Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 09 Lut, 2016
ENDOPROTEZA powikłania nerwowe
Betka 
Betka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Lut 2016
Posty: 14
Skd: Bielsko
Wysany: Wto 09 Lut, 2016   ENDOPROTEZA powikłania nerwowe

Z góry wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi i waszą pomoc . Jestem tu nowa . Krótko o mnie . 4 tygodnie temu miałam zabieg endoprotezy biodra prawego . Noga została wydłużona o 2,5 cm , wcześniej była o centymetr krótsza ostatecznie więc jest półtora centymetra dłuższa od drugiej . I to jest moje największe zmartwienie . Nie potrafię wyobrazić sobie ani utykania ani wkładek w bucie . Czy jest jakaś szansa że po czasie nogi się zrównają ?
Druga Sprawa to naciągnięcie nerwu kulszowego oraz wszystkich nerwów na skórze wydłużonej nogi czyli uczucie obcej nie mojej nogi . Dyskomfort tak duży że wymagający mocnych środków przeciwbólowych stopa i łydka jakby Spętana rzemieniami za które ktoś pociąga przy tym bardzo dotkliwy ból w pośladku strony operowanej . Lekarze nie wiedzą ile ten stan potrwa mówią że teoretycznie powinien przejść , natomiast ciężko to wytrzymać . Może ktoś z Was miał podobną sytuację I potrafi coś na jej temat powiedzieć .
Liczę na waszą Życzliwość i doświadczenie , czekam i pozdrawiam
_________________
B. B.
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 01 Mar, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 12 Lut, 2016   

Może być wina nerwu o którym pisze jak i też krążenia ja przez długi czas czułem bół stopy jak i większośći dóżego palca nogi myślałem ze to podagra a to wina kążenia .Co do dyskomfortu to i ja go miałem pare dni po pionizacji uczucie jakby zamiast mięśni wysiały na skóze odwazniki a czy noga jakchodzisz to puchnie lub puchła ? Cwicys coś masz rehabilitacje jaką taką czy nic lekarze nie zezwolili ?
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 12 Lut, 2016   

Betka, nie mam endo (jeszcze) ale czytałam wiele postów odnośnie naciagniecia nerwów. Brzmi strasznie, to chyba największy problem przy wstawianiu endo, zwłaszcza jak się chce wydłużyć nogę.
Konieczna fizjoterapia, widzialam że ktoś Tobie pisał o Grzegorzu Gałuszce -mialam okazję mieć wizytę u niego. Super specjalista, polecam!!!
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
Betka 
Betka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Lut 2016
Posty: 14
Skd: Bielsko
Wysany: Sob 13 Lut, 2016   

Aniu K. Pierwszy raz słyszę o Grzegorzu Gałuszce, kto to taki i czym się zajmuje ?
_________________
B. B.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 13 Lut, 2016   

Dziewczyny ja mam 37 lat dwie endo jedna nie ma roku druga dwóch rak i staram się żyć normalnie Nie raz bez szału po pracy jest ale olać to żyje się raz ,nie narzekam w towarzystwie i staram się żeby nikt nie wiedział co mam jak nie ma takiej potrzeby ,także głowa do góry
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 14 Lut, 2016   

Betka gdy napisałaś pierwszy swój post w temacie porad i wiedzy to ja Ci odpisałam i podałam namiar na gabinet rehabilitacyjny i to właśnie w nim przyjmował i myślę, że nadal przyjmuje pan Gałuszka.
Chyba jednak nie przeczytałaś mojej odpowiedzi albo nie zerknęłaś na link. :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Betka 
Betka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Lut 2016
Posty: 14
Skd: Bielsko
Wysany: Nie 14 Lut, 2016   

Aga T. Faktycznie nie znalazłem linku , ale już znalazłam Pana Gałuszka w necie . Ma Gabinet na Komorowskiej , więc na pewno zadzwonię i dowiem się wszystkiego . Mam poważny problem z chodzeniem o kulach ponieważ mam Zawroty głowy i problemy z błędnikiem nie czuję się na kulach bezpiecznie . Więc narazie jestem uwięziona w domu bo nie mogę zejść ze schodów , z 1. piętra . Prozaiczne a jednak nie da się tego przeskoczyć . W poniedziałek 5 tygodni po zabiegu więc może niedługo będę już mogła podeprzeć się obdarowano nogą . W ogóle nie przewidziałam takich komplikacji
_________________
B. B.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 14 Lut, 2016   

