Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Rekonwalescencja osoby po 70 r.ż.
agus 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 19 Lis 2009
Posty: 8
Wysany: Czw 19 Lis, 2009   Rekonwalescencja osoby po 70 r.ż.

Witam Wszystkich,
jestem nowym użytkownikiem, więc od razu przepraszam, jeśli zadam pytania, ktore juz padały, ale nie znalazłam na nie odpowiedzi na Forum - może byłam zby niecierpliwa ?

Moja Mama jest w domu po 1. endo od 10 dni - dzięki internetowi i odwiedzinach paru sklepów znalazlam najpotrzebniejsze rzeczy; pomagam ćwiczyć i zapewniam " full serwis".
Czy są na Forum osoby po 70-ce, które mogą się podzielić swoim doświadczeniem? Interesuje mnie głównie rehabiltacja ta w domu i podczas turnusu, ile czasu potrzeba na usamodzielnienie się, tzn. radzenie sobie w mieszkaniu bez pomocy innych osób.
Czy Mama ma czekać z chodzeniem po schodach do wizyty kontrolnej ?
Pierwszą kontrolę mamy pod koniec roku, a o " opiece" lekarskiej ze szpitala lepiej nie mówić.
Post nt. przygotowania domu po powrocie ze szpitala jest super ;-)

Będę wdzięczna za pomoc i porady.

N.
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Czw 19 Lis, 2009   

agus, o tym powinien jednak zdecydować lekarz i rehabilitant. W naszym Kąciku rehabilitacji znajdziesz wiele ważnych informacji i kontakty do bardzo dobrych specjalistów. W dziale Endoproteza są bardzo cenne historie naszych Bioderkowiczów - choć dużo młodszych od Twojej Mamy. Cieszymy się, że forum jest pomocne, dziękujemy :)
Czekamy na wiadomości od Ciebie. Może napiszesz, jak Mama przeszła operację, jak teraz się czuje? Pozdrawiam!
 
     
agus 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 19 Lis 2009
Posty: 8
Wysany: Nie 22 Lis, 2009   

Nika napisa/a:
agus, o tym powinien jednak zdecydować lekarz i rehabilitant. W naszym Kąciku rehabilitacji znajdziesz wiele ważnych informacji i kontakty do bardzo dobrych specjalistów. W dziale Endoproteza są bardzo cenne historie naszych Bioderkowiczów - choć dużo młodszych od Twojej Mamy. Cieszymy się, że forum jest pomocne, dziękujemy :)
Czekamy na wiadomości od Ciebie. Może napiszesz, jak Mama przeszła operację, jak teraz się czuje? Pozdrawiam!


Sama operacja trwała 3 godz., ale czekanie na nią 11 dni po złamaniu wskutek upadku.
To był horror - 3 razy odwoływano w ostatniej chwili zabieg.
W szpitalu kilka razy był rehabilitant, pokazał podstawowe ćwiczenia; lekarze nie dzielili się swoją wiedzą. O tym, co mam przygotować na powrót Mamy dowiedziałam się od innych pacjentek i z internetu, trochę w sklepach ze sprzętem. Liczyła na jakąś broszurkę czy kartkę ksero ze szpitala, co robić, a zwłaszcza czego nie - nie dostałam.
Mama jest od 12 dni w domu, 3 tygodnie po operacji. Chodzi trochę po mieszkaniu z balkonikiem, korzysta z WC (dzięki za podpowiedź ze styropianem), codziennie ćwiczymy.
Z prysznica też już korzystamy.
Boli ją noga w pachwinie i w kolanie, nie może za długo siedzieć - czy to normalne objawy? Kiedy będzie mogła chodzić po schodach (2 piętro bez windy)?
Czy warto starać się o turnus rehabilitacyjny?
Przejrzę historię forum, jak radzisz. Dziękuję i pozdrawiam.
N.
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sro 25 Lis, 2009   

Agus, Twoja Mame jeszcze przez dlugi czas moga pobolewac rozne miejsca. Wazne, zeby zglaszac to lekarzowi i rehabilitantowi. Wiekszosc z takich boli jest calkowicie dopuszczalna po operacji ale nie nam tu rozsadzac co jest dla mamy normalne a co nie. Mama jest bardzo krotko po operacji, jeszcze sie w nodze nie wszystko porzadnie zagoilo.
Oczywiscie, ze nalezy starac sie o turnus rehabilitacyjny. Tam Mama uzyska fachowa pomoc i pocwiczy tak jak trzeba. Z tymi schodami to tez trudno powiedziec..Bedzie mogla chodzic po schodach jak... da rade :-) To nie jest zart. Rozumiem, ze Mama jest starsza osoba wiec wiek tez ma niemale znaczenie przy rekonwalescencji i wracaniu do pelnej sprawnosci. Najwazniejsze jest, zeby niczego nie przyspieszac na sile.. Wszystko musi sie odbyc w tempie dopasowanym do Twojej Mamy, jej stanu zdrowia i wagi.
 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pon 30 Lis, 2009   

agus....a to jest endo cementowa, czy nie? (sorry, jak nie doczytałam). Nie wiem, w jakiej kondycji jest Twoja Mama; w Jej wieku raczej cementowa, ale być może nie. Zalecenia w przypadku tych dwóch rodzajów protez są bardzo różne.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.