Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Dorota - osteotomia okołopanewkowa wg Ganza
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 05 Cze, 2020   

Leżę sobie na sali 7 osobowej, z powodu korona jest nas tylko 3 (2 inne panie miały wymieniane kolana). W każdej sali łazieneczka z wysoką toaletą. Personel przemiły. Cisza, spokój, mam pokój z widokiem na rehabilitację i las :) Badania zrobione. Operacja w poniedziałek. Już wiem czemu prawe biodro boli bardziej niż lewe (tzn podejrzewam bo widziałam rtg na komputerze), an fas te biodra wyglądaja podobnie, ale z boku już nie - prawe jest przeraźliwie płytkie a lewe w miarę ok ...
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 06 Cze, 2020   

Jezu te materace to dramat!!! Pielęgniarki sugerują włożyć koc pod materac. PS panie z kolanami nie narzekają.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 06 Cze, 2020   

Dasz radę, wytrzymasz. To tylko kilka dni. Trzymam kciuki, żeby dobrze poszło 8-) .
_________________
Beata8
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Pon 08 Cze, 2020   

Dorota_S, Pozdrawiam z V oddziału. W piątek wstawili mi endoproteze.
_________________
Trzymajcie się! Albo nie, chodźmy bez trzymania!!!!
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 09 Cze, 2020   

Hej odpozdrawiam z 1b. Dorota
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 09 Cze, 2020   

Jestem 24 godziny po operacji. Znieczulenie ogólne - bajka. Czułam się po nim świetnie. Nie dostałam krwi. Dziś już nie biorę przeciwbólowych. Zdziwiona jestem że noga taka drętwa i ciężka. Sztuka siadania mnie zaskoczyła, już na tym etapie zemdlałam. Za trzecim razem po obiedzie udało się wstać, i usiąść na krześle. O chodzeniu samej przy balkoniku nie ma mowy! Przecież ja tej nogi do przodu nie przesune...ale rehabilitantka jest zadowolona...przesuwała mi nogę jak szłyśmy do krzesla
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 10 Cze, 2020   

Dorota_S, uczucie ciężkiej drętwej nogi minie i będzie coraz lepiej :) daj sobie i nodze troszkę czasu :)
Odpoczywaj :)
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 11 Cze, 2020   

kinga napisa/a:
Dorota_S, uczucie ciężkiej drętwej nogi minie i będzie coraz lepiej :) daj sobie i nodze troszkę czasu :)
Odpoczywaj :)



Dzieki!! Dziś jest lepiej, chodzę o kulach, podobno jutro wychodzę :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 11 Cze, 2020   

Dorota_S napisa/a:
Dziś jest lepiej, chodzę o kulach, podobno jutro wychodzę

o ja :) ekspresowo :)
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 15 Cze, 2020   

W domku mam łóżko ortopedyczne (polecam!). 4 godziny spędzam w szynie CPM, rano i wieczorem mąż robi za mną pozostałe 2 ćwiczenia odwodzenie nogi w poziomie w bok do granicy bólu i skręcanie kończyny do środka. Czuję się świetnie, choć zamówiłam materac przeciwodleżynowy bo boli mnie jeden pośladek i mięsień nad nim. Pracuję troszeczkę zawodowo. Obieram ziemniaczki, warzywka na zupę, i wkurzam męża (wypierz, wstaw zupę, podaj mi ziemniaki). Dobrze, że dzieci pomagają (8 i 10 lat). Jestem w stanie się wyprostować w pełni na kulach (to mój duży sukces), byłam już wczoraj na tarasie i posiedziałam na krzesełku wdychając zapachy ogrodu. Plecy trochę odpoczęły. Mam swoje ćwiczenia - podciągam się na rękach i wysoko unoszę pośladek na zdrowej nodze.

W szpitalu zabroniono mi napinać mięsień prosty uda (choć protokoły brytyjskie i amerykańskie rehabilitacji wcale tego nie zabraniają), stosuję się. Ale zauważyłam, że odwodzenie nogi na stojąco w bok, nie napina tego mięśnia więc dorzuciłam sobie do ćwiczeń. Zdrową nogą z paskiem swobodnie robię supta padangustashanę i wadżrasanę III. Generalnie jest OK. Trzymam rytm jedzenia ze szpitala (15 godzin przerwy między kolacją a śniadaniem), żeby nie przytyć. Chyba nawet po 7 dniach na diecie otwockiej schudłam :) :) :) [/list]
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 16 Cze, 2020   

Dziś udało mi się okrążyć dom na zewnątrz 4 razy czyli w sumie 200 m. Noga robi się coraz bardziej posłuszna. Wystarczą 1-2 tabletki przeciwbólowe na dobę (kryzysy mam o 15 i o 4 rano).
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 17 Cze, 2020   

Z dnia na dzień będzie coraz lepiej :)
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Czw 18 Cze, 2020   

Dorota, dzięki za radę, żeby dzwonić do szpitala i się przypominać. Dzięki temu mam już wyznaczony termin na 26.06. :) :)

Mam do Ciebie jeszcze pytanie odnośnie pończoch przeciwzakrzepowych. Czy przy osteotomii są one potrzebne?

Jak się w ogóle czujesz? Bóle już ustępują?
 
     
matylda73 


Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 50
Doczya: 12 Cze 2020
Posty: 6
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 19 Cze, 2020   

Hej Dorota
. Ja pamiętam , że cieszyło mnie robienie drobnych prac domowych i odwracało uwagę od bólu. Piszesz , że nie dostawałaś krwi , to znaczy , że nie masz anemii i masz więcej siły. To super . Mnie przetoczyli aż 3 jednostki i miałam dużą anemię. Po operacji nie chciałam jeść , nie mogłam się pionizować bo mdlałam. Z czasem się pozbierałam. Myślę że duże znaczenie ma pozytywne nastawienie a od Ciebie ono bije.
Każdy dzień będzie lepszy, trzymam za ciebie kciuki . :-)
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 19 Cze, 2020   

Dzieki, Matylda.

Szpunk- Amerykanie (jestem na Fejsie członkiem grupy PAO -5500 członków, ciągle ktoś ma osteotomie Ganza) mają coś lepszego niż pończoszki takie pompujące się mankiety...nie używam pończoszek. Wypozyczylam łóżko ortopedyczne elektryczne 100 PLN/m-c i sobie nogi elektrycznie podnoszę. Oprócz tego 4-5 godzin noga jest w szynie cpm (25 zł za dzień - warta każdej wydanej zlotowki).
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.