Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
O wszystkim i o niczym
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 19 Sty, 2017   

leniuch napisa/a:


To jest argumentacja dotycząca każdego narciarza czy nawet szerzej, osoby uprawiającej sport. Czy w takim razie każdy kto będzie miał uraz podczas uprawiania sportu ma płacić dodatkowo za opiekę zdrowotną? Czy może chcesz badania każdego narciarza sprawdzającego czy po tym jak rok przesiedział przy biurku może wyruszyć na stok i w razie potrzeby może skorzystać z publicznej opieki zdrowotnej?


Rozumiem Twój punkt widzenia, ale się z nim nie zgadzam. Jestem zwolennikiem idei republikańskiej i z zasady uważam, że im mniej państwa w organizowaniu życia jego obywatelom - tym lepiej ( co nie koniecznie jest tożsame z anarchią!). Wszystko co robimy jest konsekwencją naszych wyborów.
Pytania które podajesz dotyczą coraz bardziej szczegółowego wnikania w życie. I nie ma na nie dobrych odpowiedzi bo z zasady będą generowały następne. (paradoksalnie tak socjalizm odnosi sukces czyli rozwiązuje problemy, które nie występują w kapitalizmie.)
Przy wyborze opieki prywatnej (dobrowolnej oczywiście!) wiesz na co cię stać i wiesz jakie ponosisz ryzyko.

leniuch napisa/a:

Oczywiście, jestem za tym aby każdy zapytał swojego fizjoterapeutę lub trenera czy wyjazd na narty będzie ok. Ale tekst Palms29 o napisaniu oświadczenia nic nie wnosi i wręcz zniechęca do korzystania z forum.


A ja uważam że wnosi, bo pokazuje z innej perspektywy nasz modelowy sposób myślenia o własnym zdrowiu: czy jesteśmy świadomi tego ,że to głównie nam powinno zależeć na utrzymaniu się w zdrowiu czy też zdajemy się na wszechopiekuńcze państwo, którego celem jest zapewnienie wyłącznie minimum niezbędnych wymagań?
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Czw 19 Sty, 2017   

Danielos napisa/a:
Ten Twój argument najbardziej odzwierciedla socjalistyczny sposób myślenia


Z tym socjalizmem to masz jakieś zboczenie. Napiszę tak abyś zrozumiał. Jestem "małym" przedsiębiorcą i odkąd prowadzę firmę, na bardzo wiele rzeczy zacząłem patrzeć zupełnie inaczej, niż siedząc sobie na ciepłym etacie u kogoś. Codziennie mam szkołę życia, płacę kosmiczne zusy, spore jak dla mnie podatki, więc chyba naturalne jest że jak płacę to wymagam. Proste ? Nie siedzę na dupie nic nie robiąc, wymagając żeby Państwo mnie we wszystkim wyręczało. Ciężko pracuję na to co mam. Do lekarza prawię w ogóle nie chodzę. Codziennie mam stres bo Państwo może mnie ukarać. Za to że zasilam budżet i daję na marmurowe ściany Zusu, nigdy nie zobaczę nagrody. Za to mam cały wachlarz kar które mogą mnie czekać, gdy zrobię coś nie tak, lub się pomylę lub spóźnię.
Wchodzę na forum i co widzę. Że aktywni endoprotezowicze mają być karani. Masa dobrych rad od osób które, o dziwo endoprotez nie posiadają.
Nie jesteście w stanie postawić się w naszej sytuacji, więc nie komentujcie, a dobre rady zostawcie dla siebie. My chcemy żyć normalnie, tak jak Wy. Nie tak samo jak przed endo, ale najbardziej jak tylko się da. I doskonale sobie zdajemy sprawę z tego co nam może się stać, i na co mamy uważać.
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 19 Sty, 2017   

kejpi77 napisa/a:
Danielos napisa/a:
Ten Twój argument najbardziej odzwierciedla socjalistyczny sposób myślenia


