Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać z psychologiem...
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 10 Sty, 2014   

IRENA, też tak miałam i bałam się panicznie pierwszej wizyty. Teraz z perspektywy czasu wiem, że to głupie zachowanie, bo...
Czy nawet jak będzie coś źle to martwienie na zapas pomoże?
Nie bierz do serca wszystkich przeczytanych historii bo będziesz mieć totalny mętlik w głowie. Każdy jest inny i każdy przechodzi inaczej czas pooperacyjny. Jest jeszcze u Ciebie dość świeża sytuacja i ma prawo boleć to tu to tam. Zresztą zobaczysz że potem też od czasu do czasu jakieś bóle mięśniowe się pojawiać będą o ile nie będziesz chodzić idealnie.
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Pi 10 Sty, 2014   

dzieki dziewczyny
kazdy ma indywidualne zycie i kazdy odczuwa swoje
ja po powrocie do domu zjadlam jedna tabl i to ze wzgl na gardlo zeby sie nie pochorowac( jak wrocilam ze szpit mnie bralo cos )
a wiele osob bralo leki bo bolalo
ale ten strach silniejszy jest ode mnie noooooo :cry:
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 10 Sty, 2014   

czy banie się lub nie banie się zmieni wyniki kontroli?

jeżeli będzie dobrze - to dobrze, a jak trochę nie tak, to przynajmniej wiesz na czym stoisz i co Cię czeka.

i tu wiele nie zmienisz, co ma być to będzie.
 
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Pi 10 Sty, 2014   

no niby tak ... pracowalam u psycholga nad zebraniem do kupy serca i rozumu ostatnio zn przed zajsciem w ciaze bo podobno wlasnei strach przed jej utrata jesli by byla - a miala byc juz 6ta z kolei - utrudnial mi zajscie w nia
i mialam cwiczenia by serce szlo w parze z rozumem
koniecznie musze wrocic do terapii ale nie mam jak na razie
nie poradze ze tu mowi tak a tu rozumie inaczej buuuuuu
ale masz racje nic to nie zmieni .. wszystko bedzie jasne po rtg albo woz albo przewoz
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 11 Sty, 2014   

IRENA napisa/a:
no niby tak ... pracowalam u psycholga nad zebraniem do kupy serca i rozumu...


musisz pooglądać reklamy Orange, może to coś da.
 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sob 11 Sty, 2014   

IRENA napisa/a:
ja po powrocie do domu zjadlam jedna tabl i to ze wzgl na gardlo zeby sie nie pochorowac( jak wrocilam ze szpit mnie bralo cos )
a wiele osob bralo leki bo bolalo

Irena i poco te strachy jeżeli Cię nic nie boli to znaczy, że jest OK.
Ni bierz do siebie wszystkich niepowodzeń świata. Już teraz ciesz się tym co masz :) jesteś po operacji, jesteś z dziećmi, nic im się nie stało podczas Twojego pobytu w szpitalu o co się tak obawiałaś.
Głowa do góry :) i nie patrz w te dołki :)
Uściski dla maluchów :hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

karolina23 napisa/a:
Stosunkowo niedawno zaczelam sie sobie bardziej przygladac

Zacznij się przyglądać, ale skup się na pozytywnych stronach. Czemu wyciągasz jakieś minusy?
karolina23 napisa/a:
Nie moge na siebie patrzec.

Na całą siebie, czy też na poszczególne części?
karolina23 napisa/a:
Mojemu brakowi posladka

Na to masz wpływ. Byłaś u fizjoterapeuty?

karolina23 napisa/a:
Mam dosyc tej nogi.

Zacznij się cieszyć, że masz nogę. Jak jest, taka jest, ale jest. Z czasem ją naprawisz.
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

karolina23 napisa/a:
ze nawet jak zrobi mi endo to sie nigdy nie wyrowna

karolina23, słowo "nigdy" omijaj wielkim łukiem. Odpowiednie ćwiczenia wpływają na odbudowę mięśni :) Jeżeli ja się o tym przekonałam to Twoje młode ciało ma o wiele większe możliwości tylko daj mu szansę.
Złe chwile i wątpliwości ma każdy ale ważne jest żeby się nie poddawać.
Walcz o siebie; dla siebie i dla swojego maluszka :)
:hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

