wykonywany i od szpitala/operatora. Najlepiej byłoby się skonsultować czy jest to kwestia istotna czy nie w Twoim przypadku. Jeśli chodzi o tabletki od ginekologa, to nawet jakby Ci je lekarz przepisał, to musisz i tak dopytać czy możesz je brać przed zabiegiem. Niektórych leków nie można stosować ze względu na ryzyko zakrzepicy.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

A jak to ew wygląda wtedy w szpitalu? Tzn, bo na stole operacyjnym się leży bez niczego także.... od strony technicznej jak to wygląda?
Nota bene musi to być bardzo niekomfortowe.. dlatego też ja bym bardzo chciała, żeby jednak uniknąć siedzenia w szpitalu podczas miesiączki.. i tak jest mi dość ciężko psychicznie heh..

Ogólnie mam dość mocno tą nogę popsutą, więc tak szczerze mówiąc, to jeszcze nawet nie wiem czy to będzie operacja artroskopowa, czy taka 'normalna' a to pewnie dużo zmieni.. (btw - jest tu jakiś temat o zerwanym w. głowy k. udowej :-P ? )

Czyli podsumowując: do gina mogę iść, i jak powiem o co chodzi to powinien mi dać bezpieczne dla operacji tabletki.
A chirurga też powinnam spytać wcześniej? czy mogę go poinformować, że biorę tabletki dopiero w dniu operacji?
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

Mi się udawało w końcu tak że w dniu zabiegu nie miałam miesiączki, więc w nie wiem jakie są zalecenia jak się jedzie na blok gdy się ją ma w dniu operacji. Miałam taką sytuację że zabieg miałam mieć w dniu jej rozpoczęcia, ale ponieważ jej nie dostałam jej jeszcze rano w dniu operacyjnym, to przygotowanie miałam takie jak inni pacjenci - czyli tuż przed operacją ubierałam się w koszulę operacyjną i dostawałam do tego takie spodenki z froty. I modliłam się żeby w między czasie i na bloku nie dostać miesiączki :P podczas operacji leży się tylko w koszuli. Zanim poszłabym do gina zapytałabym się najpierw operatora o to czy miesiączka będzie problemem a jeśli tak, to czy jest sens iść do ginekologa po tabletki. Ale wydaje mi się że opinie są zgodne, że tego typu operacji takie leki trzeba odstawić jakiś czas przed zabiegiem. Musisz dopytać dokładnie. Do szpitala nie masz co iść na tabletkach - bo możesz mieć niemiłą niespodziankę i Cię odroczą. Nie ryzykowałabym. Ja wolałam nie kombinować. Dopytaj przed, zanim weźmiesz tabletki.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

ok dzięki, w takim razie spytam
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

Kasia. napisa/a:

Czyli podsumowując: do gina mogę iść, i jak powiem o co chodzi to powinien mi dać bezpieczne dla operacji tabletki.
A chirurga też powinnam spytać wcześniej? czy mogę go poinformować, że biorę tabletki dopiero w dniu operacji?


Jeżeli operację masz zaplanowaną na połowę lutego tego roku, to już trochę za późno na kombinowanie z tabletkami. O wszystkich przyjmowanych lekach musisz poinformować anastezjologa, który przeprowadzi z tobą wywiad przedoperacyjny. Najczęściej taka rozmowa odbywa się w dniu przyjęcia do szpitala. W rzeczywistości to anestezjolog zadecyduje czy miesiączka będzie przeciwskazaniem do wykonania operacji. Najczęściej jednak, jeżeli operacja nie jest w trybie pilnym tylko planowa, to raczej wybiera się opcję z przeczekaniem tych kilku dni.
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

nie mam opcji przeczekania kilku dni, zostalam wcisnieta cudem w dziure, prywatnie. Teraz albo nigdy. Ten dwunasty to i tak ostatni dzwonek bo 27go wracam na uczelnie. Tydzień może mnie nie być, potem mnie po prostu wyrzucą ze studiów...
Także muszę kombinować za wszelką cenę.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :-D będę się w takim razie starała to wszystko ogarnąć jakoś w porozumieniu z lekarzem
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 29 Sty, 2019   

Kasia. napisa/a:
Tydzień może mnie nie być, potem mnie po prostu wyrzucą ze studiów...
Także muszę kombinować za wszelką cenę.