Z tym socjalizmem to masz jakieś zboczenie. Napiszę tak abyś zrozumiał. Jestem "małym" przedsiębiorcą i odkąd prowadzę firmę, na bardzo wiele rzeczy zacząłem patrzeć zupełnie inaczej, niż siedząc sobie na ciepłym etacie u kogoś. Codziennie mam szkołę życia, płacę kosmiczne zusy, spore jak dla mnie podatki, więc chyba naturalne jest że jak płacę to wymagam. Proste ? Nie siedzę na dupie nic nie robiąc, wymagając żeby Państwo mnie we wszystkim wyręczało. Ciężko pracuję na to co mam. Do lekarza prawię w ogóle nie chodzę. Codziennie mam stres bo Państwo może mnie ukarać. Za to że zasilam budżet i daję na marmurowe ściany Zusu, nigdy nie zobaczę nagrody. Za to mam cały wachlarz kar które mogą mnie czekać, gdy zrobię coś nie tak, lub się pomylę lub spóźnię.


To zupełnie jak ja.

kejpi77 napisa/a:

Wchodzę na forum i co widzę. Że aktywni endoprotezowicze mają być karani. Masa dobrych rad od osób które, o dziwo endoprotez nie posiadają.
Nie jesteście w stanie postawić się w naszej sytuacji, więc nie komentujcie, a dobre rady zostawcie dla siebie. My chcemy żyć normalnie, tak jak Wy. Nie tak samo jak przed endo, ale najbardziej jak tylko się da. I doskonale sobie zdajemy sprawę z tego co nam może się stać, i na co mamy uważać.


Przeczytaj wpisy spokojnie jeszcze raz - nie wiem jak Ty ale ja nie widzę wyraźnego wpisu wskazującego do karania tylko do wzięcia odpowiedzialności (i ewentualnych tego konsekwencji).
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 19 Sty, 2017   

Danielos napisa/a:
Przeczytaj wpisy spokojnie jeszcze raz - nie wiem jak Ty ale ja nie widzę wyraźnego wpisu wskazującego do karania tylko do wzięcia odpowiedzialności (i ewentualnych tego konsekwencji).

Nie rozumiecie ze 29palms i Danielosowi chodzi o to aby podejmować odpowiedzialne i świadome decyzje? Tylko tyle-odpowiedzialne i świadome skutków decyzje dotyczące swojego zdrowia.
Gdyby wszyscy szanowali publiczne pieniądze byłoby w tym kraju inaczej niz jest.

Poza tym proszę pamiętać o temacie wiodącym, posty odbiegające od tematu będą przeniesione
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
leniuch 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczy: 30 Mar 2016
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

AgaW napisa/a:
Danielos napisa/a:
Przeczytaj wpisy spokojnie jeszcze raz - nie wiem jak Ty ale ja nie widzę wyraźnego wpisu wskazującego do karania tylko do wzięcia odpowiedzialności (i ewentualnych tego konsekwencji).

Nie rozumiecie ze 29palms i Danielosowi chodzi o to aby podejmować odpowiedzialne i świadome decyzje? Tylko tyle-odpowiedzialne i świadome skutków decyzje dotyczące swojego zdrowia.
Gdyby wszyscy szanowali publiczne pieniądze byłoby w tym kraju inaczej niz jest.

Poza tym proszę pamiętać o temacie wiodącym, posty odbiegające od tematu będą przeniesione


Może Ty to tak odczytujesz ale jak widać istotna część forumowiczów widzi to inaczej. Moim zdaniem to co piszą 29palms i Danielos to jest typowe dla wielu forów bicie piany i nie ma nic wspólnego z zachęcaniem forumowiczów do odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Analogiczną sytuację miałem kiedy napisałem kilka postów na temat swojej rehabilitacji i nagle masa "ekspertów" którzy nie widzieli mnie na oczy (w tym Danielos) postanowiła udzielać równie światłych rad jak napisanie oświadczenia o pokryciu kosztów leczenia.
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

Danielos napisa/a:
Przeczytaj wpisy spokojnie jeszcze raz - nie wiem jak Ty ale ja nie widzę wyraźnego wpisu wskazującego do karania


Czyżby ?