karolina23 po pierwsze nie udawaj, że nic Ci nie jest - spojrzyj obiektywnie na siebie i po prostu powiedz sobie: taka jestem, jestem chora, w gorszej formie niż moi znajomi czy rodzina ale nie poddam się :) to jest akceptacja samej siebie :) Część można naprawiać już teraz, tak jak dziewczyny pisały poświęć trochę czasu i cierpliwości na dobrą fizjoterapię. Na to naprawdę trzeba czasu i cierpliwości ale są efekty a wtedy będziesz patrzała na siebie bardziej przyjaznym okiem ;) I na każde głupie spojrzenie czy komentarz obcych ludzi po prostu uśmiechnij się :D do nich właśnie :D takim wielkim uśmiechem :D na początku to będzie trudne bo też przechodziłam ten etap, że jak chodziłam o kulach to wszystkie spojrzenia ludzi mnie denerwowały, pełne litości lub oburzenia, że jak ja młoda osoba mam prawo chorować...tak było ale wielki uśmiech to wielka broń :D Mądrych to ośmieli do pomocy czy zagadania a głupim da do myślenia albo się odwrócą ale na takich szkoda czasu. Postaraj się każdego dnia znaleźć jakąś jedną rzecz, z której możesz się cieszyć, być dumna - to takie zmienianie nastawienia kroczek po kroczku.
Powtórzę słowa jednej z forumowiczek gdy ja miałam doła: czasem trzeba popłakać aby usunąć nadmiar szkodliwej soli z organizmu ;)
Tak więc takie momenty też się zdarzają i też są potrzebne ale nie na dłuższy etap ;) Trzymaj się :*
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

karolina23 napisa/a:
Niech ktos napisze, ze mial podobny momert w chorobie i, ze to minelo:(

Też miałam podobnie, choć niedługi czas. Ale samo nie minęło-aby minęło trzeba było zmienić podejście na konstruktywne. Żeby wyjść z choroby i tak będziesz musiała zmienić to podejście więc im szybciej to zrobisz tym lepiej.
Przemyśl posty wyżej-koleżanki podsuwają dobre rozwiązania, poczytaj więcej Forum, tematy z tego działy, różnych historii-zwłaszcza znajdź historię Suzume (w niej jest mnóstwo wskazówek z których też możesz wyciągnąć wnioski dla siebie).To jak podejdziesz do choroby i czy dasz się jej "zjeść" to zależy tylko od Ciebie więc głowa do góry!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

karolina23 nie trzeba się znać osobiście aby sobie pomagać, wspierać się. Jesteśmy z jednej rodzinki bioderkowej i dlatego się tak dobrze rozumiemy :)
Popłacz sobie troszkę ale potem bierz się do roboty :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

karolina23 napisa/a:
Stosunkowo niedawno zaczelam sie sobie bardziej przygladac. Mojemu brakowi posladka


moja koleżanka w dzieciństwie brała bardzo dużo zastrzyków, w konsekwencji ma bardzo duże zrosty na pośladkach i płaską pupę. Zawsze mówi, że nie ma pupy (używa na to innego określenia :-D ), albo, że ma krzywą pupę (tutaj też używa innego określenia :-D )
Jest bardzo wesołą dziewczyną, ostatnio na allegro kupiła majteczki z wypełniająca gąbką i teraz kiedy te majteczki zakłada cieszy się, że ma hiszpańską pupę ;-) ...
Pisze to dlatego, że dziewczyna też jest młoda i też jej przykro, że tak wygląda jej pupa, jednak potrafi żartować tego.
Kiedy idziemy na basen razem śmiejemy się, że ja Robokop z bliznami a ona bez pupy - wyróżniamy się z tłumu i dlatego jesteśmy wyjątkowe :mrgreen: dlatego warto na nas rzucić okiem :shock: :lol:

Ty Karolina masz jeszcze szanse poprawić wygląd pośladka, na pewno rehabilitacja, systematyczna Twoja praca i cierpliwość pomogą osiągnąć efekty.
Nigdy nie należy zakładać rąk, siadać w kąciku i mówić samemu sobie, że nie mogę nic zmienić.
Możesz zmienić - tylko musisz się zmobilizować, uśmiechnij się i zabieraj za rehabilitację.

karolina23 napisa/a:
Bylam u fuzjoterapeuty, u spondyliatry. Powiedzieli, ze nie wyćwiczę tego bo staw jest teraz xalkowiecie zwichniety

widzisz powiedzieli, że teraz tego nie wyćwiczysz, ale po operacji będzie łatwiej. A do tej pory możesz zacząć z fizjoterapeutą pracować, przygotowywać się do operacji. Nie można ograniczyć się do jednej wizyty u fizjoterapeuty. Rehabilitacja to nie jedna wizyta ale konsekwentna, systematyczna, ciężka praca z Twoim fizjoterapeutą ale również Twoja indywidualna praca wg jego zaleceń. To nie koniecznie muszą być konkretne ćwiczenia, do których rozkładasz materac czy berety. Nawet próba naśladowania prawidłowego wzorca chodu jest rehabilitacją. Tylko o tym wszystkim musisz porozmawiać ze swoim fizjoterapeutą.

Karolina uszy do góry, uśmiech na buźkę, zakasuj rękawy i do pracy. A my tu na forum będziemy Cię wspierać ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.