Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Endoproteza
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 08 Lis, 2013   

Marta jeśli chcesz odczytanie tomografii to jest taka strona w internecie forum medyczne doktor i tam piszesz i sa lekarze dyżurni z różnych dziedzin wpisujesz wyniki wszystko co i jak i ci odpowiadają darmowo bez problemu Fajna strona i dużo ludzi często się pyta o wyniki ,choroby i wszystko związane ze zdrowiem
 
     
martitek 
marta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 25
Skd: warszawa
Wysany: Pi 08 Lis, 2013   

bebe 14 dziękuję bardzo za podpowiedz. Zmartwiłam się tym, że jednego dnia przyjmują drugiego już operacja i wydawało mi się, że nie będę miała możliwości konsultacji z lekarzem. No nic...trzymajcie za mnie kciuki:-):-):-).
 
     
assia77 
assia77
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 18 Wrz 2012
Posty: 2
Skd: Nysa
Wysany: Pon 02 Gru, 2013   Wymiana trzpienia

Witam. Mam pytanie - 6 lat temu wstawiono mi endoprotezę prawego biodra, w zeszłym roku wymieniono mi panewkę i głowę z powodu aseptycznego obluzowania. Dziś lekarz na kolejnej wizycie kontrolnej stwierdził, że najprawdopodobniej obluzował mi się tym razem trzpień. Czy często się zdarzają takie obluzowania na raty ( najpierw tamto, teraz to )?. Pozdrawiam :-) assia_77
_________________
assia77
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 02 Gru, 2013   

assia77, z doświadczeń forumowiczów o których przeczytałam tutaj na forum, muszę przyznać że nie spotkałam się z "ratalnym" obluzowaniem jak w Twoim przypadku.
 
     
assia77 
assia77
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 18 Wrz 2012
Posty: 2
Skd: Nysa
Wysany: Wto 03 Gru, 2013   

To ja już nie wiem, czym to jest spowodowane. Najpierw poszła głowa i panewka samoistnie a trzpień podobno był osadzony prawidłowo. Nagle po 11 miesiącach od zabiegu już nie jest prawidłowo osadzony. Ale dzięki za info
_________________
assia77
 
     
Asiotk 
asia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 64
Doczya: 09 Pa 2013
Posty: 1
Skd: kaszuby
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Cześć, po ponad trzech latach bezskutecznego leczenia się u neurologa, który patrzył się na mnie jak na hipochondryczkę gdy mówiłam że mnie boli - w końcu we wrześniu 2013 roku trafiłam do reumatologa i okazało sie że mam RZS stan po przebytej jałowej marwicy kości udowej i prawy staw biodrowy tak zniszczony że tylko endoproteza może mnie uwolnić od bólu.Nie wierzyłam że to dzieje się naprawdę , byłam u 3 ortopoedów i taka sama diagnoza operacja w trybie PILNA i moje niedowierzanie.
Zaczełam szukać gdzie w trójmieście mogę zrobić taką operację na NFZ w trminie na wczoraj .
12marca2014 miałam robioną bezcementową endo wraz z przeszczepem kości gębczastej i w gratisie wydłużenie nogi o 3 cm.Przed operacją lekarz powiedział że postara się zrobić mi bezcementówkę ( bo pani jest taka młoda- w pełni wieku wg mnie )ale tego nie gwarantuję bo dopiero jak otworzy to się okaże jak tam naprawdę wygląda mimo że miałam zdjęcie rtg i 2 rezonanse jeden z kontrastem i drugi bez.Operacja się udała mam pełny zakres ruchów nogą i stopą i czucie, chodzę o dwóch kulach. Od trzech dni jestem w domu czuję się w miarę dobrze nie łykam już leków p/bólowych żeby w miarę normalnie funkcjonować, tylko to co mi zlecił lekarz po operacji , niedługo zdjęcie szwów. Potem rehabilitacja.Teraz to już tylko może być lepiej. Muszę uważać na drugi staw biodrowy i kontrolować go u reumatologa żeby nie doszło do takiego zniszczenia jak z prawym stawem.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę dużo zdrowia
_________________
asiotk
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Asiotk napisa/a:
Od trzech dni jestem w domu czuję się w miarę dobrze nie łykam już leków p/bólowych żeby w miarę normalnie funkcjonować, tylko to co mi zlecił lekarz po operacji , niedługo zdjęcie szwów. Potem rehabilitacja.Teraz to już tylko może być lepiej.


