Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Świadczenie rehabilitacyjne
Ewaa 
Ewaa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 58
Doczya: 26 Maj 2012
Posty: 20
Skd: Wielkopolskie
Wysany: Wto 19 Cze, 2012   

Witaj elba...koniecznie zrob odwolanie.Ja oddalam Zus do sadu jak na kolejnej z komisji o rente lekarz orzecznik mi jej nie przedluzyl.Uzasadnil to tym ze raz ze pracowalam, a dwa to ze mam studia i tyleeee mozliwosci na prace :-D . Sytuacja w jakiej bylam wtedy byla jak Twoja, na pare dni przed operacja wtedy akurat reki.Mnie dobrze opisala moja pani profesor zaswiadczenie dla sadu, w zasadzie zwiezle w 3 doslownie zdaniach, ze kekarz w sadzie juz nie zapytal o zadne inne dokumenty.Tak ze pisz i odwoluj sie, zreszta nie mamy innego nawet wyjscia,jak i do pracy na razie tez nie wrocisz. Powodzenia
_________________
Ewa
 
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Czw 21 Cze, 2012   

Dzięki Ewaa za wsparcie. Oczywiście juz się odwołałam i będe czekać na rezultat. Mam nadzieję, że uniknę sprawy w sądzie. Pozdrawiam :-D
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
js7 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 18 Kwi 2011
Posty: 71
Skd: Mazury
Wysany: Czw 21 Cze, 2012   

elba, odwołuj się, papier wszystko przyjmie, tylko najgorsze są te nasze nerwy, ale co nas nie zabije, to nas wzmocni. Trzymam kciuki.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 21 Cze, 2012   

Ewaa, czy byłabyś w stanie przytoczyć słowa Twojej pani doktor które umieściła na piśmie?
 
     
Ewaa 
Ewaa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 58
Doczya: 26 Maj 2012
Posty: 20
Skd: Wielkopolskie
Wysany: Pi 22 Cze, 2012   

Helo pasiflora moja pani profesor nigdy nie rozpisuje sie czy to w zaswiadczeniu do zusu o rente czy jak 4 lata temu do sadu.Trwale inwalidztwo w sposob bardzo znaczacy ograniczajace wydolnosc chodzenia .Wskazane ograniczenie chodzenia ze wzgledu na obluzowana endoproteze.Rowniez ograniczone funkcje konczyn gornych.Brak wskazan do jakiejkolwiek pracy.
Byc moze Wam o rente tez pisza podobnie.
Wazne jest tu chyba nie tylko to co napisane ale i kto to opisuje,zwrocilam na to uwage bo samo orzecznicy na to tez niestety patrza.
A to niestety jest prawda ze te komisje to same tylko stresy.Moja renta konczy sie teraz za 3 miesiace i jak pomysle ze od nowa mam tam isc...
_________________
Ewa
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 22 Cze, 2012   

Ewaa napisa/a:
Moja renta konczy sie teraz za 3 miesiace i jak pomysle ze od nowa mam tam isc...
Moja renta kończy się w marcu więc już muszę się psychicznie przygotować :-x Ogromną jest żenadą żeby nas taka błaha sprawa tak wykańczała, ale słyszymy i wiemy z własnego doświadczenia co wyprawiają ZUS-y dlatego tak irracjonalnie się zachowujemy.
Ostatnio czytałam artykuł jak ZUS doprowadził do trwałego kalectwa nie zgadzając się na przedłużenie L-4. Dlatego odwołujmy się, nie tajmy się temu molochowi. :mrgreen:
 
     
ewka322 




Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 46
Skd: Gniezno
Wysany: Pi 22 Cze, 2012   

Mnie renta konczy sie 30 lipca juz złozyłam papiery o przedłuzenie ,ale przyznam sie że mam mieszane uczucia pewnie uznadza mnie za zdrowa a ja nadal o 2 kulach chodzę bo nadal kuleje i nie chce tego zepsuc .Bedac na poprzedniej komisji 2 lata temu pani orzecznik powiedziała ze mam sie jak najszybciej zoperowac a nie zerowac na pieniadzach podatników(tak jakbym to ja nie pracowała wczesniej) wiec pewnie po komisji cudownie ozdrowieje :mrgreen:
_________________
Dopóki walczysz, jestes zwyciezcą
 
 
     
Ewaa 
Ewaa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 58
Doczya: 26 Maj 2012
Posty: 20
Skd: Wielkopolskie
Wysany: Pi 22 Cze, 2012   

Lekarze orzecznicy wydawaja czasem bardzo smieszne opinie dlaczego odmowili renty...Posluchajcie mojej jaka otrzymalam w pismie z Zusu...Odmowa z powodu wykonywania pracy w nie calym etacie/dodam ze bylam wtedy zatrudniona jako osoba niepelnosprawna/....no i z powodu mojego znakomitego wyksztalcenia :mrgreen: ...a moje wyksztalcenie jest jak wiekszosci po prostu po studiach..Tak sie zdenerwowalam jak to przeczytalam, ze pismo najpierw odwolawcze do Zusu zrobilam tego samego dnia.Zaproszono mnie wiec na komisje do Zusu..a tam grzecznie mi wytlumaczono ze szkoda lat nauki, wiec znalazlam sie w Sadzie.Stworzylam sobie pismo sama zgodnie z sadowymi wymogami, gdzie kropka, przecinek, odstep...i nie odrzucono.Bo niestety jak sie zle napisze i nie powola rowniez odpowiednich osob to i takie pismo bedzie odrzucone z sadu, i jeszcze dojda oplaty.Ale poczytalam o tym i napisalam.A w Sadzie to nie zadna rozprawa..siedzi sobie lekarz za buirkiem..Na dzien dobry mnie przywital slowami...A wie pani dlaczego tej renty nie dostala...Na to ja WIEM!........a On dalej no bo ma pani dobre wyksztalcenie i sobie poradzi.Zobaczyl co napisala pani profesor..i mowi...Ona jest konsultantem w dziedzinie ortopedii, cos sie nie rozpisala..Zaczal sie madrowac ze brakuje personelu.Potem mi powiedzial ze Profesorka tak na prawde ma recje a On nie moze mi renty na stale przyznac bo jeszcze stara nie jestem :lol: ale podrzyma ze nie mam wskazan obecnie do pracy.
No a teraz tylko napisze , ze ja pracuje , moze nie caly czas bo przeszlam inne operacje...ale jak moge wracam szybko do pracy..chociaz nie w pelni zdrowa..ale coz...chyba mial orzecznik racje..nie taka stara jeszcze jestem...
_________________
Ewa
 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pi 22 Cze, 2012   

