Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
skostnienia okołostawowe
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Nie 14 Pa, 2018   

ElkaKa, nie wiem ,ale cieszyło mnie pokonanie kolejnych etapów,np odejście z pampersa na basen, póżniej do wózka toaletowego itd. i tak żyłem kolejnymi planami które stawały się rzeczywistością, to tak niewiele , ale dla leżącego to kroki milowe
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 14 Pa, 2018   

to prawda, jesteś SUPER HERO, może być tylko lepiej, będzie :) pozdrawiam, dobranoc :)
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Nie 14 Pa, 2018   

[b]Elka ,tylko że ja puki co, nie podkochuje się jeszcze w bląd piękności, tak jak w filmie, ale dzięki .
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 17 Pa, 2018   operacja skostnień i pooperacyjna reha

mój Jacek już w domku, ekspresowo Go wypisali, ale zdecydowanie wolę jak jest pod moim czujnym okiem :) strasznie jest obolały, i udo po operowanej stronie 2x większe od sąsiedniego. Nie ma mowy o dłuższym leżeniu na plecach, tylko na bolu i w zasadzie tylko na lewym. Nie wiem jak długo może utrzymywać się ten obrzęk, do tego jest wyczuwalne zgrubienie po wewnętrznej stronie. Lekarz stwierdził że to nic takiego, ale mnie to jednak niepokoi :( Najzabawniejsze jest to, że w wypisie (doczytałam dopiero w domu), napisano, regularnie rehabilitowany na oddziale, a rehabilitacji nie miał ani razu. To jest HIT w tej naszej służbie zdrowia. dobranoc Wszystkim[/u]
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Sro 17 Pa, 2018   

ElkaKa,To dobrze że nie ma powikłań, i jeżeli operator osiągnął zamierzony cel,to będzie dobrze. Jeżeli nic brzytkiego nie wycieka z dzurki po drenie, to szybko się wygoi i zniknie obrzęk, takie różne przebarwienia utrzymywały się u mnie ok.dwa tyg. Nie dopuszczać do przykurczów, bo ja mam z tym problem do tego czasu , pozdrawiam.
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

niestety przykurcze są w kolanach i także w biodrach, jest to także po części spowodowane tymi skostnieniami, ponieważ Jacek "zamroził się"
w pozycji półleżącej. Przez okres pobytu w szpitalu nie miał rehabilitacji ani razu, choć w wypisie napisano, że rehabilitowany. To jest kpina po prostu. Człowiek jest pokorny, bo liczy się z sytuacją, że może jeszcze będzie potrzebował skorzystać w przyszłości, więc nie chce się awanturować i w rezultacie cicho pozwala na oszustwo w biały dzień. Proponowano także szpital rehabilitacyjny, ale wolę nie sprawdzać, przy moich wcześniejszych doświadczeniach. Ciekawe, czy wyglądałoby to tak samo - zabiegi zarejestrowane, ale niewykonane. Pacjent ma problemy z pamięcią, więc i tak pamiętać nie będzie, czy rzeczywiście się odbywały. Zdecydowanie wolę mieć rehabilitację pod osobistą kontrolą, choć wiem, że nie wszyscy mają taką możliwość i środki. A możesz napisać, jak wyglądała Twoja rehabilitacja po zabiegu ? kładli Cię na brzuchu, jakiś rotor, chociaż na tę jedną stronę ? dziękuję, pozdrawiam
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

Na pierwszej reh było tak jak piszesz tj.stracony czas, natomiast po operacji byłem przewieżiony do innego szpitala na reh i tam było konkretnie, chociaż moje możliwości były niewielkie, ale robili co mogli,nawet sam ordynator przenosił mnie i woził na komorę antygrawitacyjną ,fale uderzeniową itp. dusza człowiek. Tam na oddziale miałem , Artromot, masaż, laser, prądy,i jeszcze inne, byłem pod opieką dr. reh i to on siię mną zajmował na niektórych zabiegach Niestety ten oddział już zlikwidowali z tego co mi wiadomo.. Ja leżałem tylko na plecach, nawet przy próbie na boku musiałem się trzymać poręczy, bo mnie odwracało, na brzuchu próbuje leżeć, gdzieś od roku. Ja przed operacjami miałem jeszcze prewencję skostnień.
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

jak udało Ci się ćwiczyć na Artromocie przy zooperowanej jednej stronie, czy to było już po 2 operacji ? Jaką prewencję przedoperacyjną masz na myśli ?
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

ElkaKa, Artromot miałem na drugi dzień po pierwszej operacji, na oddzale rehabitacji i w domu, a prewencję przed.opercją.
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

ok. artromot - masz na myśli szynę CPM do ćwiczeń biernych ? pytałam - jaką prewencję masz na myśli ? dzięki
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

ElkaKa, chodzi o prewencję skostnień, toki zabieg brzinwazyjny.
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

jaki - masz na myśli naświetlanie promieniami ?
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

ElkaKa, Artromot, nie pamietam nr. Ustawia sië kąt zgiëcia i maszyna rusza nogą.
 
     
ElkaKa 
ela
Popularus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 11 Pa 2018
Posty: 34
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

a miałeś przykurcz w kolanie, bo Jacek ma przykurcz i nie wiem, czy w tym przypadku można zastosować tę szynę ?
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Czw 18 Pa, 2018   

ElkaKa, Tak.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.