Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Świadczenie rehabilitacyjne
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Pi 02 Wrz, 2011   

Witam , to ja jeszcze raz napiszcie mi kobietki jak to jest bo w polowie wrzesnia lekarz ma mi wypisać druki i teraz nie wiem czy na świadczenie rehabilitacyjne czy na rente.Znajoma mi poradziła żeby od razu wypisał na rentę bo jeżeli mi nie przyznają to dadzą mi zasiłek rehabilitacyjny .Nie wiem czy ma rację bo z tego co piszecie to najpierw składacie na świadczenie rehabilitacyjne.Jak to z tym jest rzeczywiście .Bardzo proszę o odpowiedź :roll:
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

Ania62, jeżeli jesteś zatrudniona, to chyba powinnaś złożyć o świadczenie rehabilitacyjne. Możesz spokojnie zadzwonić do ZUS-u i po prostu zapytać.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

Nie ma reguły - chyba zależy od Oddziału ZUSu. Ja składałam na rentę, ale dali mi najpierw świadczenie rehabilitacyjne. Po jego wyczerpaniu ponownie składałam wniosek o przyznanie renty.
_________________

 
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Sob 03 Wrz, 2011   

ja też składałam wniosek o rentę, a przyznali mi świadczenie rehabilitacyjne na 6 miesięcy
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Nie 04 Wrz, 2011   

dzięki za odpowiedź ,zapytam w zusie ale pewnie ortopeda ,który wystawiać bedzie mi zaświadczenie też powinien wiedzieć i poradzi co zrobić:)

EDIT

Jolu a jak z Twoim świadczeniem pisalaś ,że dostałaś na pół roku jak jest teraz dali Ci ponownie pół roku cz y masz rente?
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Nie 04 Wrz, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Korba 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 06 Lip 2011
Posty: 3
Skd: Sosnowiec/Czeladź
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

Witam was Bioderka :)

Ja mam dysplazje stawów biodrowych ze zwyrodnieniem, osteofity na kości udowej i coś miednice przesunięta.. lekarz zasugerował mi żebym przed operacją pomyslała nad dzidziusiem, a że i mam warunki i mam z kim to czemu nie :) :?:

ale moje pytanie jest inne... obecnie jest na L4[ze względu na bioderko] i Zus wypłaca mi pieniądzory... i zastanawia mnie czy gdybym zaszła w ciąże w takim stanie jakim są moje bioderka czy nadal miałabym prawo do L4 jak i do późniejszego świadczenia rehabilitacyjnego.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


odpowie mi ktoś ?:)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sob 17 Wrz, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sob 17 Wrz, 2011   

Korba napisa/a:
odpowie mi ktoś ?:)

Obawiam się, że na to pytanie najlepiej by odpowiedział ortopeda będący jednocześnie orzecznikiem ZUS. Ja na takiego ostatnio trafiłam. Swoją opinię nt. szans mojego powrotu do pracy oparł on o to, co napisał mi mój lekarz prowadzący w druku N9 - rokuje na powrót do pracy za 12 miesięcy. Dzięki temu dostałam zasiłek rehabilitacyjny.
Tylko czy zdążysz urodzić dziecko i mieć operację oraz stanąć po niej "na nogi" w czasie, który Ci został z okresu zasiłkowego L4 i ew. zasiłku rehabilitacyjnego? Jeśli tak i jeśli lekarz prowadzący dobrze Ci wszystko opisze w druku N9, to może orzecznik przyzna Ci zasiłek na rok. Albo chociaż na pół, a potem Ci przedłużą. Jednak jak pisze Grażyna, różnie może być, nie zawsze orzecznik tak mocno się sugeruje opinią lekarza prowadzącego.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Sob 17 Wrz, 2011   

ania62,
Po 6 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego ,złożyłam nowy wniosek o przedłużenie świadczenia, niestety Zus mnie" uzdrowił "i wysłał do pracy.
Przepracowałam 6 miesięcy, a teraz jestem już 4 miesiące na l-4 . W ciągu tych 4 miesięcy, Zus mnie wezwał 2 razy na kontrolę do Rybnika i raz miałam kontrolę w domu. Mam tego serdecznie dosyć.
Marzę o tym by mieć zdrowe biodra i pójść do pracy
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
Nawojka 
Nawojka

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 20 Pa 2010
Posty: 56
Skd: Katowice
Wysany: Pon 26 Wrz, 2011   