Witaj Asiotk. Z pewnością będzie już tylko lepiej, czego życzę z całego serca :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Asiotk, no to przeszłaś nie mało. Kurcze czemu u nas w kraju tak ciężko o szybką trafną diagnozę? Witaj w bioderkowej rodzince i... ZDROWIEJ :-D
 
     
Beata7115 
Beata7115
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 52
Doczya: 29 Pa 2014
Posty: 38
Skd: Gdynia
Wysany: Wto 04 Lis, 2014   

Asiotk, A gdzie miałaś robioną operację? Szukam szpitala dla siebie, bo jestem przed.
Pozdrawiam i duzo zdrówka życzę. :-)
 
     
jerzy1955p 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 09 Lis 2014
Posty: 1
Skd: pila
Wysany: Nie 09 Lis, 2014   [PYTANIE] endoproteza stawu biodrowego

witam wszystkich. po zabiegu ,, wmontowania endoprotezy krotkotrzpieniowej stawu biodrowego " lekarz poinformowal mnie, ze wydluzyl moja konczyne o 3cm. nie do konca wiem dlaczego. czy ktos z Was zna takie przypadki? dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam. jerzy.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 09 Lis, 2014   

jerzy1955p,
Jeśli lekarz wydłużył Twoją kończynę celowo, to widocznie z pomiarów przed operacją wynikła róznica w długości kończyn dolnych właśnie o 3 cm. Czy przed operacją lekarz sugerował taka różnicę w pomiarze liniowym? Myślę, że najlepiej zapytać o to samego lekarza operującego.

Fizkom
 
     
MonikaOptima 
dwie endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 49
Doczya: 11 Lut 2014
Posty: 7
Skd: Rzeszów
Wysany: Pon 20 Kwi, 2015   

Witajcie
Jestem Waszą "fanką" od 2 lat, ale nie udzielałam się na forum.Dziś piszę ponieważ jutro już idę do szpitala a we środę mam wstawianą pierwszą endo.Jeszcze się nie boję ale już powoli czuję narastający stres.Obawiam się znieczulenia zewnątrzoponowego,mam mieć lek który pozwoli mi przespać operację......ech,nie ma co wymieniać czego sie obawiam.Mam jednak pewność,że będzie wszystko dobrze i wrócę do sprawności.Będę pisała,trzymajcie za mnie kciuki:-)
Pozdrawiam cieplutko
Monika
_________________
MO
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Nie 07 Cze, 2015   

Witajcie kochani.Jestem 10 dzień po operacji.Nie było lekko.Trwała ona 4 godziny, przecięta tętnica i strata dużej ilości krwi.Na Ojomie ciśnienie spadało do 30. Po powrocie na salę próba pionizacji kończyła się omdleniem. Noga sztywna i tylko szyna mogła ją unieść nieco.Kolejny dzień to gorączka i zakażenie rany.Tydzień walki na silnych lekach. Lekarz stwierdza,że nic więcej nie mogą zrobić.Skoro operacja wykonana to można mnie wypisać do domu. Po ogromnych wysiłkach udaje mi się wlec kilka metrów o kulach.Obecnie ćwiczę tylko ćwiczenia izometryczne. U mnie problem polega na skrzywieniu miednicy dlatego staw zablokowany. Wczoraj przyszedł do mnie rehabilitant i był ogromnie zdziwiony,że nogi mam równe,ale pod prawą czyli zdrową mam 5 cm podkładkę.Trochę mnie to niepokoi.Co będzie gdy ją wyciągnę?Będę utykać jeszcze bardziej?Noga operowana wydaje mi się długa do nieba.Jak mam chodzić?Mogę troszkę obciążać chorą nogę?Stopa mi ucieka ,a noga ciężka jakby ważyła 100kg.Czy te objawy są naturalne?Tak ma być?Proszę o rady bo bardzo się niepokoję.Pozdrawiam wszystkich bioderkowiczów i życzę udanej niedzieli:)
_________________
Renia
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 07 Cze, 2015   

To widzę się nacierpiałaś ale ważne że już to masz za sobą i będzie z górki z każdym dniem Dużo z twoich pytań powinien ci wyjaśnić twój operator bo to on zna dobrze twój przypadek i cie operował Tu na forum nikt ci nie odpowie jak możesz nogę obciążać bo to informacje powinnaś mieć od lekarza bo on wie najlepiej a tu nikt nie może ci tego doradzać bo to twoje zdrowie i nikt nie weżnie za to odpowiedzialności Ja ci mogę napisać że też po operacjach miałem wrażenie długiej nogi i nie tylko ja i stopa też mi uciekała ale z czasem było tylko lepiej ,no i ta ciężka noga też to przechodziłem Szkoda że wszystkiego dokładnie się nie wypytałaś operatora ale pewnie będziesz niedługo na kontroli wtedy możesz o tym wszystkim porozmawiać Życze zdrówka i szybkiego powrotu do zdrowia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 07 Cze, 2015   

Reniaczek, to jest historia forumowiczki o nicku Esca.
Proszę o pisanie w odpowiednich tematach.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.