Ten link był oznaczony niebieskim napisem TUTAJ, trzeba było w niego kliknąć i już :)
Zadzwoń i spytaj czy mają wizyty domowe.
A takie komplikacje jak podrażnienie nerwu się zdarzają i o tym powinien lekarz poinformować przed operacją.
Wiem, że teraz jest Ci ciężko ale uwierz, że będzie lepiej :) trzeba tylko czasu i cierpliwości.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Betka 
Betka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Lut 2016
Posty: 14
Skd: Bielsko
Wysany: Nie 14 Lut, 2016   

Aga a tak z ciekawości jak się sprawuje twoje Kapo , jaka była po nim rehabilitację czy trochę lżejsza niż przy całym endo ? Na ile ci ono wystarczy jakie są rokowania w tej kwestii ? Pozdrawiam serdecznie
_________________
B. B.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 14 Lut, 2016   

Betka W dziale z historiami pacjentów/kapoplastyka jest opisana moja historia, troszkę tego jest ale może w wolnej chwili zerkniesz. Ja nie mam typowej kapy tylko BMHR. A na ile wystarczy? Tego nikt nie wie ale staram się nie szarżować aby wystarczyło na jak najdłużej. Ja korzystałam długo przed wstawieniem z prywatnej, dobrej fizjoterapii (ja jestem po wypadku), po operacji również. To tam ''postawili'' mnie na nogi. Myślę, że nie da się określić po czym jest lżejsza rehabilitacja bo na to składa się wiele czynników - stan przed operacją, skąd problem z bioderkami, styl życia, waga itp, itd...dlatego tutaj tak dużo piszemy o tym aby już przed operacją korzystać z dobrej, nowoczesnej fizjoterapii bo potem już po samym zabiegu łatwiej wrócić do formy. Oczywiście jeśli operacja będzie bez komplikacji a podrażnienie nerwu raczej już do tego się kwalifikuje.
Zachęcam Cię do poczytania forum bo tu naprawdę opisane jest wiele historii, jest dużo porad tych co przed i po, dzielimy się swoim doświadczeniem i przeżyciami jak również obawami.
Zadzwoń do tego gabinetu, spytaj o wizyty domowe i działa - wszystko będzie dobrze :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Betka 
Betka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Lut 2016
Posty: 14
Skd: Bielsko
Wysany: Pon 15 Lut, 2016   

Aga, dzięki serdeczne i pozdrawiam
_________________
B. B.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 15 Lut, 2016   

Popieram Agnieszke bo samo przeczytanie kilku historii daje do myślenia co można zrobić jak i też sa wszkazówki bo w kazdej historii zawsze ktoś napisze co jemu najlepiej pomogło...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Betka 
Betka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Lut 2016
Posty: 14
Skd: Bielsko
Wysany: Pon 29 Lut, 2016   

Dzisiaj mija 7 tygodni od zabiegu , a moje kalectwo mnie przeraża . Mogę już obciążać nogę do 25 kg ale gdy na niej stoję czuję jakbym stała na czymś obcym , na czymś co nie jest dla mnie podparciem . Noga zgina się w kolanie tylko do konta 90° . Z tego co przeczytałam na Forum po takim czasie ludzie potrafią już samodzielnie chodzić . Jedynym pocieszeniem jest to że wyszłam z bólu ale odrętwienie stopy i łydki nadal zostało . korzystam z tej rehabilitacji którą polecaliście 2 razy w tygodniu . Na więcej po prostu mnie nie stać. mam momenty że żałuję że poddałam się operacji bo jednak wcześniej mimo że z bólem ale jednak byłam sprawna i samodzielna . O kulach nie chodzę z tego powodu o którym pisałam wcześniej , korzystam z balkonu i nie wiem jak z niego ruszyć dochodzenia i czy to jest w ogóle możliwe . Błagam poradźcie coś
_________________
B. B.
 
     
Adi36 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 45
Doczy: 28 Lut 2016
Posty: 1
Skd: śląskie
Wysany: Pon 29 Lut, 2016   

witajcie ja będę miał nogę wyrównywaną bo ma skrót ok. 4 /5 cm. to będę się musiał liczyć z tym że nerw będzie podrażniony ?
_________________
Adi36
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 29 Lut, 2016   

Hej, a co mówi na to fizjoterapeuta? Czy widzi szansę na poprawę?
Ja się strasznie boję porażenia nerwów :( aktualnie mam tak, że jak przejdę kawałek to mnie boli biodro, kręgosłup itp. Jednak jakos tam się poruszam, czyli tak jak było u Ciebie.
A ile masz lat jeśli można wiedzieć? Lekarz stwierdził że już czas na operację czy Ty chciałaś?
Pozdrowienia
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.