Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Bionic mama
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   Bionic mama

Witam,

Jestem bionic mama dwojki maluchow 4 I 2 lata. Moj problem z biodrem zaczal sie dwa lata temu. Po porodzie w znieczuleniu kregoslupowym nie moglam chodzic rwa kulszowa. Bol narastal nie do wytrzymania RTG ok, rezonans MRI infekcja- w ciagu kilku miesiecy staw kompletnie zniszczony, chrzastki stawowej brak...
Obecnie jestem dwa tygodnie Po operacji endoprotezy, dotep przednio boczny, niecementowa, przynasadowa, ceramiczna.
Szukam Na forum informacji o przykurczach sztywnosci w Stawie Po operacji. Jakie Sa Wasze doswiadczenia.?
Musze szybko wrocic do formy Bo babcie juz nice daja rady z dziecmi :)
Ostatnio zmieniony przez alauthera Pon 01 Sie, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sob 30 Lip, 2016   

Jestem 17 dni Po...lekarz twierdzi ze w pelni moge obciazac obie Nogi, rehabilitant ze nie, I kogo sluchac? Wybieram rehabilitant Bo bez kul bardzo utykam I boli mine Po takim chodzeniu odcinek piersiowy kregoslupa.
Pracuje nada przykurczem w pachwinie, Ktory blokuje prawidlowy chod.
Dzisiaj maly sukces :) Pierwszy raze polozylam sie Na podlodze przekrecilam Na bok I samodzielnie wstalam, wedlug wskazowek rehabilitantki. Byl starch ale Super ! Moge bawic sie z dziecmi Na podlodze zabawkami I cwiczyc z pilka reh.
Byl tez pierwszy spacer z wozkiem I zmiana pieluchy.
Bol pooperacyjny jest wiele mniej dokuczliwy niz ten przed :-)
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Wto 02 Sie, 2016   

3 tygodnie Po,
blizna juz tak bardzo nie boli I dzisiaj odwazylam sie Na wspolne zabawy z dziecmi w lozku, Fajnie Bylo razem czytac bajki I figlowac. Bardzo sie pilnowalam zeby zadnych rotacji nie Bylo ale to trudne z rozbrykanymi maluchami.
Spacery coraz dalsze przykurcz w pachwinie jakby minimalnie puscil, choc Po cwiczeniach I rozciaganiu wraca jakby z wieksza sila. Bardzo przez to utykam.
Mysle o rehabilitacji w osrodku lub sanatorium cos trzeba z tym robic czuje ze latwo nie bedzie.
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Wto 09 Sie, 2016   

Dzisiaj cztery tygodnie
juz powoli zaczynam zajmowac sie codziennymi obowiazkami I dziecmi. Biodro ok nie boli, troche jeszcze opuchniete w okolicy blizny. No I ten przykurcz bardzo krzywo przez to chodze I choc mam zgode ortopedy Na chodzenie bez kul to nie daje rady.
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sro 10 Sie, 2016   

alauthera napisa/a:
Dzisiaj cztery tygodnie
I choc mam zgode ortopedy Na chodzenie bez kul to nie daje rady.


Przy bezcementowej możesz już odstawić kule po miesiącu?
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sro 10 Sie, 2016   

No tak powiedzial ortopeda mozliwe pelne obciazenie ale rehabilitant twierdzi ze miesnie nie Sa gotowe ( faze podporu)I kaze chodzic z kulami :)
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Czw 11 Sie, 2016   

alauthera napisa/a:
No tak powiedzial ortopeda mozliwe pelne obciazenie ale rehabilitant twierdzi ze miesnie nie Sa gotowe ( faze podporu)I kaze chodzic z kulami :)


W endo bezcementowej istotne jest też prawidłowe "oblanie" implantu własną tkanką kostną. Szybkość regeneracji zależy m.in. od wieku, ale standardowo przyjmuje się 6 tygodni. Wiadomo. że endo bezcementowa jest umieszczana wewnątrz kości z użyciem sporej siły i z kości "nie wyskoczy", ale tkanka kostna ją jakby uszczelnia.
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Pi 12 Sie, 2016   

Czyli chodzenie bez kul nie powinno byc wskazane ? Zeby sie dobrze zroslo ?
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sob 13 Sie, 2016   

alauthera napisa/a:
Czyli chodzenie bez kul nie powinno byc wskazane ? Zeby sie dobrze zroslo ?


Raczej nie. Trzpień endo z czasem obrasta wkoło tkanką kostną, zespala się w całość. Ten proces trwa właśnie ok. 6 tygodni, u osób starszych trochę dłużej. Wiadomo, że endoproteza jest podczas operacji stabilnie umieszczana, ale bez prawidłowego wrośnięcia z czasem dochodziłoby do mikrourazów, mikroprzesunięć, które po kilku latach byłyby jednak dla pacjenta odczuwalne. Właśnie dlatego niektórym pacjentom, u których przewiduje się, że struktura kostna nie odbuduje się prawidłowo, wszczepia się endoprotezy cementowe, a przestrzenie wokół niej wypełnia się klejem kostnym czasami potocznie nazywanym cementem.
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sob 13 Sie, 2016   

Tak wlasnie myslalam I czytalam troche sie teraz boje ze moglam zaszkodzic zrostowi choc Na spacer zawsze kule zabieram tylko Po domu czasem probowalam bez. Dziekuje za wiadomosc.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 15 Sie, 2016   

ja z kolei dostałam zgodę na obciążanie w 100% (bez kul) jeszcze w szpitalu. I że obciążanie ew. wbija trzpień i panewkę głębiej i że to dobrze. Chodziłam o kulach żeby się nie kiwać na boki, ale obciążać nogę mogłam od razu. Endo krótkotrzpieniowa bezcementowa.
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sob 20 Sie, 2016   

no to tak jak ja tez sie kiwam :) bez kul nie daje rady na dluzej.
juz niebawem 6 tygodni i kontrola z RTG.
w miedzyczasie z rehabilitacja i zaczelam mobilizacje blizny uuuu boli
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.