29palms napisa/a:
czasami bat w postaci konsekwencji finasowej zmusza do zastanowienia


Był tu kiedyś jeszcze jeden mędrek który podobne mądrości prawił, ale nie chce mi się szukać.

AgaW napisa/a:
Nie rozumiecie ze 29palms i Danielosowi chodzi o to aby podejmować odpowiedzialne i świadome decyzje? Tylko tyle-odpowiedzialne i świadome skutków decyzje dotyczące swojego zdrowia


Ależ doskonale rozumiemy. Do cholery czy my jesteśmy małymi dziećmi, czy dorosłymi ludźmi ?

AgaW napisa/a:
Gdyby wszyscy szanowali publiczne pieniądze byłoby w tym kraju inaczej niz jest.


Cóż za schematyczne myślenie. Publiczne pieniądze to tylko teoria, Państwo samo się nie finansuje.To są nasze pieniądze, NFZ i ZUS nie wyciąga ich z własnej kieszeni. Czy Państwo szanuje nasze pieniądze ? Nie sądzę.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 20 Sty, 2017   

moim zdaniem to jest tak:
fizjoterapeuta, lekarz może tylko doradzić, ale decyzje każdy podejmuje sam, dopóki nie jest ubezwłasnowolniony.
a tak na marginesie: jak finansowo ukarać gościa, który siedzi całe życie przed TV i wieku 40 lat wymaga przeszczepu serca. czy nie lepiej aby jeździł na nartach, pracował do emerytury i co dwa lata płacić mu L4 przez 6 tygodni za złamaną nogę lub rękę?
to tylko kwestia opłacalności.

jeżeli ja zarabiam kwotę X i nie potrafię nią gospodarować, po prostu odcinają mi stopniowo: prąd, gaz, wodę, a potem przychodzi komornik.
natomiast jeżeli naszymi pieniędzmi nie potrafią gospodarować rządzący, to konsekwencje spadają oczywiście na nas - podatników.
Aga ma rację gdyby wszyscy szanowali pieniądze publiczne, może nawet nie wszyscy, ale wystarczyłoby - administracja państwowa.
bo ja nie mam żadnego dostępu do funduszy publicznych, a ktoś z Was ma?
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 21 Sty, 2017   

kejpi77 napisa/a:
Do cholery czy my jesteśmy małymi dziećmi, czy dorosłymi ludźmi ?

Nieraz mam wrazenie ze jestęście dorosłymi z klapkami na oczach. Uważasz że kilka osób więcej piszących jak Ty=Wasza racja ? Potrzebujęsz większości aby mieć pewnosc swojej racji? To śmieszne, to nieraz może napisac o czymś jedna osoba przciw iluś tam tylko i to wlasnie ona moze miec rację.
Poza tym z racją jest jak z d..a : każdy ma swoją i niech ją sobie ma.
kejpi77 napisa/a:
Publiczne pieniądze to tylko teoria, Państwo samo się nie finansuje.To są nasze pieniądze, NFZ i ZUS nie wyciąga ich z własnej kieszeni. Czy Państwo szanuje nasze pieniądze ? Nie sądzę.

Nie, publiczne pieniądze to nie teoria-biora się właśnie z naszych kieszeni.To że placisz niemałe podatki nie znaczy że wszystko Ci się należy. Twoja decyzja czy narażasz swoje zdrowie w taki czy inny sposób, przykład GOPR jest dobry bo czym wytłumaczyć brak odpowiedzialnosci ludzi idących na Rysy w adidasach zima (widzialam!!!). Gdy w takiej sytuacji zdarzy się wypadek to czyja to wina? gór czy tego człowieka który ignorancją sam się naraża. Takie przyklady mozna by mnozyc.
Brak świadomości odpowiedzialności za swoje wybory, takze w kwestii zdrowia, brak myslenia długofalowego wielokrotnie przyczynia się do tego że potrzeba potem pomocy innych często za pieniądze państwowe. Roszczeniowe postawy "bo mi sie nalezy" nie prowadzą do niczego dobrego w ogólnym rozrachunku.
Administracja panstwowa gdyby była rozliczana z efektów swoich decyzji jak pisze Cyryl to szybko nauczyłaby się szanować pulę z naszych podatków.