Jeżeli nie można dogadać się indywidualnie z wykładowcami i ćwiczeniowcami w sprawie nieobecności, to można oficjalnie wystąpić o indywidualną organizację studiów lub urlop dziekański. Warto o tym pomysleć, bo termin operacji to jedna sprawa, a możliwość uczestniczenia po operacji w zajęciach to już zupełnie inna kwestia (np. możliwość siedzenia na uczelnianych krzesłach przez 1,5 godziny bez możliwości wstania). Nie wiem na jakiej uczelni studiujesz, ale przez jakiś pracowałam na uniwersytecie. Wiem, że studia są regulowane przez wewnętrzne regulaminy uczelniane, ale zawsze jest określana liczba zajęć obowiązkowych, które można opuścić bez usprawiedliwienia (tu zazwyczaj przyjmuje się 1 lub 2 zajęcia), natomiast nie ma limitu usprawiedlionych nieobecności. Szpital z pewnością wypisze odpowiednie zaświadczenie, więc warto już teraz poinformować o operacji kogoś z dziekanatu czy opiekuna roku.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Wto 29 Sty, 2019   

Właśnie, jeśli chodzi o studia. Ja miałam robioną operację biodra na początku roku akademickiego. I normalnie mieliśmy 1 nieobecność. Ale ubiegałam się o IOS. Dodatkowo poinformowałam wykładowców że mam zabieg i że będę na zwolnieniu lekarskim. Chciałam iść na chociaż część zajęć po wyjściu ze szpitala, ale dostałam zakaz od lekarza. Więc nie było takiej opcji. Zwolnienie miałam do czasu kontroli- powtórnego rtg i zgody na całkowite obciążanie nogi-czyli ok 6 tygodni. Zaliczyłam semestr normalnie - podeszłam do końcowych zaliczeń w terminie. Ominęło mnie jakieś koło po drodze, ale napisałam je po powrocie ze zwolnienia. A jak były do zrobienia jakieś prace/ćwiczenia/projekty indywidualne to robiłam je w domu i wysyłałam. Musisz pogadać indywidualnie z prowadzącym. Ja informowałam każdego i wtedy udawało się wszystko uzgodnić korzystnie dla obu stron. Jeśli chodzi o sesję, to najlepiej iść do swojego opiekuna studiów/roku pogadać jaka jest sytuacja i co zrobić abyś mogła zaliczyć semestr - czy składać papiery o IOS czy wystarczy tylko zwolnienie po operacji. Ale to da się ogarnąć.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 29 Sty, 2019   

Ja się już orientowałam w tym wszystkim i niestety nie jest to takie łatwe, na mojej uczelni indywidualna organizacja studiów jest możliwa tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy ktoś uprawia jakiś sport wyczynowo i potrzebuje więcej czasu na zawody/treningi. W moim przypadku możliwa jest tylko dziekanka, ale to jest rok w tył, więc wychodzi na to samo jakbym je po prostu rzuciła i poszła znowu za rok, a to u mnie nie wchodzi w grę (mam na myśli rok w plecy). Tutaj nawet wykłady mam obowiązkowe :lol: więc z nieobecnościami też jest słabo. Mogłabym opuścić legalnie tydzień max dwa (wróciłabym wtedy na uczelnie po ponad 4 tygodniach, więc chyba spoko) A mam bardzo blisko, a i uczelnia jest powiedzmy ze w temacie jeśli chodzi o kontuzje haha, więc żeby usiąść z noga w górze czy coś problemu mieć nie będę.
Także serio, wszystko przemyślałam i kminiłam różne opcje i ta się wydaje być jedyną dobrą..
I tak też ogólnie życiowo, teraz albo nigdy.. jak teraz nie wypali to za dużo życia bym sobie zmarnowała i raczej w innym terminie nie dam sie pokroić

A i mamy limity nieobecności usprawiedliwionych z tego co się orientuję :-P
 
     
Jasmina 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 19 Wrz 2018
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Sro 03 Kwi, 2019   

Jak tu ktoś wyżej napisał nie operują jak jest okres to prawda. Tak samo z odstawieniem antykoncepcji . Sama stosuję belarę i musiałam ją odstawić na 6 tygodni . Miałam ciężką operację i takie zalecenie dał mi lekarz. Z kolei po paru tygodniach po operacji mogłam znów zacząć antykoncepcję stosować.
 
     
Kasia. 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 09 Gru 2018
Posty: 33
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 05 Kwi, 2019   

A to ja może napiszę jak to sie u mnie skonczylo w koncu, jakby ktos byl ciekaw.

Powiedzieli mi ze zarowno z miesiaczka jak i na tabletkach normalnie kroją. Ja wzielam w koncu tabsy i przynajmniej nie miałam problemu i było mi lepiej psychicznie ;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.