Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wybrane rodzaje ćwiczeń i aktywności fizycznej
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Nie 04 Gru, 2011   

Chudziak, witaj. Piszemy tu o zaletach fizjoterapii, więc ćwiczenia ze specjalistą są ważne. Dobrze byłoby, moim zdaniem, spotkać się z fizjoterapeutą z twoich okolic, niech on powie, co dla twojego Taty jest najlepsze; jaki rower dobrać, czy w ogóle ćwiczyć z rowerkiem.
Namiary na dobrych fizjoterapeutów są chyba w tym dziale.
Na pewno umiarkowany ruch, póki co, jest ważny, bo ciało nie może się "zastać". Tata jest starszym człowiekiem, więc trzeba wszystko dobrać do kondycji i możliwości. Niech podziała specjalista.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 04 Gru, 2011   

Nuta dobrze Ci radzi, rower tylko w porozumieniu z fizjoterapeutą :) , jeśli chesz pomóc mu przygotwać się to nic nie zastąpi rehabilitacji funkcjonalnej, poczyraj i pomyśl kto mógłby pomóc Twojeu tacie przygotować się do zabiegu jak też pomóc wrócićdo sprawności po.
Jest na Forum podobna historia osoby w podobnym wieku co Twój ojciec, którą opisuje córka - może zechcesz poczytać, warto bo porusza ważne zaganienia historę Margogo :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
CHUDZIAK 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 03 Gru 2011
Posty: 3
Skd: z okolic Częstochowy
Wysany: Nie 04 Gru, 2011   

AgaW napisa/a:
pomyśl kto mógłby pomóc Twojeu tacie przygotować się do zabiegu

Tak jak napisałam w pierwszy zdaniu mego postu - mój Tata jest 2 miesiące po operacji.
A "historię Margogo" zaraz przejrzę. :-D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 04 Gru, 2011   

CHUDZIAK, ja na Twoim miejscu zamiast kupić rower wolałabym te pieniążki przeznaczyć na fizjoterapeutę prywatnego, który już dziś zajmie się tatą.
Tata już dwa miesiące nic nie robił więc jak najszybciej załatwiłabym mu odpowiednią rehabilitację funkcjonalną (przeczytaj u nas w dziale o reha o co chodzi) np. 2 razy w tygodniu
Ponad to Ty jesteś po wrodzonej dysplazji, więc pomyśl o rehabilitacji by oddalić swój przyszły nieunikniony fakt jakim jest alloplastyka. Wiem że się nie myśli jak się jest zdrowym, ale sama wspominałaś że już czasem Cię pobolewa. Powinnaś być pod stałą kontrolą ortopedy oraz fizjoterapeuty.
 
     
magdalena47 
magdalena47
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 61
Doczya: 24 Lis 2009
Posty: 55
Skd: Włocławek
Wysany: Pon 13 Lut, 2012   

Witajcie Kochani:)
A ja cały czas chodzę na ZUMBĘ:):) jest rewelacyjnie, czuję sie królową parkietu:) moje biodra zaczęły się ruszać:) nabrałam miłej swobody w poruszaniu. Przed zajęciami chodzę sobie na siłownię i z małym obciążeniem robię trening obwodowy. Raz w tygodniu chodzę też na ćwiczenia na piłce:) przed nimi myślałam, że mam silne mięśnie nóg - hahaha - to gorzki śmiech;)
Przy okazji, jakieś 3 kg mniej, pewny krok, kontrola nad chodem bo jestem bardziej rozluźniona.
Operowane biodro - rewelacja, drugie niestety szwankuje, ale jak parę dni sobie je naoliwam;) ćwicząć jest dobrze.
Główny mój problem - kręgosłup lędźwiowy, który bidak 30 lat był przegięty w lewo a po wyrównaniu długości nóg musi sobie radzić bardziej na prawo ;)
Lubię go i dlatego z nim nie walczę ale staram się perswazją jakąś go przekonać ;) ZUMBĘ zaakceptował.
_________________
Szczęśliwie po:)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 15 Lut, 2012   

U mnie też niedawno zorganizowano zajęcia zumby, rozmawiałam z instruktorką i też się zapisałam, bo będzie tam b.dużo tańca, aerobiku malutko a mam zalecenie dużo tańczyć szczególnie taniec brzucha :)
Więc dodatkowo prócz ćwiczeń tradycyjnych i tańców brzucha będę ruszać się na zumbie, staram się 2x na tydzień :) Trochę ta zumba dla mnie zbyt dynamiczna i wolę zdecydowanie kontrolę miednicy w tańcu brzucha ale przez luty chodzę i załapię trochę nowych ruchów, które wykorzystam w "swoim" tańcu :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
WąS 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 07 Maj 2012
Posty: 21
Skd: Rzeszów
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   Sport dla osób z chorymi biodrami

Witam!
Chciałbym się zapytać jaki sport polecacie (oprócz pływania bo jest ono doskonale znane) dla osób z chorymi biodrami ??? :-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

W dziale o rehabilitacji jest pokrewny temat, o aktywności fizycznej. Czytałeś już go ?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
WąS 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 07 Maj 2012
Posty: 21
Skd: Rzeszów
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

Tak, ale nie odpowiada konkretnie na moje pytanie.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

Ależ odpowiada, jeśli nie pasują Ci propozycje z tamtego temnatu to jest wyraźna wskazówka dla osób chcących czegoś więcej-aktywnośc fizyczną i jej rodzaj, natężenie dobrze jest omówić z swoim fizjoterapeutą, znającym stan po badaniu, problemy i możliwości danej osoby :) Tak więc Wąsie wróciłam do tego o czym na początku w innym temacie pisało Ci tyle osób-do tematu rozpoczęcia spotkań z fizjoterapeutą ( choć co jakiś czas ), który będzie Ci doradzał, pomagał utrzymać dobrą formę i rozwiązywać problemy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

A szachy się liczą? jeżeli tak to polecam codzienny ostry i wyczerpujący trening... :mrgreen:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
WąS 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 07 Maj 2012
Posty: 21
Skd: Rzeszów
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

:-) Chodziło mi o sport który wymaga trochę więcej aktywności fizycznej :-)
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

To może szachy ogrodowe...? :mrgreen:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
WąS 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 07 Maj 2012
Posty: 21
Skd: Rzeszów
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

A może jakieś inne pomysły oprócz pływania i szachów ( we wszelakich odmianach )
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Pi 25 Maj, 2012   

Gołębie pocztowe...zbuduj gołębnik i puszczaj te sraluchy na loty :-D
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.