Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Aktywność fizyczna z endoprotezą
Margaret1982 


Status: Przed
Doczya: 25 Sty 2021
Posty: 2
Skd: Lublin
Wysany: Pon 25 Sty, 2021   

Witam wszystkich, jestem przed endo ;) A co powiecie o jeździe na motocyklu? Mam zamiar zrobić kat.A - postanowienie Noworoczne :mrgreen:
_________________
Margaret
 
     
Galo82 
Grzegorz


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2022
Posty: 2
Skd: Sosnowiec
Wysany: Sro 18 Maj, 2022   

Witam wszystkich, przeszedłem ten wątek do 20 którejś strony.. możliwe że było ale proszę odeślijcie mnie jeśli było, jeśli nie to spróbujcie pomóc, od 97r trenuje Capoeira, to taka brazyliska sztuka walki, trochę, tańca, akrobatyki, muzyki ogólnie piękny sport.. Czy jest jaka kolwiek możliwość bym mógł trnować dalej ? Ze świadomością, żę np salta już nie zrobię.. Czy znacie przypadki ludzi trenujących sztuki walki ?
+ capoeira jest to że any trenować nie jest wymagany kontakt fizyczny, kopnięcia są markowane, od graczy zależy jak będzie to wyglądać. , widzę że niektórzy narty, siatkówka, a capoeira może być o wiele bardziej spokojna.
Jak to wygląda z ruchomością w stawach ? czy będę np w stanie dotknąć rękami podłogi w staniu z wyprostowanymi nogami ? (dużo zależy od naciągu), ale bardziej chodzi o same kąty w stawie..
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 20 Lip, 2022   

o ile jakiś czas temu (2012) po powrocie do sprawności fizycznej - uprawianiu sportu w ograniczonym zaresie (poziom oldboja), wiele osob tutaj miało spore wątpliwości.

dzisiaj rzeczywistość weryfikuje to.
kiedyś trafiłem na zawodnika NLH , naiwyższej ligi hokejowej amerykańsko-kanadyjskiej, który grał po kapoplastyce.

dzisiaj mamy dwóch zawodników, o którch ja wiem z endoprotezami.

1, Andy Murray, tenisista, który teraz wraca do czołówki światowej po operacji.

2. Arron Russel, amerykański siatkarz, którego operacja wykluczyła z olimpiady w Tokio, a w dzisiejszym półfinałowym meczu ligii narodów przeciw Brazylii był wyróżniającym się zawodnikiem.
Ostatnio zmieniony przez Cyryl Sro 10 Sie, 2022, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 10 Sie, 2022   

Galo82, ja dotknę ziemi z prostymi kolanami - większe problemy miałam w lędźwiach niż w nogach / biodrze. jest różnica między operowanym a nieoperowanym stawem, przy czym ja miałam dysplazję i w ogóle mam kształt panewki po operowanej stronie daleki od fizjologii - nigdy nie miałam w tym stawie takiego zgięcia i rotacji jak po zdrowej stronie. Ale rozciągnięcie reszty wystarczyło u mnie żeby dotrzeć do podłoża :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 04 Wrz, 2022   

Czytając wcześniejsze posty mogę dodać tylko tyle że ważna jest rehabilitacja przed i po zabiegu oraz ćwiczenia każdego dnia.. U mnie operowana noga jest słabsza ale daje rade w życiu
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 06 Sty, 2023   

jakiś czas temu pojawił się ból w środkowej części uda jakby w środku i czasem promieniował do doły i góry.

przestraszyłem się, że może być to spowodowane obluzowaniem endo, bo w momencie maksymalnego natężenia stawanie na tej nodze było bardzo bolesne.

na święta i sylwestra byłem nad morzem, więc nie grałem, ale spacerowaliśmy i zdarzało mi się przejść dziennie między 5 a 11 kilometrów. jak dla mnie to zmniejszona aktywność.

po powrocie ból zniknął i we wtorek miałem iść na salę.
założenie było takie, jak pojawi się ból, to prześwietlenie i do mojego specjalisty.

otóż na salę przyszedł kolega, który jest fizjoterapeutą i to jednym z lepszych we Wrocławiu.
okazało się, że tam gdzie mnie bolało jest "punkt spustowy mięśnia czworogłowego" i czasem jak gdzieś to przeciążymy lub naciągniemy, to tak objawia się ból z tym związany.
z resztą pokazał mi to na animacji w telefonie.

ból po graniu się nie pojawił, po drugi też, więc musiało być jak on mówił.

dlatego też jak pojawi się ból w udzie i może być bardzo uciążliwy, nie zawsze musi być to związane z endo.
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 19 Mar, 2023   

Na temat endoprotezy ciekawy wywiad.
https://youtu.be/GxzlJMPQw2s
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 60
Skd: Kuj-pom
Wysany: Wto 21 Mar, 2023   

Poziom sprawności i aktywności z endo, to nie jest coś co ktoś nam da czy wszczepi :-)
To niestety a raczej "stety" zależy głównie od nas. Praca, konsekwencja, wiedza itd...Można osiągnąć niebywałe wyniki. Koleżanki i koledzy z forum niejednokrotnie tego dowiedli.
WIELKĄ pomocą jest forum i aktywność użytkowników IMHO.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.