Dzisiaj w Rzepie, w dodatku Prawo, jest taka oto interpretacja kodeksu pracy, a propos tematu świadczenie rehabilitacyjne, a zwolnienie z pracy:
„W miarę możliwości pracodawca powinien ponownie zatrudnić pracownika, który w ciągu sześciu miesięcy od rozwiązania angażu bez wypowiedzenia z powodu długotrwałej choroby zgłosi swój powrót do pracy niezwłocznie po ustaniu tych przyczyn (art. 53 par. 5 k.p.). Przepis ten odpowiednio stosuje się do pobierającego świadczenie rehabilitacyjne, jeżeli zgłosi swój powrót do firmy niezwłocznie po wyczerpaniu tego świadczenia choćby nastąpiło to po sześciu miesiącach od rozstania (art. 20 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa). Pracodawca może się od tego obowiązku uchylić jedynie wtedy, gdy nie ma faktycznych możliwości zatrudnienia pracownika, np. nie ma żadnych wolnych etatów. ”
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 27 Wrz, 2011   

Nawojko - może, ale nie musi i generalnie nie przyjmuje spowrotem. Wiem to z własnego doświadczenia.
_________________

 
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sob 08 Pa, 2011   

Jestem od lat na emeryturze. Teraz miałam wstawiane endo i zastanawiam się, czy przysługuje mi dodatek pielęgnacyjny z ZUS?
Czy ktoś wie coś na ten temat, czy warto się starać?
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 09 Pa, 2011   

Cytat:
Jestem od lat na emeryturze. Teraz miałam wstawiane endo i zastanawiam się, czy przysługuje mi dodatek pielęgnacyjny z ZUS?
Czy ktoś wie coś na ten temat, czy warto się starać?
Dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie uprawnionej do emerytury lub renty, która została uznana za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo ukończyła 75 lat życia.

W przypadku osób, które ukończyły wiek 75 lat - dodatek pielęgnacyjny przyznawany jest przez organ rentowy z urzędu.

Osobie , która ukończyła 75 lat i uznana została za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji , przysługuje jeden dodatek pielęgnacyjny.

Wymagane dokumenty:


• Zaświadczenie o stanie zdrowia wystawione przez lekarza prowadzącego leczenie
• Dokumentacja medyczna oraz inne dokumenty mające znaczenie dla wydania orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy oraz do samodzielnej egzystencji

Miejsce i sposób złożenia sprawy oraz odbioru odpowiedzi
Postępowanie w sprawie wszczyna się na podstawie wniosku zgłoszonego w dowolnej jednostce organizacyjnej ZUS.

Właściwą jednostką do rozpatrzenia wniosku jest jednostka, która przyznała i wypłaca świadczenie.

Wniosek o dodatek pielęgnacyjny składa bezpośrednio osoba zainteresowana albo jej przedstawiciel ustawowy - osobiście lub za pośrednictwem urzędu pocztowego.

Korespondencja (decyzja) przekazywana jest zgodnie z wnioskiem osoby zainteresowanej, pod wskazany we wniosku adres zameldowania na pobyt stały, zamieszkania - pobytu, adres do korespondencji lub do rąk przedstawiciela ustawowego.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 09 Pa, 2011   

W Zusie raczej nie dostanie sie tego zasiłku. Pisałam o tym, ale gdzieś wcięło mój post. Trzeba zgłosić się do PCPR i tam wypełnić wniosek. Łatwiej przyznają niepełnosprawność w PCPR niż w Zusie.
_________________

 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 09 Pa, 2011   

Grazyna1950, ale przyznają i jest wyższy ten zasiłek niż z OPS :)
Zresztą zawsze zostaje poczekać te ponad trzy latka i ze względu na wiek można dostać w przypadku Dorki :wink:
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 09 Pa, 2011   

Niestety mnie w Zusie nie dali, a w PCR bez problemu i na stałe znaczny stopień. A z chwilą gdy Dorka skończy 75 lat z "urzędu" dostanie w ZUsie i może wybrać korzystniejszy. Zresztą stopień niepełnosprawności przyda Jej się do innych celów: NP. odliczanie kwot zapłaconych za leki, karta parkingowa, zwolnienie z połaty za TV(znaczny stopień) itp. Teraz do Karty Parkingowej musi być orzeczenie o niepełnosprawności.( kiedyś wystarczyło pobieranie renty conajmniej II grupy, lub potem III z zaświadczeniem, że renta jest przyznana z powodu choroby narządu ruchu) - przerabiałam to wszystko na własnej skórze. ;)
_________________

 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.