Powtórzę jeszcze raz: racja jest jak d..a-każdy ma swoją i każdy ma swoje prawo mieć taka a nie inna. Tym samym nie mam od siebie nic więcej do dodania.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pon 23 Sty, 2017   

Ciężko o dyskusję, gdy ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Bawcie się dalej w swoim towarzystwie wzajemnej adoracji. Bez odbioru.
 
     
81Kasia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 04 Sty 2017
Posty: 19
Skd: Dąbrowa
Wysany: Pon 30 Sty, 2017   

Cześć :-)

To ja z innej beczki.
Miałam mieć operację 02.02! Wczoraj wyskoczyła mi paskudna opryszczka na ustach.
Operator zarządził przesunięcie na 16.02... W zasadzie od razu zaatakowałam ją mazidłami i dziś już jest sucha, ze strupkiem.
Walizeczki już chyba nie będę rozpakowywać, bo nie ma sensu, niech sobie stoi i zbiera kurz do wyjazdu.

Czy Wam też się przytrafiały jakieś dziwne rzeczy przed samą operacją, że trzeba było zmieniać termin, czy tylko ja jestem takim pechowcem ?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 30 Sty, 2017   

81Kasia napisa/a:
tylko ja jestem takim pechowcem ?
Nie wiem, czy to pech.
Ja mam przesuniętą operację o ponad 6 tygodni. P. stomatolog znalazła na starym rtg coś do ekstrakcji, no i brałam antybiotyki tydzień przed operacją. Ale mi się nie spieszy.
Pozdrowionka
_________________
Beata8
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pi 10 Lut, 2017   

Biodrunie kofane, wiem że to co napiszę spotka się z waszej strony z krytyką, ale podpowiedzcie proszę.
Mniej więcej 3 lub 4 tygodnie po operacji, pełnej endo bioderka, mam w firmie imprę dużą, okolicznościową, a z racji pełnionych " funkcji" mogą zdarzyć się różne pokusy względem spożycia alkoholu.
Doradźcie, czy mogę po takim czasie od operacji pozwolić sobie na " chwilę zapomnienia"? :pada: :confused_:
Nie ma w necie szczegółowych info na ten temat więc pytam was, oczywiście tych " po" jak się można zachować i na ile wolno lub nie.
Pozdrawiam wszystkich :hug:
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 10 Lut, 2017   

Hmmm....nie pamiętam jak długo bierze się zastrzyki w brzucholka a alkohol przy tym nie wskazany... choć czytałam, że nawet jak ktoś wypił trochę to efekty ''szybsze'' ;) krew rozrzedzona to i efekt taki.
A poza tym to chyba umiar aby mieć panowanie nad ciałem a co za tym idzie nad protezą, szkoda by było np. się przewrócić i schrzanić robotę fachowców.
Najlepiej spytaj lekarza jak już będziesz w szpitalu :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Sob 11 Lut, 2017   

Dzięki aga.t , napewno spytam lekarza... oczywiście nie chodzi mi o upicie się, lecz o sam fakt spożycia alkoholu po tak krótkim czasie. Wydaje mi się, że chyba nie ma tak nieodpowiedzialnych ludzi, którzy by sami się narażali, po bądź co bądź, takim traumatycznym przeżyciu jakim jest endo. Ja tylko dmucham na zimne. Zawsze wiedza i doświadczenie innych jest lepsze, niż próby na sobie. Dzięki za pomoc i czekam na więcej. Może właśnie ktoś doświadczył na sobie realnie używek w krótkim czasie po operacji.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 11 Lut, 2017   

Landolier, w dzień wyjścia ze szpitala (nie wiem ile to było dni po operacji) sięgnęłam po Desperadosa albo dwa :) wiem, że dużo % to nie ma. Ale nawet nie myślałam, czy mogę ;) nic mi nie było :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.