Ewaa napisa/a:
On nie moze mi renty na stale przyznac bo jeszcze stara nie jestem


to jest normalna praktyka; takie widać odgórne wytyczne ZUS- ludzie młodzi, w wieku produktywnym-renty dostają czasowe. Sama miałam podobnie. Njapierw dostała rente chyba na rok (nie pamietam :oops: ); później właściwie sobie darowałam składanie wniosku, bo byłam przeświadczona, że renta jest dla innych (jak to mówia; głowę pod pacha trzeba przynosić). Mój lekarz, gdy do niego poszłam po kilku miesiącach, był jednak z lekka wkurzony, że ja tak sama sobie decyduje o losach renty (tego postępowania lekarza w dalszym ciągu nie czaję :-| ), namówił mnie do złożenia ponownie wniosku. Złozyłam, zostałam wezwana na komisję lekarska, a po niej na właściwą w sprawie renty.
Dostałam czasową, na 3 lata, bez żadnego gadania orzecznika.
Teraz w listopadzie renta mi się kończy, do lekarza mojego nie chodze częściej, niż raz na rok i pewnie scenariusz będzie podobny.....nie złoże wniosku o ponowną rentę, bo:
1. nie chodze do lekarza, nie leczę się intensywnie
2. na rehabilitację chodze prywatnie, a w większości ćwiczę w domu wg. zaleceń. Cała moja rehabilitacja polega na moich własnych działaniach; na prywatnym rehabilitancie, na indywidualnych ćwiczeniach, na basenie, na spacerach, na łażeniu po lesie itp....wg ZUS nie robię nic!!
3. do ZUS idzie się z "głową pod pachą"

Mam jeszcze kilka miesięcy, ale pewnie tym razem już się nie zdecyduję na składanie wniosku.
 
     
kamkar 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 19 Cze 2012
Posty: 1
Skd: podkarpackie
Wysany: Sro 11 Lip, 2012   

mam pytanko
dopiero "zachorowałam" tzn. dopiero postawiono mi diagnozę martwica aseptyczna biodra zabieg nie wiem jeszcze kiedy ale: straciłam prace pół roku temu wtedy zaczęły się moje problemy z biodrem
byłam teraz na bezrobociu z prawem do zasiłku który właśnie się skończył
nie mogę podjąć żadnej pracy( w moim zawodzie praca stojąca przede wszystkim) bo tak mnie boli nawet jak wezmę przeciwbólowe to kuleje- noga mi się skróciła
czy mimo wszystko mogę składać wniosek o świadczenie rehabilitacyjne lub jakiekolwiek świadczenia?
mam 31 lat- prawie 12 lat pracy nie przerwanie do teraz i nigdy nie byłam na chorobowym.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sro 11 Lip, 2012   

myśle że z ZUSU jeżeli masz odpowiednio przepracowane lata,tzn.okresy składkowe i nieskładkowe(wszystko znajdziesz na forum) to coś ci przyznają,tylko chyba w twoim przypadku musisz szybko to załatwiać,ewentualnie zostaje zasiłek z OPSU
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Pi 15 Lut, 2013   

Dziś byłam na komisji w zus- świadczenie rehabilitacyjne dostałam na 3 miesiące, a tak miło pan doktor wyglądał-kolejny raz się potrwierdza moja reguła,że jak ktoś miło wygląda ( prof. na studiach, dr. w zus ) to jest ....... :-x
W pracy czeka na mnie zwolnienie,więc muszę przemyśleć czy starać się o dalsze świadczenie, czy szukać już pracy :-| Czy może mi ktoś odpowiedzieć, czy nadal zakład może mnie zwolnić po 9 miesiącach całej choroby, czy coś w przepisach się zmieniło i czy mogę ubiegać się o dalsze świadczenie rehabilitacyjne,? Ten lekarz dziś kręcił i nie zrozumiałam do końca :-|
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Pi 15 Lut, 2013   

Z tego co wiem to pracodawca może zwolnić Cię po 6 miesiącach zasiłku i 3 miesiącach świadczenia,czyli ogólnie po 9 miesiącach. Ale jeżeli ZUS dalej przyzna Ci świadczenie to będzie dalej wypłacane przez ZUS,świadczenie rehabilitacyjne można mieć na 12 miesięcy.
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Pi 15 Lut, 2013   

Asia567, dzieki za info :-)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 07 Mar, 2013   

MONDEY-a po świadczeniu rehabilitacyjnym zawsze można starać się o rente,bądż to z ZUS,bądż z OPS ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.