Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Adam 29lat endoproteza (wyrok?)
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Pi 22 Mar, 2019   

Ja miałam endo 22 stycznia po 8tyg miałam wizytę kontrolna i wszystko ok 😉 lekarz pozwolił odstawiać kule wedle możliwości. Wiec po powrocie do domu zaczęłam próbować. Trochę mnie tak ,,gibie” na boki jak chodzę bez ale fizjo mówi ze szybko to zniwelujemy. Zaczęłam jeździć rowerem. Jak długo pochodzę to tez czuje lekki ból w pośladku ale to niby normalne bo wszystko jeszcze się tam w środku goi. Za 3 tyg wracam do pracy.
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Pi 22 Mar, 2019   

Dzisiaj byłem w kontroli z biodrem wszystko ok :)mogę dołożyć dodatkowe zajęcia :p ływanie, rowerek, i dodatkowe ćwiczenia.... Również kont 90stopni można przekroczyc następna kontrola 31 maj :) jedziemyyyyyyy z tym koksem :-) ;-) :-D :-P :mrgreen: :lol:
 
     
DorotaA 
DorotaA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 34
Doczya: 15 Pa 2018
Posty: 27
Skd: Holandia
Wysany: Wto 30 Kwi, 2019   

Ja już wróciłam do pracy. Chodzę już normalnie. Wszystko jest ok. Fizjoterapia ciagle 2x w tygodniu. Czasem pod koniec tygodnia jak noga jest już przemęczona to tak lekko utykam ale jest już prawie normalnie. Aż ciężko mi uwierzyć ze w styczniu miałam operacje. Tez mam dodatkowe zajęcia. Ćwiczę w domu. Chodzę na basen. Ogólnie to zaczynam normalnie żyć!!!
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Czw 30 Maj, 2019   

Witam po dłuższej przerwie chciałem się zapytać czy po 4 miesiącach od operacji mieliście dalej bóle?? Boli mnie mocno po basenie, jeździe na rowerze, dłuższym spacerze jest to ból utr, ymujacy się cały dzień.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 30 Maj, 2019   

Na pytanie czemu boli warto poszukać odpowiedzi u fizjoterapeuty. W zakresie rehabilitacji pewnie jest coś do przepracowania, terapia to proces i wątpię żeby w 4 miesiące po zabiegu wszystkie błędy ruchowe były wyeliminowane.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Nie 02 Cze, 2019   

W piątek 31 maja byłem w kontroli lekarz po zrobieniu zdjęć stwierdził że wszystko ok a bóle mogą jeszcze być ponieważ przy martwić kości czasem tak jest.... L4 dostałem do 14 lipca czyli w sumie max 182dni oraz kartkę do ZUSu na swiadczenia rehabilitacyjne pracuje fizycznie na kopalni lecz obawiam się trochę tego świadczenia czy pracodawca może mnie zwolnić na dziej dzisiejszy nie jestem gotowy na powrót do pracy i mam teraz dylemat czy się zdecydować na te swiadczenia czy wtrącać do pracy po upływie l4. Czy wogóle jest taka możliwość powrócić do pracy bez zaświadczenia o zakończeniu leczenia? Czy po endoprotezie dostaje się takie zaświadczenie?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 03 Cze, 2019   

Zwolnienie lekarski 182 dni lub więcej Dla ubezpieczonego, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie zdolności do pracy, przewidziane zostało świadczenie rehabilitacyjne. O okolicznościach decydujących czy świadczenie takie jest należne orzeka jednak lekarz orzecznik ZUS albo komisja lekarska organu rentowego działająca jako II instancja. Co więcej, oceny czy stan zdrowia ubezpieczonego uzasadnia zgłoszenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego dokonuje lekarz prowadzący leczenie nie później niż na 60 dni przed zakończeniem okresu zasiłkowego.


Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-zwolnienie-lekarskie-dluzej-niz-182-dni-co-wtedy

Miałam taką sytuację po zabiegu że zwolnienie 182 dni się skończyło a do pracy jeszcze nie byłam zdolna lekarz powiedział mi o tej możliwości.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.